comportament copii 4ani si 6 luni

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adelamaria spune:

Fetita mea foloseste "mersul la baie" ca sa iasa din clasa la gradi. Pentru ca e pusa sa faca lucruri care nu-i plac, i se spune cand/ce/cum sa faca. Mi-a mai spus ca nu-i place la gradi ca "nu-i lasa sa se joace". Asa ca uneori cere voie sa mearga la baie, cel mai adesea mai vrea macar inca un copil acelasi lucru. Merg la baie impreuna, fac ce au de facut, dar apoi o lalaie la spalat pe maini, se joaca cu sapunul...prostioare din astea. Pana acum nimic grav, educatoarele nu s-au plans niciodata de ea...La un moment dat au inteles insa ce se intampla si nu le-au mai dat voie la baie decat in pauze...sau doar cate unul, pe rand. Evident, motiv de nemultumire pt fiica-mea :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana114 spune:

MULTUMESC FRUMOS TUTUROR PENTRU SFATURI,

asa am sa fac, o sa vorbesc cu ea sa intelegem amandoua ce se intampla apoi , daca nu merge, am sa o las sa mearga fara a-i mai pune intrebarea: de ce? iar?. si am sa vorbesc si la gradi cu doamnele sa faca la fel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Citat:
citat din mesajul lui adelamaria

Fetita mea foloseste "mersul la baie" ca sa iasa din clasa la gradi. Pentru ca e pusa sa faca lucruri care nu-i plac, i se spune cand/ce/cum sa faca. Mi-a mai spus ca nu-i place la gradi ca "nu-i lasa sa se joace". Asa ca uneori cere voie sa mearga la baie, cel mai adesea mai vrea macar inca un copil acelasi lucru. Merg la baie impreuna, fac ce au de facut, dar apoi o lalaie la spalat pe maini, se joaca cu sapunul...prostioare din astea. Pana acum nimic grav, educatoarele nu s-au plans niciodata de ea...La un moment dat au inteles insa ce se intampla si nu le-au mai dat voie la baie decat in pauze...sau doar cate unul, pe rand. Evident, motiv de nemultumire pt fiica-mea :)

Ade, mami de Ilana
http://www.ilanaandreea.blogspot.com/

si eu fac fix la fel la job, cand am o delegatie de plicticosi si nu se mai termina ziua. de fumat m-am lasat asa ca ma duc la baie de patruzeci de ori pe zi.
Mi se pare absolut normal Pai ce sa faci pe scaun opt ore ? Poate si astia micii bietii tot 8 ore stau pe scaunele .
Norocul meu e ca atunci cand esti adult nu se mai intreaba nimeni de ce te duci la toaleta de atatea ori

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

si tu, brutus?

Mergi la inceput