Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *457*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui silvi8

Citat:
citat din mesajul lui novus

Neata !!

Cam tarziu ce-i drept dar abia acum ni s-au restabilit comunicatiile asa ca ne apucam de treaba !


Silvi, wow ce lecturi aveti, cartile de copii nu o mai pasioneaza pe Crina sau tu ai vrut sa treceti la next level ?
Noi suntem tot la carti de copii cu multeeeee poze

ii plac foarte mult si cartile cu poze dar...ca sa se sature de ascultat povesti trebuie sa ii citesc jumatate de biblioteca ei de carti de copii in fiecare seara. si avem foarte multe...pe majoritatea le-a si memorat.
acum mi-am propus cand terminam cu 1001 de nopti sa trecem la ciresarii
si acum referitor la o discutie mai veche de aici de pe forum>
1. unii dintre apropiatii nostri cred ca sunt nebuna ca ii citesc copilului 2-3 ore...
2. altii (defapt aici e doar cumnata mea)considera ca imi laud copilul prea mult




Mami lui Alexandra (03.03.09)





silvi mama CRINEI

august2012

Povestea CRINEI



Ce discutie?
Mie nu mi se pare ca o lauzi prea mult. Din contra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Al meu nu sta nici cand doarme 2-3 ore intr-un loc! Si noaptea misuna prin pat.
Am luat rezultatul la analize, toate sunt bune, se poate trai foarte sanatos, vad, mancand doar paine cu unt si lapte. N-are alergie la nimic din ce au testat, in afara de mancarea gatita si olita ( zic eu).

Simo, pompierul sam e si preferatul meu, stim toate cele 50 si nu stiu cate de episoade, le-am vazut pe fiecare de n ori, numai ca al meu s-a plictisit acum de ele, acum savureaza octonauts. Eu tot ma mai rog de el sa mai punem cate un sam, dar nuuuuu.

Nu stiu daca v-am, zis ca la puzzle am ramas la cele cu 15 piese. Vine la mine cateodata, ca vrea tel lui taica-sau sa se joace si ii zic, ca nu se paote asa cu tel, tv, calculator, sa mai puna mana sa faca si cate un puzzle. De fiecare data fuge, ia puzzle-ul cu 9 piese, il face repede si vine sa-mi ceara iar telefonul. Ma distreaza, ca eu m-as astepta sa riposteze, sa inceapa cu bitti mama, bittiiii, dar nu, il ia pe ala mai mic, ca sa nu am ce comenta si vine triumfator cu el in mana, sa-mi arate ca el s-a tinut de cuvant,acum e randul meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Kea, copiii nostri parca ar fi..gemanari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Citat:
citat din mesajul lui andiaroro

http://www.dw.de/learn-german/german-courses/s-2547

ana

alexandre (17.02.2006) si anastasia (14.03.2009)


Roro, multumesc, dar la prima vedere imi prind urechile. Mai studiez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Silvi, nici mie nu mi se pare ca o lauzi! Dar poti s-o faci linistita. Mie imi place sa vad ce preocupari au alti copii de varsta asta. Asa cum ma bucur sa vad ca nu-i al meu singura exceptie ( Gina). Dar tu poti citi 2-3 ore cu voce tare? Ca mie asta mi se pare mult mai greu decat sa asculti. Nu cred ca am vorbit niciodata 2-3 ore continuu.

Floric: http://www.chillola.com/at/german%20starter.html Alegi limba si ai culori, fructe, forme etc.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Neata !!!

Cafeaua e pregatita !!

Mada, cum sunteti ?


Silvi, nici eu nu stiu despre ce discutie de pe forum vorbesti dar nu mi se pare ca o lauzi prea mult pe Crina, ma mir ca poti tu citi 2-3 ore fara pauza, nu ca nu as putea vorbi eu si mai mult non stop


Kea, smecher mare Keutu

Ada vad ca nu e atrasa deloc de tehnologie, singurele momente cand cere Pingu pe telefon e cand mergem la doctorita si asteptam in rest nu are treaba cu telefoane si calculator, desenele sa traiasca in schimb

Aseara am fost in oras si la intoarcere si-a amintit de napolitane cu vanilie, am intrat in doua magazine si nu am gasit cu vanilie asa ca am vrut sa luam cu cacao, la care replica a fost: pai nu putem cu ciocolata mami ca azi am mancat deja una si nu am cumparat
Ma emotioneaza cat de intelegatopare e de uneori imi vine sa incalc eu asa zisele reguli doar de dragul ei



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Kea, tot am vrut sa te intreb, ce succes au avut jocurile la voi ? ce ai mai cumparat ?

Ada e pasionata si are rabdare pt toate jocurile cu zaruri care i le-am luat, ieri am gasit unul fain in germana, cu animale de la ferma



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea

Silvi, nici mie nu mi se pare ca o lauzi! Dar poti s-o faci linistita. Mie imi place sa vad ce preocupari au alti copii de varsta asta. Asa cum ma bucur sa vad ca nu-i al meu singura exceptie ( Gina). Dar tu poti citi 2-3 ore cu voce tare? Ca mie asta mi se pare mult mai greu decat sa asculti. Nu cred ca am vorbit niciodata 2-3 ore continuu.

Floric: http://www.chillola.com/at/german%20starter.html Alegi limba si ai culori, fructe, forme etc.



Keutu cheliutu


Multumesc. Am intrat si am vazut despre ce e vorba. Dar de studiam profund o voi face acasa caci aici nu am programe de vizualizare poze. Ei, complicat, stiu...


Fetelor, va anunt ca Braila este in Malibu. M-am imbracat corespunzator "vremii de la meteo" si de fapt e un soare frumos afara si cald de am transpirat. Mai mult, am imbracat corespunzator si copilul. Noroc ca dimineata ne/am intalnit cu o colega si ne-a transportat cu masina pana la gradi caci altfel ajungeam amandoi lac de apa. Nu degeaba zice Andra in melodia ei (stupida de altfel) "ne mintim ca la meteo"

Mi-am pregatit ceaiul cu lapte. Pisica nu e acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Pe principiul "numai maine, nu-i poimaine" ce cumparati de ziua copilului?

Acum, Rares este innebunit dupa puzzleuri. Dar parca...e prea comun. Adica, de o saptamana tot puzzle facem si cumparam. Pana la ziua lui crd ca se dezumfla pasiunea.

Apropo...ieri la gradi au avut simulare de incendiu. Mi-a spus un tatic dimineata. Si am inteles de ce aseara tot ma innebunea cu foc, foc sa vina pompierii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Floric, la puzzle cu cate piese sunteti?
Novus, daca se stabileste ca trimit pachet, iti pun unul de la noi, imprumut, pana la sfarsitul lui august cand venim in ro. cred ca va saturati de el pana atunci. Noi nu ne jucam cu el, de frica sa nu ne manance ph piesele.


Mergi la inceput