Vacanta de primavara s-a modificat?

Vacanta de primavara s-a modificat? | Autor: Lorikay

Link direct la acest mesaj

Buna,

Stiti ceva referitor la modificarea vacantei de primavara? Mai multe persoane sustin ca nu mai este in saptamana 08-12 aprilie ci a fost mutata in saptamana dinaintea Pastelui.
Eu am cautat pe net dar nu gasesc nimic.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

8-12 aprilie stiam si eu.... nu am auzit altceva.

Ingrid si Cristi 9 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Anul Scolar 2012-2013 va fi structurat astfel: 36 de saptamani de cursuri, īnsumānd 178 de zile lucratoare.

Semestrul I
- Cursuri - luni, 17 septembrie 2012 - vineri, 21 decembrie 2012
- Īn perioada 5 noiembrie - 11 noiembrie 2012, clasele din īnvatamāntul primar si grupele din īnvatamāntul prescolar sunt īn vacanta
- Vacantaa de iarna - sāmbata 22 decembrie 2012 - duminica 13 ianuarie 201

Semestrul al II-lea
- Cursuri - luni, 14 ianuarie 2013 - vineri, 5 aprilie 2013
- Vacanta de primavara - sāmbata, 6 aprilie 2013 - duminica, 14 aprilie 2013
- Cursuri - luni, 15 aprilie 2013 - vineri, 21 iunie 2013
- Vacanta de vara - sāmbata, 22 iunie 2013 - duminica, 15 septembrie 2013

http://www.edu.ro/index.php/articles/16950

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

6-14 au zis de curand la tv. Pe de alta parte, intre 1 mai (zi libera) si Paste poti face linistita punte. Probabil cand se va apropia momentul vor da si ei ceva zile care se vor recupera....bla bla...ca nu s-au recuperat niciodata.
Asa ca toata lumea are dreptate. E vacanta si in aprile, si inainte de Paste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

ba la noi se recupereaza orice la clasa II-a, sapt trecuta au recuperat ziua aia cand a nins din greu si s-au suspendat cursurile, dupa alegeri. O saptamana intreaga au facut in loc de 4 ore, cate 5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diuna spune:

Aoleo, noi plecam din tara in vacanta din aprilie, sper ca nu schimba nimeni nimic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorikay spune:

Citat:
citat din mesajul lui diuna

Aoleo, noi plecam din tara in vacanta din aprilie, sper ca nu schimba nimeni nimic!



Tocmai din acest motiv intreb si eu. Vorbeam despre plecare intr-un grup de cunostinte si o mamica sustinea ca este oficial ca s-a mutat vacanta. La intrebarea mea "Ce inseamna oficial?" mi-a raspuns ca stie de la cineva din minister si ca este sigur. Eu prin "oficial" inteleg o hotarare ceva publicata in monitorul oficial dar mai stii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_OR spune:

ar fi chiar culmea sa se razgandeasca din nou,eventual pe la sfarsitul lui martie .probabil vor sa ne aduca in stadiul sa ne retragem copiii de la scoala(desi in Romania invatamantul e OBLIGATORIU si GRATUIT ).

cel mai probabil va fi cum zice Anya,un fel de ciorba din cursuri si zile libere

-----------------------------------------
ALEX va cere din nou ajutorul:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=176454&whichpage=1

Mergi la inceput