Plapuma

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Si barbata-miu are 2, trimise de bunica-sa ca zestre:)), dar nu le folosesc ca nu se potrivesc ca marime pe nici unul din paturile din casa si sunt prea grele. Folosesc un comforter ca alea din linkul pus de BellaDonna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

eu dorm cu plapuma si fi-miu la fel
Nu mi se pare grea, probabil m-am obisnuit.


Ingrid si Cristi 9 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Citat:
citat din mesajul lui ingridnen

eu dorm cu plapuma si fi-miu la fel
Nu mi se pare grea, probabil m-am obisnuit.


Ingrid si Cristi 9 ani


Idem si noi Totusi cand o s-o scot la pensie intentionez sa-mi cumpar pilota. Nu cred ca ma voi apuca de vanatoare de plapumi .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Multumesc pentru raspunsuri.

Motivul pentru care vreau plapuma este ca lina este mai buna decit puful pentru ca lasa sa treaca unezeala si regleaza temperatura corpului. Am piolte de puf, dar cind e unezeala mare afara nu stiu cum mi se face frig sub ele si cred ca este de la faptul ca oufuk nu lasa condensuk sa trea ca orin el.
Dar moliile sint o problema la plapumi.
S-ar putea sa-i rog pe socarii sa aduca zestrea lui arbsa-miu. Sa mai vedem.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Citat:
Bic: S-ar putea sa-i rog pe socarii sa aduca zestrea lui arbsa-miu. Sa mai vedem.


Bic, ce e aia socarii si arbsa? sau: oufuk nu lasa condensuk?

Eu am o pilota care nu e cu lina si nici cu puf, ca nici mie nu-mi place puful si sint alergica la el. E foarte usoara si calduroasa, o folosesc si vara si iarna. Mai mergi prin magazine si vezi ca nu toate au puf. N-are rost sa aduci din Romania, cine stii cit costa transportul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

Citat:
citat din mesajul lui Letitia1

Citat:
Bic: S-ar putea sa-i rog pe socarii sa aduca zestrea lui arbsa-miu. Sa mai vedem.


Bic, ce e aia socarii si arbsa? sau: oufuk nu lasa condensuk?


Cred ca sunt simple greseli typo. Puful, condensul, socrii si barbatu-meu.

Noi nu avem plapuma de lana, desi zestre de la bunici ar fi fost...pacat de atata munca! Viu-colorate, tepene si mandre, isi asteapta miresele care sa le revendice.
Preferam varianta usoara, din puf sau chiar umplutura de bumbac, care se spala la cel putin 60 grade ( foarte necesar aspectul, mai ales dupa vreun episod de entero la copii, cu voma multa pe unde apuca!). Chiar si fara, e fain sa stii si sa simti ca lenjeriile de pat pot sunt complet spalate din cand in cand si ca nu devin resedinta permanenta pentru tot felul de acarieni si alte minuni minuscule.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Citat:
Bic, ce e aia socarii si arbsa? sau: oufuk nu lasa condensuk?


Cred ca sunt simple greseli typo. Puful, condensul, socrii si barbatu-meu.


Julia, esti tare. Daca de condensuk si socarii m-am cam prins, nici prin cap nu mi-a trecut ca oufuk e puf si arbsa e barbat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Citat:
citat din mesajul lui Letitia1

Citat:
Bic, ce e aia socarii si arbsa? sau: oufuk nu lasa condensuk?


Cred ca sunt simple greseli typo. Puful, condensul, socrii si barbatu-meu.


Julia, esti tare. Daca de condensuk si socarii m-am cam prins, nici prin cap nu mi-a trecut ca oufuk e puf si arbsa e barbat!




Am ras cu lacrimi....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinutza spune:

Exista o plapumarie pe Calea Rahovei, intre statia Petre Ispirescu si Piata Rahova. Daca vrei , cand mai trec pe acolo ma uit sa vad si nr. la care se afla .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

E scrisul meu la iPad. Grrrrr.

O sa ma mai gindesc.
Merci.

Mergi la inceput