Homeland si eclere in pielea goala

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

se poate, chiar se recomanda

io cred ca m-am laudat prea mult in ce perioada relaxata sunt, si tocmai am realizat ca de maine gata cu binele. toata saptamana viitoare-s la Cluj (cu treaba - ok, ultima zi de distractie, ca mi-am luat o zi de concediu, da' atat), iar in februarie am 8 sau 9 deplasari (ok, nu toate in afara Bucurestiului, ci si cateva la spitale si policlinici din Bucuresti, da-i munca, nu forumeala, ca acum).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

neata de la minus 14 feels like minus 22

dadeau la stiri ca o tipa a nascut pe marginea autostrazii in dimineata asta devreme, erau in drum spre spital cand au realizat ca nu mai e timp, si au tras langa un echipaj de politie care I-a ajutat... asta copkil Canadian, nascut pe marginea lui 401 la minus 25 de grade! o fetita, draga de ea...

ah, am uitat, va ofer un ceai zen cu macha tea in el, asa ca adaos, ca am stat aseara pana tarziu si am lucrat...
https://www.youtube.com/watch?v=jNYEIeQTS2A

ocebine, ce mai gatesti?
eu am luat de la biblioteca cartea unui brutar celebru, imi scapa acu cum ii zice, si am executat eclerele, dar vreau sa mai incerc niste prajituri de acolo

pruncu are exam maine, e grumpy si fara chef, nu sta la imbratisat, nu stie ce vrea... ah, mama ei de viata!

revin, ma duc sa ma infig in niste studenti in dificultate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Maru, io inghet numa citind de asa geruri. Sa vedem ce-o fi si la noi cu avertizarea aia galben-oranj... Chuny, tu ai glumit cu palariutele alea sau nu? Tie ti-ar sta bine ca am vazut io candva o poza de-a ta, gracila, luminoasa, eu asa arata precum coana Chirita. Oricum daca nu-i gluma, da-mi un semn si-ti confectionez io una fix cum vrei, mi se pare mult rau cat se cere acolo. Azi spal masina dupa masina si basculez in pod la-ntins si asez/calc ce se usuca.
Fecioru' are in plan un film cu-mpuscaturi si filmari pe-acoperisuri, facura macara pentru camera, mi-e groaza ce si cum or face, iar aia mica vrea sa dreseze catelusa s-o duca la Romanii au talent Lume agitata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Nah, gata ziua mea de scoala...sunt bucuroasa ca maine merg acasa, chiar daca se face aproape sambata pana ajung, dar sunt ACASA doua zile jumate! Lux!

La noi au fost dimineata -12 dar cate se simt nu stiu, la noi astia nu zic asa ceva.

mianna, ne luam de manutza. De marti incolo am si eu laboratoare de la 9 la 17-18 asa ca nema forumeala. Oricum nici martea asta si nici azi n-a fost mai lejer...

M-asteapta zile grele, avem mult de lucru pentru scoala, de pregatit semniarii si laboratoare, de scris rapoarte de laborator care sunt cu deadline-uri...dar am inceput numaratoarea inversa. AMR 4 de maine incolo. 4 saptamani si voi fi acasa de tot!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana vio

E vorba de o raportare nu va ganditi la prostii.



Si de crezi tu ca ne-am fi gindit la prostii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Citat:
citat din mesajul lui mianna

se poate, chiar se recomanda

io cred ca m-am laudat prea mult in ce perioada relaxata sunt, si tocmai am realizat ca de maine gata cu binele. toata saptamana viitoare-s la Cluj (cu treaba - ok, ultima zi de distractie, ca mi-am luat o zi de concediu, da' atat), iar in februarie am 8 sau 9 deplasari (ok, nu toate in afara Bucurestiului, ci si cateva la spitale si policlinici din Bucuresti, da-i munca, nu forumeala, ca acum).



Vezi sa nu depasesti anul care a trecut, totusi! Acum stau sa ma gindesc daca sauna era la Cluj sau nu...

Eu mi-am luat liber... stau acasa, singura, la caldurica, m-a sunat de la locul unde lucrez benevol joia ca sint multi bolnavi si ca mai bine nu vin, ca si asa e foarte frig. Si nu m-am dus... caci si eu sint obosita. Asa ca, am o jumatate de zi de pauza.

Mi-am pus poza. N-am vrut, am vrut sa pun una cu munti, dar mouse-ul asta care sare in toate partile, s-a dus pe poza si cind am vazut-o, am zis de ce nu... o las un pic sa o vedeti si apoi o inlocuiesc cu portretele facute de copiii mei. Sa vedeti ce amuzant va fi sa vedeti cum ma vad ei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui nelia

Citat:
citat din mesajul lui mianna

se poate, chiar se recomanda

io cred ca m-am laudat prea mult in ce perioada relaxata sunt, si tocmai am realizat ca de maine gata cu binele. toata saptamana viitoare-s la Cluj (cu treaba - ok, ultima zi de distractie, ca mi-am luat o zi de concediu, da' atat), iar in februarie am 8 sau 9 deplasari (ok, nu toate in afara Bucurestiului, ci si cateva la spitale si policlinici din Bucuresti, da-i munca, nu forumeala, ca acum).



Vezi sa nu depasesti anul care a trecut, totusi! Acum stau sa ma gindesc daca sauna era la Cluj sau nu...




nu depasesc, i-am promis si sefului ca nu mai fac

nope, sauna-i la Targu Mures. am pomenit-o azi, si-am stabilit ca de dragul ei sacrific o zi. adica va trebui sa leg Sibiul si Targu Muresul, sa le fac in aceeasi saptamana. ambele stau prost la orarul avioanelor, adica ajungi acolo seara tarziu, a doua zi iti faci treaba, si a treia zi dimineata devreme (mult prea devreme: la 6 am) ai avion de intoarcere.

prin urmare ori fac chestia asta de doua ori in aceeasi saptamana - adica plecat luni seara la Sibiu, marti facut treaba acolo, miercuri sculat cu noaptea-n cap ca sa decolez la 6, tot miercuri, dar seara, zburat la Tg Mures, joi muncit acolo, vineri iar sculat cu noaptea-n cap ca sa ma intorc acasa - dar parca nu ma simt in stare de un asemenea maraton, sau aleg varianta eleganta, cu taxi intre Sibiu si Targu Mures.

elegant si conform cerintelor firmei, asta ar trebui sa dureze doar 3 zile - adica 3 nopti, ca-s 4 zile calendaristic: aterizat seara, muncit a doua zi, luat taxiul si ajuns in celalalt oras, muncit iar in urmatoarea zi, si in a patra dimineata luat nenorocitu' de avion matinal.

aici a intervenit insa dilema: daca fac asa si incep cu Sibiul, nu mai pot petrece timp cu vara-mea, care sta acolo - si i-am promis ca stau o dupa-masa cu ea. ramanea varianta ailalta - sa incep cu Tg Mures, si sa plec spre Sibiu imediat ce termin treaba. dar in cazul asta pierdeam sauna

asa ca, descurcareata cum sunt, plec la Sibiu lunea, martea stau cu vara-mea dupa ce termin treaba, si plec spre Tg Mures abia miercuri. asa ca prind chiar doua saune, si miercuri, si joi

v-am ametit suficient? nu-i nimic, retineti doar ca prind doua zile de sauna, asta-i ideea principala

mda, stiu, ziceam in postul anterior ca-i munca.... pai e, dar m-am desteptat si de cate ori pot imbin munca cu distractia, ca altfel as lua-o razna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Bun, deci o dupa-amiaza cu verisoara, doua zile de sauna... restul sint detalii. Drum bun! Sa nu uiti costumul de baie si manusa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Facura astia o smecherie mare...de o vreme se poate imprumuta orice carte de oriunde din Suedia si ti-o trimit la ce biblioteca doresti. Aici la biblioteca facultatii e foarte greu sa ajungi sa imprumuti o carte...si pentru ca se sta la coada la ea si daca ajungi sa o ai, mai mult de o saptamana nu se poate, ca sunt altii dupa tien ce asteapta...eu m-am smecherit ca le cer la biblioteca de acasa si mi le trimite de unde o au disponbila...eu doar cer si ei cauta si mi-o aduc...totul din pat, pe net .

mianna as invata si eu de la tine sa combin munca si placerea dar din pacate nu am nicio sauna pe drum. Si nici verisoare sau prietene .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Nu stiu daca restul fetelor ati auzit de ea, dar o gasiti pe youtube...Adela tie iti place Amanda Jenssen? Ca eu o ador! Adica muzica ce o canta...

Mergi la inceput