Homeland si eclere in pielea goala

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mianna

Citat:
citat din mesajul lui Adela99
si reteta e simpla.


mai simpla ca a Mihaelei? (zi ca da! zi ca da!) sau tot la fel, da' fara ghimbir?



se poate mai simpla decat a mihaelei? :) io pun un pic de cardamom in loc de ghimbir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

zic si io: Chuny, wooow! da' ce "structurata" esti!
musai sa incerci reteta mihaelei.

oh, da! ma uit la Skavlan! si io pierdui inceputu' de sezon, da' m-oi uita la reluare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

oh ce fain! Abia astept sa schimbam impresii despre Skavlan!

apropo de locul asta al nostru...e prima data dupa o vreme luuuunga in care ma simt bine pe forum. Si se simte adela, se simte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

eu mai trebuie sa zic cat de bine ma simt aici, sau se vede dupa limbarita pe care-o am?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Mihaela, acum m-am prins ca reteta e de pe blogul tau! O sa o încerc! Deci Ovi ia lectii de calarie alaturi de cea mica! Si ai mei au facut, dar ne-am lasat. sper sa reluam din primavara, insa mâine baiatul are prima lectie de înot! Prima dintr-o serie lunga :-)) dar de aia suntem aici, nu conteaza cât va dura.

As face si eu cândva lectii de calarie, numai ca sa ma pot plimba macar o data in viata cu calul pe malul marii. Asta e pe lista cu ce am de facut pâna la 40 de ani.

Si da, programul meu e foarte încarcat în general, toata ziua cu listele dupa mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Da, e de pe blog si da, si Ovi si Silvia au inceput calaria . Io ma mai gandesc....

Io trebuie sa imi fac lista pana la 50 de ani, asta cu 40 am ratat! sa nu mai zica numai maru ca e baba .

mult succes la inot, e un sport frumos, sunt sigura ca va veti intelege bine cu el .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

Chuny, da' sunteti "bizi" tare, sper sa iasa toate dupa cum le-ati planificat :)

Eu nu-s topita dupa carrot cake dar nici nu-mi displace.
Cred ca reteta mai simpla ca a Mihaelei nu exista :) aici se mai pune ananas zdrobit si nuci maruntite, cu ghimbir nu tin minte sa fi mincat.

Azi m-am mai uitat la un episod din Mr Selfridge, daca ajunge serialul si pe la voi cele de pretutindeni :) ,il recomand . Printre altele se pare ca el a avut primul ideea de a expune produsele de infrumusetare feminina si parfumurile la intrarea in magazin :)

Azi s-a facut ciorofleasca :) din putina zapada ce a mai ramas dar cica va da inghetul din nou peste noapte,deja imi inchipui ce patinoar va fi la dimineata pe sosele :(
In 2010 cind a fost ultima zapada serioasa n-am dormit vreo 2 saptamini de stressul condusului la munca, cred ca atunci mi-a iesit primul fir de par alb :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui Chuny

As face si eu cândva lectii de calarie, numai ca sa ma pot plimba macar o data in viata cu calul pe malul marii. Asta e pe lista cu ce am de facut pâna la 40 de ani.




cu calul pe plaja m-am plimbat deja - da' plimbare la propriu, agale-agale de tot - parea de-a dreptu' sedat calul ala (de agrement, normal, nu vorbesc de calarie), si io tot muream de frica. nu-mi place senzatia, asa cum nu mi-a placut nici in Egipt pe camila.

dar imi place mult alura adevaratilor calareti, si pentru cine n-are probleme de-astea ca mine sunt convinsa ca-i extrem de placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Agale, agale - si tu nu te întrebai când începe si plimbarea?

Asa am facut eu odata la masajul oferit de prietene de ziua mea ... era ceva cu pietre calde, agale, agale, iar eu dupa 30 de minute asteptam sa înceapa fata masajul si sa-mi rupa spatele. Ea nimic! Asa ca am întrebat-o: " Si masaj nu-mi faceti? " S-a distrat tipa si pâna la urma mi-a facut si ce am vrut eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Va las sa va delectati cu durerile nasterii suportate de barbati (pacat ca vb olandeza, nu prea am inteles multe...dar nu e tare important ).



speed ce sperietoare e zapada la voi Cum se mai simte copila?

Acu' chiar ma ma duc la .

Mergi la inceput