Fluturasi minunati 2011 (38)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Buna fetelor!
Ce discutii aprinse pe aici,eu clar sunt in partea Laviniei, am cayuri concrete in familie cu copii intretinuti la facultate si dupa cu salariu si tot nu le ajunge, vor bani de la parinti pt mofturi! Am cumnata care nu a fost lasata sa se descurce singura niciodata, a fost dusa de manuta in tot locul si acum la aproape 30 de ani a ajuns intr+o tara straina fara mama si tata si isi plange de mila ca nu se descurca singura, nici asa protectivi sa fim, fiecare are tendinta de asi proteja copilul dar TREBUIE SA AIBA INDEPENDENTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

habar nu am ce o sa fac. cred ca il voi incuraja sa isi castige totusi banii sai cat mai devreme, dar cu cap. eu a trebuit sa trec printr-o suita de joburi mizere si amaraciuni pentru ca tatal meu nu putea sau nu dorea sa ma ajute dupa 18 ani. Din cauza asta am si intrerupt facultatea, nu mai reuseam sa duc si cursuri la zi, si practica, si munca 8-9 ore pe zi. Nu i-as face asta lui Alex.

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

marym aici vorbeam de alt aspect
si eu AM FOST INDEPENDENTA SINCER
da nu pe banii de la o munca care mi-ar fi acaparat foarte mult timp si nu as fi facut altceva poate
ci am preferat sa fiu independenta castigand banii invatand si luand mai multi bani asa decat daca eram profa
nu am fost o intretinuta
sa nu vorbim de doua lucruri diferite
eu imi voi ajuta fetele enorm
cat voi putea eu de mult avand in vedere ca sunty doar profa
darrrrrrrr
asta nu inseamna ca voi sta dupa ele
sau ca le voi insoti peste tot
sau etc
asta e cocoloseala de care zici
si eu stiu cazuri din acestea in care nici daca ii era rau nu se ducea la medic fara ajutoirul cuiva
hai nici chiar asa
eu am zis ca e ok sa muncesti pt cine vrea
dar eu am preferat alta forma de a-mi castiga acesti bani
si datorita faptului ca eram prima sau a doua pe an m-au cunoscut profii si intamplarea a facut ca primul meu job zdravan in bucuresti sa fie sa lucrez cu ei
de aia zic ca Dumnezeu iti da diverse cai
tu tre sa alegi
cat despre cocoloseala eu cred ca e vb si de cum e caracterul fiecarui copil
fratele meu meu a fost cu ai mei
mereu in preajma lor
nu l-a tinut nimeni sa faca facultatea in orasul unde sunt ai mei
a fost alegerea lui
dar cand a venit sa se mute in bucuresti
si a vazut ca nu are frigiderul cu mancarew la orice ora din zi si din noapte
ca nu are cine sa-i faca una alta
el comod
a renuntat la a se muta de acolo
a ramas acasa la mama
asta insa atentie
nu inseamna ca e cocoloseala pt ca desi EL A STAT CU MAMA MEREU
SI ACU E CASATORIT SI STA PE LANGA EA
E MAI ASCUNS FATA DE MAMA DECAT MINE
eu asta cred ca e fpoarte important
ca relatia noastyra cu copii sa fie una deschisa
de prietenie
fara bariere de jena
dar cu repere clare
adica sa stie cand nu tre sa sare calul
sau cand nu e bine sa faca un rau
si daca are nevoie tre sa se gandeasca ca e DD acolo sus care ne iubeste pe toti si ne ajuta daca cerem ajutorul
hai ca m-am intins mult de tot
exista n feluri de a-ti ajuta copilul
important e ca acesta sa aprecieze si sa accepte acest ajutor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Hello!

am ajuns si noi cu copii acasa ceva mai devreme, merg sa ii culc si revin.

Ma ingrijoreaza ca Strumph nu a mai dat nici un semm. I-am trimis sms joi si sambata si nu am primit raspuns....maine incerc din nou sa dau de ea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Neata!!!!
poftiti la cafeaaaaa!!!!
la capitala ninge ,ninge marunt dar vad ca se pune....
eu cheauna de cap....A de la 1.30 -2.40 s-a foit continuu..i-am facut si lp dar nu il vroia..ah asa ma enervasem..cum ma ridicam pe marginea patului cum se oprea din marait/bazait...cum ma asezam confortabil in pilota cum iar o apuca ..da si bombanea ceva..cred ca era legat de tzitzica ca a moscat-o si pe asta si de aseara era suparata..tot zicea ca nu mai e buna si vrea alta...la 2.30 deja o da in bazait rau de tot si cand o intreb ce are ii zice ca vrea kk la olita cu desene...hai sa-mi dau una..cium frate sa deschit teveul la ora aia..ta su dormea de rupea...o iau din patut si ca sa o potolesc ii zic ca are voie sa dorma cu noi in pat...si a dormit...intinsa cat o matza..ta su la fel si eu circita pe marginea patului....si ampat mare neica 2m....da ce a tinut cont cei 2 ca sunt si eu prin zona...
acum doarme...nu acerut nici lp ul de la 6-7....da nici eu u am insistat cu el..am iesit din camera sa ma pot intinde si eu in voie...ma astept din moment in moment sa iasa..daca e in patul mare si se trezeste un pic imediat coboara nu mai adoarme la loc ca in patut....


in rest suntm bine..sambata am aterizat la o cuninie...nu m=am pregatit cu nimic..uitasem efectiv..dar nu am refuzat..am zis ca-i un prilej bun sa mai socializez si eu.,...
a fosat frumos ..dar mai mult la local..ca la casa de cosatorii am ajuns pe un viscol de nedescris...lume multa in interior (desi nu credem ca se casatoresc multi oameni iarna) A cand s-a vazut in puhoiul ala de lume a inceput sa urle..am stat cu ea in brate peste o ora jumate. am crezut ca lesin...si acum ma dor bratele....plus ca ma si asteptam sa o ia vre-o raceala ca eram transpirate rau....

ieri am bucatarit si spre seara am facut si niste gogosi..moama au iesit tare ,tare bune..nu am copiat reteta nimanui..am facut asa de la mine dar cred ca nuam mai facut niciodata asa gogosi gustoase si pufoase....sa ma laud si eu....

he he ce v-am zis eu ca seva trezi .....sa trimit mesajul asta si sa inchid....ca deja ne certam pe tastatura...
unpt fiecare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

heelloo

am ajuns si noi de la plimbarici....ce frigg este si a nins...brrr....oare mai este mult pana la primavara??? sa nu zic vara au spus astia la meteo ca se incalzeste si pe miercuri vor fi +11 gr in vest!!! yupiiiiiii
azi nu am dus prichindeii la gradi, Lucas a facut temp in wk si am profitat sa mai petrecem o zi impreuna toti 3. vineri iarasi nu i am dus si uite asa au avut wk prelungit dar de maine la gradi!

vad ca de dorina nu stiti nimic....hmmmm.....sa speram ca este in concediu si nu are net! desi nu a spus nimic de vreun concediu..poate vreo surpriza de la batman

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Ce pustiu este pe aici......

Eu sunt in plin toi de cautat oferte pt concediu!!!! pana acum oscilez intre thassos Unde mi au fost. Recomandate niste casute direct pe plaja traditionale din piatra si au si liber in perioada pe care o vrem noi. Dar imi este ff groaza de drumul pana acolo,.... Si un ultra all inclusive in bulgaria care au super preturi mada imi poti spune unde ati fost voi in bulgaria??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

hello!

nici noi n-am reusit sa ne trezim in dimineata asta , este a doua oara in 1.5 ani cand nu il ducem la gradi ca nu ne-am trezit.

yasmi, noi am fost in mai multe locuri in Bulgaria dar cel mai mult si cel mai mult ne-a placut in Albena la Kaliakra Standard sau Superior...depide de buget. Diferenta consta in marimea camerei. In rest e totul la fel. Au ultra all inclusive, mancare suuuper buna si diversificata, 3 baruri, unul cu iesire spre plaja, sesloange si la piscina si la plaja, prosoape pt plaja, snack bar la piscina, tot la piscina inghetata muuulta si buna . nu m-am interesat dar cred ca au si sala de fitness, sauna, masaj, etc. Este cred ca este singurul hotel la care m-am intoarce mereu cu placere...am fost de vre-o 4 ori acolo, si m-as tot duce. Este insa si la un pret pe masura, asa ca anul asta vom spune pas , desi mi-as dori tare mult sa mergem acolo...

cristinel si-a facut ditamai cucuiul in frunte , a cazut exact la fel cum a cazut si Cata acum cateva luni...s-a impiedicat cand alerga si a cazut cu fruntea in calorifer Mi s-a parut initial ca a dat cu gura, dar la gurita nu are nimic, a venit cu fruntea tare

ieri am fost la shopping mi-am luat 2 paltonase, unul negru si unul bej cu gluga si cu niste dungi negre, o fusta tip creion pana la genunchi maro si o geanta pe langa care m-am invartit muult pana sa ma decid sa o iau..de la Otter 270 ron redusa de la 450 o tin pe masa in buc si o mangai cand trec pe langa ea De mult nu am mai vazut ceva care sa-mi placa atat de muuult

Fug sa culc copii si poate ma bag si eu in pat.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

hello, fetele

ce faceti? zapada mare? la noi da, azi am iesit cu saniuta si tareee ne-am mai distrat. avem si un dambulet aici langa noi si ne-am dat acolo, ne-a tras tati, am facut si un om de zapada

Anastasia nu are nici un gand sa doarma, vad. asa ca ne jucam si rontaim mere

mary era vorba despre altceva. are dreptate cami, nu de cocoloseala aia vorbeam aia chiar ca este cocoloseala, dar mai rar asa. voi ce mai afecti? ce face buburuza? n-ai mai intrat

madutza ce boiereala pe capul tau sa porti sanatoasa tot ce ti-ai cumparat, hai pune si poze sa le vedem si noi
dragutul Cristi, si-a facut si el cucui... caloriferul ala trebuie baricadat bine ca nu s-a lovit la gurita
de obicei iti raspundea strumphitza, nu? cine stie ce-o face de nu ti-a raspuns...

deea ce bine ca ai iesit, ca ai fost la cununie. asa ai mai schimbat aerul ti-am vazut gogosile...mmm...ce-as mai manca si eu una. am zis ca fac clatite zilele astea dar cred ca si gogosi

strumphitza sper ca sunteti bine, prea ai disparut asa dintr-o data. abia astept sa intrii sa ne zici ce ati facut

merg sa scriu 'titoare' cu Anastasia, adica 'scrisoare' lui buni sta ea la birou cu pixu-n mana si scrie ea, asa migalos

toate fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ally si noi la fel patim...Anastasia vrea sa stea afara oricat de mult, nu tine ea cont de ger, se incalzeste alergand, ce mai conteaza ca noi mai inghetam cateodata

ailed am inteles cu maselutele alea sunt iesite la noi, am vazut.

fetelor, stiti budinca asta? este asa buna, o mancam un doi poate o stiti.

mere calite in unt, cu putin zahar. se calesc intr-o craticioara pana devin asa auriu inchis apoi se pune si un praf de scortisoara.
se face separat orez cu lapte (se poate si gris cu lapte) dupa ce este gata orezul se adauga un galbenus iar albusul se bate foarte bine spuma apoi se adauga si ala peste orez. se amesteca bine apoi se toarna peste mere si se baga la cuptor pentru 20 min. sa prinda o crusta aurie deasupra.
este foarteee buna

Mergi la inceput