Toate forumurile Sarcina de la A la Z  Buburuze de mart-apr 2013

Buburuze de mart-apr 2013(15)!

(1 vot)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 21

Katy82

3148 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Katy82 un Mesaj Privat
Aruam felicitari pt bebe grasunel.
Mara la nastere se aplica zicala. "Mai bine mai tarziu decat prea devreme" Deci mai bine la 40 decat inainte de 37. Acum cred ca nu e placut sa ajungi la 42 dar decat sa-l vezi in incubator...
Elena nu te stresa de greutatea bebelusei, recupereaza ea. Sunt copii care pun mai mult la sf, altii stagneaza. Apropo, eu iau Elevit zilnic de la 4 luni, deci bebe tb sa fie mare si de la vit. , dar el e mai slabut. Asta e, imp e sa fie sanatos.
Legat de greutatea parintilor la nastere la noi iese 3,600 iar noua dr ne-a zis ca daca vine la termen ajunge la 3,200. Va spun eu cum a fost pana la urma.

34+ cu Tudor
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png
Mergi la inceput

Katy82

3148 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Katy82 un Mesaj Privat
Pe mine deocamdata nu m-au luat emotiile, inca nu-mi vine sa cred ca voi fi, in sfarsit, mamica.
Fetele daca sunteti de acord putem trece pe prima pagina cum vom naste si cu cine. Eu imi doresc natural, iar Dr. este Rotaru Octavian de la spitalul Elias.

34+ cu Tudor
Mergi la inceput
violeta2013
violeta2013

39 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luivioleta2013 Adauga semn de carte la raspuns
Multumesc, Katy, pentru raspuns. Pana acum eram convinsa ca ne vom da peste cap si vom recolta celule stem, pana am inceput sa ma documentez si am dat peste articolul asta http://stirileprotv.ro/emisiuni/romania-te-iubesc/adevarul-din-spatele-unei-afaceri-profitabile-ce-boli-pot-trata-celulele-stem-recoltate-la-nastere.html Oricum banii vor fi investiti in interesul copilului. Merg la doctor sambata si sper sa ma lamureasca.
Mergi la inceput

elenaionascu

161 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luielenaionascu Adauga semn de carte la raspuns Trimite elenaionascu un Mesaj Privat
Multam de vorbele linistitoare, saru mana Emilia!
Eu vreau sa nasc natural, la maternitatea Regina Maria cu dl dr Andreas Vythoulkas, Doamne ajuta!

Happy30 cu o buburuza
Mergi la inceput

mara-i

677 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimara-i Adauga semn de carte la raspuns Trimite mara-i un Mesaj Privat
Katy ai dreptate nimeni nu isi doreste un puisor prematur dar eu sigur nu vreau unul la 41s care sa stea la terapie intensiva 2 saptamani din motiv ca a inghitit meconiu cum a patit o cunostinta cu fetita care acum este sanatoasa.Eu vreau sa zic ca 38-39s este un ideal cel putin pt mine.

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 31+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)
Mergi la inceput
arianna05
arianna05

219 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiarianna05 Adauga semn de carte la raspuns Trimite arianna05 un Mesaj Privat
Ola burtici,sorry despre incidentul cu picasa,nu a fost cu intentie
In alta ordine de idei,am fost si noi la dr,bebelina are 1050 grame aprox,totul e ok inclusiv colul care are acum 31mm in shimb ea e tare timida...nu-si arata fata nicicum...sta cu nasucul in placenta de sapt bune.Urmatoarea programare o avem in 12 feb cand intram si in prenatal.
Felicitari la noile venite pentru minunile din burtica si mamicilor care au fost la control felicitari pentru bebeii sanatosi.
Eu inca stau cu sufletul la gura,cel putin pana la 34 de saptamani cand teoretic,copilul e aproape ca si la termen.

26+ cu Adelina Ioana
Mergi la inceput

casandralin

346 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite casandralin un Mesaj Privat
fetelor, v-ati intrebat dr de testul Guthrie- cel pt depistarea fenilcetonuriei? am inteles ca se facea pana la un moment dat obligatoriu in toate maternitatile de stat dar tin minte ca acum 7 ani cand am nascut fata nu mi-a spus nimeni nici un rezultat la analiza asta si nici nu apare pe vreo foaie de externare.

34 + Radu Tudor - AMR 5 SAPT
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png
Mergi la inceput

Katy82

3148 Mesaje
Mara 38 este ideal si eu tot atunci as vrea.
Eu ma lupt cu arsurile pe care le resimt in gat, e cumplit.
Legat de celule stem, nici acum nu suntem convinsi ca merita, dar decat sa regretam apoi. Cred ca asa gandesc cam toti parintii.

34+ cu Tudor
Mergi la inceput

Katy82

3148 Mesaje
Neata burtici!

34+ cu Tudor
Mergi la inceput

felicitas

1170 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luifelicitas Adauga semn de carte la raspuns Trimite felicitas un Mesaj Privat
Neata fetele ma duc sa mananc ca mor de foame!

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
31 saptamani+ AMR 9 s
Mergi la inceput
Pag. din 21 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com