Litoral Bulgaria - ieftinache, child-friendly?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

marylenac, multumesc mult pentru informatii, ma ajuta! Noi am mai fost 2 ani la rand in Nisipuri si am fost multumiti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ina.click

In afara de Sunny Beach, Nessenbar si Albena (n-avem nimic cu ele dar am mai fost), puteti recomanda niste destinatii sau poate chiar hotel unde v0-ati simtit ok, etc in Bulgaria, pt 2013?
Sper sa gasim un loc mai ieftinel un pic, vom fi 3 adulti si un copil de 2 ani jumate, deci ma gandesc la un loc din acela pe care acum 5 ani l-as fi detestat si de care as fi fugit cu 90km/h :)) si anume cu MULTI copii de toate varstele si parinti care sa se inteleaga unii pe altii cu indigestiile, bocetele si pampersii aferenti.
noi am fost anul trecut la sunny beach family & friends hotel, f fain hotelul si ok preturile insa drobul de sare de deasupra capului meu ma facea sa stau mereu cu ochii holbati la piscina interioara, care ocupa cam 75% din curtea hotelului. L-am pazit pe Fatzuca ca pe un ou de aur, de friuca sa nu-0mi pice inauntru.
In rest, mi-as dori ce-si doreste orice familista mai amarasteana dar cu ganduri optimiste: preturi ok, supermarket in zona, mancare decenta, plaja curata, camera fara gandaci etc.

-------------------------------------
De cate ori deschid fereastra...


Eu am fost aici: http://asti.bg/en cu copiii, de 2 ori, odata bebelusi si apoi un pic mai mari si ne-am simtit minunat. Hotelul e intim, mancarea buna, familisti, cu sau fara copii, curte larga cu loc de joaca pt copii, piscina ferinta din calea copiilor, dist cam 5 min pe jos, 2 min cu masina pana la plaja. Intrarea in apa, buna pt pici.
Pe de alta parte, statiunea e de fapt un satuc, cu ceva pensiuni, mici hoteluri si cateva terase unde se mananca bine si ieftin. Noua ne-a placut mult, pt ca ne place genul asta linistit, rustic sa zic asa... (pe vremuri mergeam la 2 mai)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Excelent multumesc frumos. Ne vom uita pe linkuri.
Pe noi ne-a costat vara trecuta tot vreo 700 E. Vom evita all inclusive pentru ca nu e genul nostru, noi suntem plimbareti, mai vedem ceva, ne mai oprim sa mancam undeva, micul dejun ici, pranzul dincolo etc. Plus e mult mai ieftin pentru noi; nu mancam cantitatile pantagruelice de la all inclusive.

Pai sa va povestesc si eu atunci, sa fiu fairplay :)

Anul trecut am fost in Sunny Beach, Friends & Family hotel (parca asa), 2 stele. Foarte ok conditiile, patroana ne-a explicat ca probabil incapeau la 4 stele but why bother, la ce taxe sunt.
Nu imi doresc camera mare , ca nu ma duc in concediu sa fac balet indoor. Doar curatenie, apa calda, prosoape schimbate si aer conditionat. Si asa ajungem in camera seara doar si picam lati.
Camerele erau deci potrivit de mari, apa calda rece erau ok , prospape schimbate, lenjerie schimbata, camera curata. Piscina interioara de care v-am zis ca m-am temut (bine, acu sunt si cam closca, nu stiu sa inot) era curata si amenajata ok.
Mancarea sincer, mediocra. Uite vezi, si asta e uneori riscul cu astia cu all inclusive. Daca nu-ti place cum gateste bucatarul hotelului?
Aveau niste supe in care se simtea vegeta la greu parca lingeam cuburi din alea knorr si in rest, salate cam pirpirii, snitele uscacioase, etc, deci nimic atroce dar nici ceva sa zici "moama, maine imi mai iau o portie"
Preturile mici. Mic dejunul totusi era excelent si inclus in pret. Era excelent probabil pentru ca nu aveau ce strica la el, lol. Oua, toast, cafea, unt, gem, etc .
E un hotel condus de o mica familie, erau toti acolo, sotia sotul soacra copilul cumnata etc si erau saritori si politicosi. Ne-au imprumutat un fierbator de apa, dat sfaturi, oferit medicament, etc samd. Foarte simpatici.


Da, deci...cam asa speram sa gasim si anul asta. Dar na, nu tot acolo pentru ca am vrea sa mai vedem si altceva.
Noi am cheltuit in total vreo 700 E / 7 zile si 8 nopti cu tot cu mancare, drum (benzina adica) si ce suveniruri si jucariute ne-am mai luat pe acolo. Am inercat sa ne incadram in 100 leva / zi cheltuieli personale si masa. Nu pot spune ca mi-a lipsit nimic, n-am poftit la nimic, n-am strans din popou dupa nimic etc. Evident ca nici nu m-am dus sa halesc cozi de homar sau sa ma lafai prin spa-uri de 5 stele :)
M-au tentat acvariile alea cu pestisori care te pigulesc, dar era toata ideea in sine atat de creepy si eu ma gadil infiorator, incat imi era frica sa nu trag o copita in acvariul ala si sa provoc un genocid.

Gata, am povestit. acum ma duc sa va studiez linkurile. multumesc mult.

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui ina.click


M-au tentat acvariile alea cu pestisori care te pigulesc, dar era toata ideea in sine atat de creepy si eu ma gadil infiorator, incat imi era frica sa nu trag o copita in acvariul ala si sa provoc un genocid.

Gata, am povestit. acum ma duc sa va studiez linkurile. multumesc mult.

-------------------------------------
De cate ori deschid fereastra...


gadilatul ca gadilatul, dar daca ai sti ce boli pot transmite acesti pestisori, ti se cam ia pofta de-o astfel de experienta...

Mergi la inceput