Strugurasi de septembrie-octombrie 2011**7**

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Raluca , merci . Stim cum sta treaba cu centrala pe gaze , acum unde stam cu asta ne incalzim . Casa va avea o super izolatie , 20 ext si 5 int , preferam sa investim mai mult in asta pt ca va conta f mult la factura , indiferent ca i pe gaz sau electric . Balanta inclina mai mult pe electric , gazele nu sunt tocmai in poarta , ne costa 4000 de euro numai instalatia lor . Plus ca toata lumea ne recomanda electric , ca asta va fi viitorul bla bla . Nu stiu inca ....vedem

Mihaela asa face si T cu pernele de la canapea :)

Anca , la ce dr ai facut eco , cine e gineco tau, la ce spital nasti ? EEE stii tu f bine ca nu conteaza sexul , sanatosa sa fie :) Eu mi as mai dori tot un baiat :d

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Raluca , merci . Stim cum sta treaba cu centrala pe gaze , acum unde stam cu asta ne incalzim . Casa va avea o super izolatie , 20 ext si 5 int , preferam sa investim mai mult in asta pt ca va conta f mult la factura , indiferent ca i pe gaz sau electric . Balanta inclina mai mult pe electric , gazele nu sunt tocmai in poarta , ne costa 4000 de euro numai instalatia lor . Plus ca toata lumea ne recomanda electric , ca asta va fi viitorul bla bla . Nu stiu inca ....vedem

Mihaela asa face si T cu pernele de la canapea :)

Anca , la ce dr ai facut eco , cine e gineco tau, la ce spital nasti ? EEE stii tu f bine ca nu conteaza sexul , sanatosa sa fie :) Eu mi as mai dori tot un baiat :d

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

jade, raluca, tare faza cu fardurile!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Hello gagici !

Ai mei copii sunt praf , Paul se fardeaza cu absolut tot ce gaseste pe frunte ,deasupra sprancenelor, doar cu ruj nimereste buzele,o da si pe sora-sa ,iar Teodora ascunde surubelnitele , trage de usa dulapului unde sunt sculele si brea surubelnita electrica , aspiratorul ... .


Va pup,am avut o vizita de gradul 3 cu socrii .Au venit pe nepusa masa si eu am fost prea vizibil deranjata, ba chiar le-am spus ca trebuia sa sune inainte pentru ca riscau sa nu gaseasca pe nimeni acasa. Urmeaza sa ies sa cumpar niste chestii pentru gradinita . Am fost rea,dar eram asa ocupata si au sunat tare la usa, am tresarit si eram suparata .

May doar trei poze ma ? Asa zgarcita esti ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Jade, cu ce izolati? Stii ca izolarea pe interior nu e tocmai recomandata. poate intra bujo sa iti de detalii. sa aveti grija la acoperis. prin tavane sunt cele mai mari pierderi de caldura. electric e scump al naibii. o sa iti povestesc cum e la mine cand intru pe calc. ...euas pune centrala pe lemne in locul vostru..daca cu gazul e mai greu.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

deci, jade: eu acum stau intr-o parte a casei care are 36mp ..e un apartament cu o camera practic. ne incalzim electric. apa din instalatie provine dintr-un boiler electric care consuma 1.8 kw/ora. in doua luni am consumat aprox 1800 de kw...enorm. la un calcul ar veni cam 10 mil factura si am incalzit DOAR O CAMERA.casa are izolatie de 10 . polistiren. iar podul e izolat cu polistiren de 5 si vata minerala.
o centrala electrica consuma cam 6 kw/ora...in functie de putere. cu cat casa e mai mare cu atat iti trebuie una de putere mai mare. Daca e izolata bine casa sa zicem ca e ok la iernile din bucuresti...dar inainte sa faci asa intreaba pe cineva care are sa iti zica concret ce si cum.

e comod ca nu tai lemne & co...dar la bani te arde.

noi am facut ceva de compromis ca sa trecem iarna si apoi ne intoarcem la lemne.

cu centrala cu condensare ...cunosc 2 pers. una mi-e prietena.sunt super multumiti. se amortizeaza investitia la ea.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

Buna fetele,


Sa raspund la intrebare:Robi nu prea se uita la desene dar in schimb este fascinat de reclame ...adora reclama in care canta LOREDANA cred k e cu Romtelecom si reclama cu Coca-Cola!
La desene se uita pe DUCK TV sau pe Disney Chanel ...dar nu avem o ora anumita ...cand ne mai plictisim ...nu mai stim cu ce jucarii sa ne mai jucam ne aruncam un ochi la TV!

Ma bag si eu la cura de slabire in grup!!!!Trebuie sa dau joj vreo 3-4 kg!Dar sa gasiti o cura de slabire care sa contina si ceva dulciuri k dak nu am sa MOR!

Va pupacesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

Jade ca medic ma duc la Dr. Hamid Ayatolahi Reza(sper ca sa se scrie) si la eco am fost la Dr. Hadi RAHIMIAN.Deci oficial nu sunt rasista .Amandoi sunt fff conpetenti si ii recomand cu caldura.


anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011) + 17+ Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Athosik doar 3-4 kg? .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Buna, buna

Si eu tot 3-4 Kg as vrea sa slabesb.Acum am 61.

Fetelor apropo de slabit...eu m-am hotarat sa nu mai mananc de doua ori pe zi la 16 si 22.Mancam ca sparta.Asa ca, mananc putin si des.Acum mananc din mancarea Anastasiei.Este mai dietetica.


Jade, intereseaza-te si despre centrala pe lemne.

Mergi la inceput