Strugurasi de septembrie-octombrie 2011**7**

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

stiu ca e fff ok spitalul , nu de asta imi fac griji, dar cu toate legile astea in schimbare, ma gandesc sa nu dea astia una sa zica ca nasti automat cu medicul de garda, sau ca doctorii trebuie sa aleaga intre privat si stat sau cine stie ce le casuneaza astora. Si acum ma rog sa nu fie curtat si doctorul de alt spital ca se mai intampla se schimbe tabara, acum sper sa nu fie asa.
Dar oricum sunt hormonii care se gandesc la faptul cu drobul de sare .
Deci oricum nasc la Filantropia in proportie de 99,99%

Mihaela deabea astept sa ajung acasa sa iti vad piciul, eu de la munca nu pot sa intru pe yahoo .

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011) + 17+ Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Anca: Eu m-am uitat la al tau. O scumpete. M-am uitat la mai multi. Pana acum preferatul meu e al lui Pinky, pacat ca nu-s mai multe poze cu el. Dar toti sunt frumosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Mihaela ce dulce este. Se pare ca predomina prin grup baietii cu ochii albastrii

Am mai pus si eu cateva poze pe grup cu nebunelul ce mic :))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

da Mihaela confirm cu mana pe inima , Dani e demential .Acum nu stiu daca s-a mai schimbat , dar tot cred ca ramas superb .

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011) + 17+ Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Deci pana acum imi plac: al lui pinky, al ancai, al lui jade, al ralucai, a lui klau, dar rabdare ca nu m-am uitat la toti :)
Multumesc raluca si anca. Pozele cu Dani sunt din decembrie. Tot ianuarie e la sot in laptop, ma tot rog de el sa se indure sa mi le puna pe-un stick :D
Aseara l-am tuns pe Dani. A avut rabdare cam 20 min timp in care am tot taiat cu forfecuta. Asa o forma i-am dat dar nu e egal luat de peste tot. Mai dureaza cateva seri pana sa am curaj sa ii fac o poza dupa tuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Jade, calculati si cu vata bazaltica. diferenta nu e enorma si nici nu se compara izolatia cu vata cu cea de polistiren. Noi ne chinuim sa punem vata. sa ne ajute dumnezeu acuma sa avem banuti.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Seara buna!
MAY ce frumos ca o duceti pe bibi la diferite activitati! La noi...mai greu. Eu una nu as avea. urajul sa ma lupt cu sistemul, cu spagile etc etc sa deschid asa ceva. Dar e o idee buna
ANCA ce frumos! Matusica! Sarcina usoara si pt tine si pt sora ta
ATOSIK multumesc
Fetelor vorbiti de grup... eu nu am intrat de muuuult. Poate intru in wk sa pun niste. poze. N

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Buna ziua, fete dragi!
Va multumesc dn sufet fetelor care v-ati mai adus aminte de noi, sunteti tare dragute
Noi nu suntem prea bine, astazi s-au implinit 48 de ore de cand Maria are febra. In prima zi a avut mai mult stare subfebrila (max 37,9 temp), motiv pentru care nu i-am dat nimic. Am tot banuit ca este de la dinti, are gura plina de coltisori care sparg gingia si sus si jos. Lucrurile s-au agravat ieri dupa amiaza cand brusc, dupa somn, a facut febra 39 si de atunci o tot tinem asa, intre 38,7 si 39 sau chiar 39 cu 5. Intre timp am inceput sa ii dau nurofen (i-am dat de 2 ori pana acum) si supozitoare cu paracetamol, alternativ. Ii scade febra dupa administrarea lor, dupa care urca iar. I-am facut si baie calduta, fara prea mare efect. Am dus-o la ORL, nu are nimic la urechi, nu ii curge nasul, nu tuseste, zice dr ca are ff putin gatul iritat dar nu prea ar fi motiv de febra asta. Mi-a spus ca e posibil sa fie si o boala eruptiva, daca ar fi asa, maine ar trebui sa iasa bubitele. Azi-dimi am fost sa ii fac si hemograma, ca ma tot preseaza dr sa ii dau antibiotic si eu clar nu ii dau asa aiurea in tramvai.
Oana, stiu ca tu mi-ai spus ca daca e ceva bacterian, trebuie sa fie leucocitele mari, nu?
Sunt epuizata fizic si psihic, de 2 nopti sta mufata la tzitzi non-stop, si cu mana cealalta ma trage tare de celalalt san, ma doare de imi vine sa urlu dar am suportat, am zis ca daca asta o linisteste e foarte bine.Sunt ingrijorata, teoretic la 1 ar trebui sa ne dea rezultatele, Doamne -ajuta sa fie totul bine...
La noi e mai greu pt ca Maria nu a avut niciodata febra, nu i-am dat niciodata nimic si e traumatizata de tot ce i se intampla, medici care ii tot vara chestii pe gat, o inteapa, noi ca o indopam cu siropuri, plange la supozitor, plange la termometru, urla numai cand ma vede cu doza de sirop si trebuie sa o fortez, sotul imi spune ca traumatizez copilul dar chiar nu vrea sa ia siropul de buna voie si decat sa o vad bleaga toata, cu cearcane mov si cu febra 39, 5 , am preferat sa o fortez si sa i-l dau..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Salut gagici , cine are.sunetul si parola am rugamintea sa schimbe capitolul ca mie mi s-a stricat laptopul si de pe telefon e mai greu .
Mikka sanatate multa Mariei! Eu stiam ca daca e boala eruptiva nu se da antibiotic pentru ca agraveaza. Sper sa fie rezultatele bune de la dr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

am utat sa spun ca am intrat si eu sa vad pozele cu strugurasii noi, raluca ai un baiat f inalt, e mare, pare de peste 2 ani si ar ochi superbi. mihaela_i, e un dulce praslea si intr-adevar si mie mi se pare ca aduce un pic cu Bea

va pup pe toate!

Mergi la inceput