Buburuze de mart-apr 2013(15)!

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Eva, ai o burtica tare haioasa Da' unde ai pus tu 20 de kg? ca arati tare bine Felicitari pt vestile bune de la eco!

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Myhaela86 spune:

Hello burtici,
Felicitari pentru bebeii grasunei.
Eu am DPN pe 10 aprilie, dar m-as bucura tare mult daca buburuza mea ar veni pe 7 aprilie, fix de ziua mea .
La ultimul eco la care am fost doctorul mi-a spus ca bebita are cordonul ombilical in jurul gatutului, deci nu prea cred ca voi putea naste natural, o sa vedem la urmatorul eco :(.Voi naste la Odobescu, cu domul doctor MURARIU ALIN.
Eu nu cred ca e important ce zodii vor fi puiutii, pesti sau berbeci, important e sa se nasca toti sanatosi si voiosi.
Pupici!


Miha 29+ Daria Raisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Eva felicitari pt baieteii grasuni. Legat de numele fetitei, esti sigura? Eu lucrez in invatamant si daca unul dintre copii are un nume mai deosebit, ceilalti rad, si numai in locul copilului sa nu fi. Acum na, tu faci cum vrei.

34+ cu Tudor
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Pupacim grasunelul Daniela.
Eva f bine la kg cavalerii, de acum se pun pe ingrasat .

Parca zici ca am inebunit....avand prima nastere naturala, unde nu am avut nici o problema, la a doua pt ca pleca Dr-ul, mi-a fost teama sa nu nasc cu altcineva si teama sa riscm avea si circulara de cordon, bine noroc ca l-am pus sa se uite ca el nu avea de gand, asa ca la hacuiala cu mine .....uite ca s-a ivit si o raza de soare .

http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fantena2.ro%2Fvideo%2Ftraieste-sanatos-nasterea-naturala-dupa-cezariana-2-2&h=6AQG7xwKO

Mi-as dori sa nasc din nou natural...e vb chiar de cazul meu aici , sper sa si reusesc, dar va tin la curent.




Danina 33 sapt. cu

mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Legat de nume ...inca nu ne-am decis . Au ramas in lista :
Patricia- Maria, Maria- Isabelle, Anastasia- Maria, Eliza- Maria, probabil cu o sapt sau in ziua respectiva vom decide .

Pupiq la burtici!


Danina 33 sapt. cu

mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

din fericire pentru mine n-am nici un stre legat de zodii sau nume . eu mi-am botezat fetita cu nume italian care inseamna "fericita" si nume spaniol care inseamna "cea alba". Sincer doar cu tat-su am avut mici consultari ca in rest nu m-a interesat absolut nici o parere. Pe baiat o sa-l cheme Radu ca pe tat-su si Tudor ca am zis eu ca-i nume cu rezonanta si plus de asta imi place . Iarasi n-a avut nimeni de comentat.
Eu una in relatiile cu parintii si cu socrii vis-a vis de casa mea am tras linie de la inceput si i-am lamurit cam din primele luni ca daca am nevoie de sfaturi le cer iar daca nu le cer pot sa le tina in ei - valabil si pt ai mei si pt ai lui. Dupa parerea mea cel mai intelept lucru pe care poti sa-l faci intr-o casnicie este sa comunici constant si continuu cu sotul / sotia , fara ascunzisuri , fara "ai mei sunt buni si ai tai sunt rai" si alte chestii de genul asta. Eu cand m-am maritat le-am zis verde in fata ca ma marit cu "el" nu cu familia lui .Bineinteles ca fiind si de la tara n-au fost foarte incantati dar asta ma afectat foarte tare....spre deloc. La fel si ai mei care ma sfatuiau sa nu-i spun sotului chiar tot ca si misterul are rolul lui si iarasi am facut cum m-a taiat capul( adica am dat tot pe goarna ) si a fost mult mai bine .





34 + Radu Tudor - AMR 5 SAPT
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Buna fetele!
Mihaela stai linistita ca pana la nastere poate scapa de circulara. Oricum circulara nu impune neaparat cezariana, daca este dubla atunci lucrurile se complica.

34+ cu Tudor
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka80ank spune:

Neatza fetelor,
Sa stiti ca urmaresc cu mare interes conversatiile voastre chiar daca nu prea scriu....nici nu am noutati sincer. Eu nasc la Bacau, nici nu mi-am pus problema sa merg la privat sau poate la Iasi unde maternitatea e mai mare - e centru universitar...urmatorul control il am pe 15 febr. asa ca pana atunci stau la caldurica in casa.
Celule stem ne-am decis sa nu recoltam ..oricum era o investitie destul de serioasa asa ca prefer sa cumpar cele necesare bebelusului cu banii aia. In rest, Eva arati superb, dar toate fetele sunteti radiante.. se citeste fericirea in ochii vostri.
La mine si soacra si mama sunt pregatite sa ma ajute, se si inteleg foarte bine amandoua si fac exact ce zic eu si sotul, deci am noroc.
Va pup si sa stiti ca sunt aici alaturi de voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Eva felicitari pentru bebei grasunei si pentru elan( mai vrei peste un an o surioara). O sa vezi tu cum este cu ei doi si apoi te mai decizi. Imi amintesti de mine la prima sarcina, eram foarte entuziasmata, numai ca pana nu sunt afara, nu-ti dai seama cat de frumos, dar si cat de greu e sa fii mamica, iar avand gemeni e mai greu de vreo 2,5 ori nu doar de 2 ori. Acuma daca ai cine sa te ajute e altceva. E foarte frumos sa fie fratii de aceleasi varste. Oricum nu este imposibil daca ti-o doresti.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
31 saptamani+ AMR 9 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Prietena mea i-a pus numele fetei Izabela Andreea. Ulterior, cautand pe net, am dat peste un site care explica din pdv religios conotatiile numelor. Exista se pare 2 nume in biblie care au conotatii negative serioase si sunt considerate nume anti-crestine. Izabela este primul pentru ca desi unii cred ca acest nume vine de la Elisabeth el de fapt vine de la Isobel care era fiica lui Etbaal, regele Sidonului. Si Isobel si tatal ei se inchinau unui diavol numit Baal. Ea l-a atras pe Ahab in ratacire, facandu-l sa se inchine lui Baal si ucigand toti proorocii lui Dumnezeu, in afara de Ilie. A luptat impotriva lui Dumnezeu pana la sfarsitul vietii ei si numele Isobel se traduce prin diavolul este Dumnezeu.
Al doilea nume anticrestin este Lilith. Acest nume este conform traditiei apusene numele unui demon-"femeie" care l-ar fi sedus pe Adam (sarpele din Rai). Practic este nume de drac.
Nu m-a lasat pana in ziua de azi sufletul sa ii spun prietenei mele exact ce inseamna numele fiicei ei, dar i-am zis ca nu inseamna nimic bun dar cand fetita va creste si va fi curioasa de semnificatia numelui ei sigur n-o sa-i placa ce o sa afle.



29+ Anna
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput