Strugurasi de septembrie-octombrie 2011**7**

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Anca: Cum a ajuns al tau sa se culce singur asa? Eu te invidiez pentru ca Dani daca nu-s eu nu prea doarme decat daca e plimbat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Eu m-am consolat cu nedormitul asta oarecum.Totusi vrea sa ii scot suptul de noapte pentru ca asta ma darama pe mine. Eu daca ma trezesc f greu adorm la loc. Asa ca de azi noapte am inceput ofensiva. fara tita la somn!
Eu acu am alta problema ..vreau sa ma las de facebook pt ca petrec prea mult timp acolo, timp in care as putea sa ma joc asta mica..

Vreau sa imi fac un "me time", cum ii zice may, dar nu in fata calculatorului. Adica sa intrude 2 ori/zi cate 10 minute si apoi sa il inchid de tot. Tre sa gasesc o varianta sa ma deconectez si de pe mobil de la FB ca-s logata non stop. Vreau un me time de coafor, un film la cinema ...de astea wish me luck

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

Iancu adoarme singur dar bineinteles ca doar ziua , seara vrea sa adoarma cu capul pe pieptul meu. De mic a adormit asa, am refuzat sa il legan, preferam sa dau drumul la feon ca sa adoarma, chiar daca suna cam urat din partea mea. Cand plagea tare dadeam drumul la feon si era liniste si uite asa s-a invatat sa adoarma cu galagie , fara sa fie leganat sau plimbat. Nu adormit niciodata in brate, si asta nu e tot timpul dragut, daca mergem cu masina si adoarme si trebuie dus in casa imediat ce este luat in brate are ochii cat cepele si gaat somnu, cate ore nu am petrecut stand in parcare asteptand sa se trezeasca .


Dar per total nu ma plang , ca tot timpul gasim motive. Sper sa pot sa aplic aceleasi principii si la Ilinca ca mi se pare mult mai greu cu Iancu prin preajma . Dar o sa vad cum va fi.

Uitasem in we i-am dat lui Iancu peste a mancat de parca era cel mai bun lucru in viata , sunt ff fericita , de acum in we avem zile de peste.De data asta i-am luat novac, eu una nu prea ma pricep la peste, am luat si eu ce era proaspat si parea mai fara oase .
Am va zut ca ii place pilaful , cred ca o sa incep sa ii mai dau si din asta.eu inca astept sa ii mai apara dintoci ca sa insist cu alimentele mai solide.Acum mesteca greu si se plictiseste repede, are doar 6 dinti .
Acum avem iar muci , nu stiu cum reusim noi sa facem muci dar in special in nara dreapta si asta mai tot timpul , fff ciudat.

fug la munca , acusica ma duc sa pap .

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011) + 17+ Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Si noi avem azi la meniu pilaf de orez cu peste.

Anastasia, se trezeste dimineata intre 9-10, papam fructele cu biscuiti apoi mergem afara 1 ora si pe la 12,30 -13 papa ciorbita sau iaurt depinde cat ii este de somn....pentru ca ea nu vrea ciorbita daca ii este prea somn.Doarme 1 ora sau maxim 1,30.Apoi se trezeste ne mai jucam si apoi iesim afara 1 ora.Pe la 18-19 ii dau sa pape (azi pilaf cu peste) apoi ne jucam si la 21,30 ii dau lapte cu fidea, orez, gris. Si la ora 22 se culca.Noaptea da din picioare, se descopera, se pune pe burta, se intoarce pe spate, acum 3 nopti mi-a cazut iar din pat

Si eu vreau sa mai slabesc dar nu stiu cum Am 1,69 m si 61 Kg.Am pus 1,5 Kg pe mine de la Craciun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

faceti un bebe si slabiti , eu asa am facut , mai am de recuperat inca 3 kg ca sa revin la greutatea dinainte sa raman insarcinata .


anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011) + 17+ Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Depinde de varsta Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

ANCA glumesti Tu esti un caz fericit. Eu sunt cu +10kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Fetelor care ma aveti ca prietena pe facebook ,v-am dat azi add la o noua pagina ceva cu de.yshop (numele il voi schimba curand),acolo sunt plasate cateva produse luate de mine din Germania si sora mea le va vinde in tara .
Saptamana viitoare voi incerca sa trimit numai produse pentru bebe si copii mai mari ,incepand de la picaturi foarte bune de colici (la noi nu prea mai este cazul ) pana la produse de ingrijire a copiilor de zi cu zi .




Ne bagam de la 1 feb la o cura de slabire in grup ???







Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Alayna, mi am adus aminte: hainute Okey. sunt bestiale!:)

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Alayna: La voi se gasesc seminte germinabile bio de varza rosie? Nu gasesc aici la nici un pret. Daca da: ce cantitati, ce pret?

Mergi la inceput