Homeland si eclere in pielea goala

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Citat:
citat din mesajul lui mianna

Citat:
citat din mesajul lui nelia

Bun, deci o dupa-amiaza cu verisoara, doua zile de sauna... restul sint detalii. Drum bun! Sa nu uiti costumul de baie si manusa.


stai ca n-am precizat - toata povestea se va desfasura incepand cu 18 februarie

pana atunci e Clujul toata saptamana viitoare, apoi inca un Cluj la mijocul saptamanii care urmeaza si cum spuneam, Clujul n-are sauna... dar are un concert cu Ada Milea la care merg cu o prietena draga

si mai are Clujul si "Janis la stuf", un bar fain cu atmosfera gen Vama Veche - sa vad daca resusesc sa ajung si acolo intr-o seara. de preferinta una cu folk. mult folk.



Ah, e sigur ca esti de-a mea. Noi nu mergem la Cluj, dar ascultam Ada Milea si Vama veche... Agata stie unele versuri pe de rost. Janis vine e la ce cred eu?

Adela, noi citim ziarul la cafeaua de la ora 10. Nu stiu cum se face, ca tot pe horoscop ne oprim in ultimul timp, cred ca ne-am saturat de atita seriozitate... si ne tachinam pe seama lui pina se termina cafeaua sau ceaiul.

Cu desene, cu poze stiu!! Da, uitasem. Bine ca mi-au adus aminte.

Eu am gasit un site cu terapie prin ris... dar trebuie sa lucrez la activitati, e ris impus, explic cind am totul organizat. Exista si formare in asa ceva, mi-a placut descrierea, le-am cerut sa ma trimita, ca daca o fac, eu ma duc (nu sintem decit doua nebune care vor, ca restul cica e o timpenie), dar sa nu le para rau, caci nu-i las sa investeasca aiurea banii... vor, nu vor, vor ride cind ma intorc formata.

Simbata e, dupa-amiaza. Ca dimineata e ocupata. Mi-am luat liber pentru asta si pentru piscina si petrecere, in alta parte. Adica mi-am luat liber pentru ziua lui, dar duc copiii la petrecere. Inca nu m-am hotarit daca il iau cu noi sau il trimit la blonde... pardon, la filme. Mai vedem, depinde cum se poarta pina atunci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ana Stroe


eu tot ce inteleg din programul ala de tirgu-mures e ca pe la inceputul lui august as bea o cafea cu mianna in zona:)



daaaaa! sper sa ajung in Tg Mures cat esti tu pe-acolo (ca si saunele astea se fac dupa o schema bine stabilita de o chestie numita "monitoring plan", nu dupa cheful meu de-a mai admira cate-un bust masculin in jacuzzi )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui mianna

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s
Pana atunci pun si eu un alt portret facut de cea mare.



pai pune-l cat ne mai tii in suspans?

hai ca intr-un final am vazut avatarul ma asteptam la o poza in galerie.


Asculta, priveste si taci!...
Din brate fa-ti aripi de fier
Si zboara cu ele spre cer!...





Am pus, dar tu cred ca il stii . Mai am unul, il las pe asta pana maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui nelia
Janis vine e la ce cred eu?



www.janis.ro/" target="_blank">nu stiu ce zici, vine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Adela, da, rid mult! Si zimbesc tot timpul cu gura pina la urechi, citeodata ma si enerveaza asta, ca ma dor falcile. Dar zimbesc natural, si atunci cind ar trebui sa fiu serioasa. Imi mai si pica fata, dar nu ma tine mult...

Si dansez... daca ar fi dupa mine, as ride si as dansa tot timpul. Dar nu-i dupa mine.

Ia, dansati si voi, asta ascult acum:



E una din melodiile noastre... de adulti, deveniti parinti, adica dupa ce ne-am mai linistit un pic... ii pregatesc o surpriza pe melodia asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

apropo de terapie prin ras, io mergeam la www.youtube.com/watch?v=ahhN3Ryw4O4" target="_blank">laughing yoga in parcu' orasului, eram de rasu' curcilor :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

bunica-mea imi zicea: parca maica-ta tot razand si cantand te-o facut! :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Nelia, si tu esti de-a mea cu Leonard Cohen! imi place tot ce canta el, dar "Dance me to the end of love" e favorita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Mianna, banuiam io!

Adela, super cu yoga. Insa la servici nu am cum sa fac, intra in conflict cu valorile centrului, o pot face acasa, cu copiii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Cica in februarie va fi mai rece decat a fost in ianuarie...aici in Suedia...nu ma bucur, ca inca mai navetez...

Ma duc sa ma visez in locul din poza de jos, unde eram acum doi ani...sper ca anul viitor pe vremea asta sa va scriu de undeva de la caldura...visez...

Mergi la inceput