Fiv Turcia - 2

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Pe aplicatia de pe tel , imi apare ca tot pe 17 trebuie sa imi vina si luna asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

eu chiar ma gandeam ca ar trebui pe 15 . ce aplicatie ai ?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

chiar ma gandeam nelay , de ce ai primit clexane si aspenter cand nu ai nici o mutatie , nici alte probleme .

de data asta , va fi fetita .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Gabi, pe 15?:)) ca in decembrie mi-a venit pe 19 iar in ianuarie pe 17? Mai scadem si luna asta 2 zile? La mine sau imi vine fix in aceeasi zi sau plus minus 1 zi 2
Deci, si daca mi-ar veni pe 15 este ok ca noi pe 17 plecam iar pe 18 cand avem consultatia o sa fiu in ziua 3. Problema este sa nu vina pe 14. Ar fi ideal sa imi vina tot pe 17:))
Se numeste iPeriod, este ca o mingiuta roz.
Sincer, eu pana acum nu stiu de ce am luat clexane.
Uite ce a spus Nanne, poate din cauza RIF.
Nu stiu, asa a considerat dr
O printesa te rog, sau.... Un print
Sanatos sa fie bebe, si sa fie bebe ca pana acum m-am imbatat cu apa rece

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

apropo de Clexane/aspirina, am vazut ca in ultima perioada e o tendinta de a-l recomanda in procedurile de FIV si de dr care inainte il considerau doar o moda. pana si la Giulesti au inceput sa recomande aspirina, iar Tayfun, dupa ce mie mi-a spus povestea cu nu e demonstrat stiintific ca ajuta (eu am 3 mutatii MTHFR 1298, si cele 2 PAI), am vazut la amaradiei i-a dat Clexane la doar 2 mutatii.
logica eu o vad in a contracara efectul de ingrosare a sangelui dat de tratamentele de stimulare - anticonceptionale, estrogeni, progesteron. ca o constatare personala, eu am facut AntiFXa la primul FIV inainte de punctie si unul dupa ce am introdus in meniu progesteronul, iar valoarea a fost mai mare in primul caz, cand am avut estrogenii.
Multa bafta si drum bun fetelor pe picior de plecare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Multumim Qiao, succes si tie
Tu ce o sa faci pana la urma? Am citit la babute , ca sotul tau ar vrea sa adopte...

Cate fiv-uri ai la activ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaddr spune:

In legatura cu aspirina. Pentru ca am dureri foarte mari de stomac am intebat daca pot intrerupe tratamentul. In Romania mi-au spus ca ajuta la vascularizarea uterului si prin urmare la fixarea sarcinii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Cristina, daca nu iti face bine aspirina, ai putea lua Q10. Are un efect similar. Oricum, nu cred ca aspirina e chiar atat de necesara la implantare in anumite cazuri.
Eu, de ex, nu am luat nimic de genul data trecuta si s-a implantat... Ca nu a rezistat, e alta poveste.
Sau, ca sa fii mai linistita, ai putea lua, de ex. 2/saptamana... Atunci nu ar trebui sa te simti atat de rau.

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Vreau_bebel, cand pleci? Maine ?
Drum buuuuuun , iti tin pumniiiii ! Cand poti, sa ne dai si noua vesti
Sa dea D-zeu sa te intorci cu un printisor si o printesica
Te pup, succes !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Am scapat si azi de CM.
Nelay pai daca-ti vine pe 5 nu cred ca-i ok, caci pana pe 18 sunt fix 4 zile...
Doamnelor eu maine noapte plec, sper sa fie totul asa cum am visat si sa nu ma intorc inn cosmarul care nu se mai sfarseste de 2 ani jumate.


-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok El 31,5 ani, OATS severa spre azoo.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - nereusit
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozitiv
DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput