Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (11)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Buna dimineata,
Mirabela multam de cafea, a fost bunaaaa. Ce bine ca ai dormit 2,5h, asa am si eu nevoie de un somn neintrerupt de macar 1,5 ore .

A trecut si noaptea asta. Aseara i-am dat san si apoi completare 90ml de lp. La 00,35 pprima trezire, apoi la 3,30, apoi pe la 5 si apoi la 07,30 final. Noaptea a papat numai san
Fug la el ca ma striga.,Mai vorbim


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Carmen is mai bine fetele?

*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stella87 spune:

Neatza, mamici dragi!

N-am mai scris, ca am fost sambata cu musafiri, iar duminica ne-am dus la tara. A dormit brotacul 45 de min afara, la mine in brate si apoi a mai continuat 45 de minute in casa, in timp ce noi eram la masa si vorbeam super tare. Deh, e altfel aerul de tara. Ieri a papat nu mai des de doua ore, ceea ce e un record pt noi si sper sa o tinem tot asa. Azi mergem prin centru cu Matei sa-l plimbam si sa-si mai faca un somnic p-afara, ca o sa fie cald. Si mergem si prin magazine, ca sa-i aleg niste haine dragute de stat prin casa.

Va pup! M-apuc acum sa va citesc, sper ca ati avut un weekend frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norma36 spune:

Daca doarme in brate si eu pot vorbi oricat de tare si cu oricati in camera ca nu are nici o problema.
Ce fain ca sunt unele din voi care reusiti sa dormiti cate 2,5 ore cu bebeii in pat. Eu daca il pun in pat cu mine doarme max 30 minute desi in brate doarme mai mult. Si in pat doarme doar daca am o mana sub el ceea ce inseamna ca de la o vreme amortesc, nu as putea sta 2,5 ore nemiscata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Mirabela, fetele sunt mai bine, fara varsaturi si scaune moi. Astazi nu le-am trimis totusi la scoala ca sa fiu sigur ca sunt OK. Ca sa nu se plictiseasca si sa ceara TV sau comp am framantat un aluat de gogosi si acum au treaba . Teoretic trebuie sa merg astazi la control cu Paul, sa vad daca am cum, daca se intoarce sotul meu la timp.

La ora 13 a mancat Paul doar san dar a fost evident ca nu i-a ajuns, a adormit apoi si intre timp eu am pus pompa la treaba si am mai scos 60 ml. Incerc sa fac asta dupa fiecare supt ca sa stimulez, sa o mai intind asa cat se poate.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Dragelor eu sunt chiauna si cred ca ma paste o raceala sau o depresie. Sunt efectiv pe langa, imi vajaie capul, mi se inchid ochii si abia ma tin pe picioare.

Pingu mic a fost cam agitat azinoapte, a avut trezirile ciudate, a adormit la 21.15 si s-a trezit asa: 21.55, 23.45, 02.40, 03.40, 06.10, 06.30, 06.45, apoi a mai adormit doar leganat pana pe la 08.00. Acum doarme de la 11 si ceva (e ora 13.45) dar evident ca eu nu pot dormi ziua... niciodata (mai putin in sarcina cand trageam la aghioase ziuaaaa ) nu am putut dormi ziua, ma trezesc tare ametita dupa somnul de zi.

Carmen, ma bucur ca sunt fetele mai bine!

Mirabela, Calin pare mai bine, nu? Cum e cu expectoratul?

Oli, cum sunteti?

Stelutz, mai-mai ce baiat cuminte! Andreiuta, ai fugit iarasi?

Elfica, Bob, Lumi, Ela? Ce mai faceti voi?

Va pup, va citesc, sper sa va si raspund mai incolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Kytana, nu nu nu, alunga gandul de depresii . Uita-te in oglinda, zambeste-ti si spune-ti: sunt frumoasa, sunt desteapta, sunt mirobolanta si incrocosceptibila (nu ma intreba ce inseamna ca habar nu am, asa ma complimenta pe mine un coleg ).

Acum am vazut rezultatu la analiza de scaun (coprocitograma):
Salmonela absent
Shigella absent
E cole enteropatogen absent
Examen microscopic pe frotiu (preparat proaspat si/colorat) nu s-au gasit celule de tip inflamator sau de alta natura.

La urina i-a iesit nivelul de glucoza marit dar e normal ca i-a luat urina dupa ce i-a pus perfuzia cu glucoza. Pentru linistea mea am sa o repet si poate am sa mai fac si la un scaun. La cate zile dupa terminarea antibioticului pot face, stiti cumva?





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norma36 spune:

CARMEN-cum faci cu analiza la scaun? Il iei din pampers si il pui in recipient si fugi la laborator? Daca face doar seara? I-as face si eu dar el in general face dupamasa cand laboratoarele sunt inchise.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Norma,David daca facea seara, tineam pana a doua zi la frigider si il duceam a doua zi la prima ora.

Oana,mamica implinita de David Paul(17.09.2008) si de Sophia Teodora (22.08.2012)



Computers are useless. They can only give you answers. -Pablo Picasso

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norma36 spune:

Multumesc mult pt raspuns. Asa voi face si eu.

Mergi la inceput