Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *457*

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Mada, sper ca esti ok si in ca 2 in 1


Tot pe tema asta, aseara cand eram la baie, pe olita unde stateam la o sueta ca fetele, Ada mi-a explicat cum si unde trebuie sa aducem noi cadoul: ''la locul de joaca, frumos ambalat, ca doar asa se aduce un cadou, ca sa fie surpriza ''



Da, marti fac 38s. Io as cam naste, dar vreau programat, sa avem timp sa oprim clexane-ul, sa deportam pitica. Dr tot trage de mine, sa il mai lasam la caldurik daca se mai poate... io's de acord, ce sa zic... doar ca mi-e cam frica de interventia de urgenta in cazul asta... La Adela asa am facut (la 37s) dar era alta situatia...

A-propos, au ajuns surprizele?

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 37+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea

Rapid, ca treb s-o sterg: dodo, cumnata-mea, facea mini pizza impreuna cu copiii invitati, adica avea ea aluatul deja facut cand veneau, dar copiii puneau umplutura. Si stiu ca le placea mult, ba chiar mancau mai cu placere.


Si la noi pregatirea pizzei este foarte distractiva! Se implica Adela trup si suflet (si haine as adauga eu ), dar asta nu o determina sa manance cine-stie-ce...

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 37+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Nu prea stiu exact cum o sa facem cu ziua Adelei... in principiu, tot ca anul trecut: tort la gradi de ziua ei, iar in we petrecere cu gashk acasa. Desi... tinand cont ca familia va suferi intre timp o modificare de formula, poate ar fi bine sa am in vedere o petrecere "pe teren neutru".

Deocamdata, daca tot stau toata ziua pe net, am facut un webresearch dupa restaurante cu sali mici dar coketzele pt botez.... M-au cam marcat.



Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 37+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Mada, cica azi ajunge marfa la mine, sper sa reusesc sa fug la posta pe la 14 ca taman azi cand aveam programat sa o duc pe Ada la tuns pe la 13, am aflat ca avem teleconferinta si apoi sa prind curierul de seara ca sa le ai pe maine
Oricum nu mai am rabdare nici eu



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Silvi,

Nu ne cunoastem suficient de bine nici ca sa ma atac , nici sa ma sfatuiesti cite sarmale maxim ar trebui sa manince Ian.
In rest, toate bune.

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis







mai, chiar nu ma fac inteleasca se pare. uite eu de exemplu chiar nu ma supar pentru ca unora li se par sarmalele nepotrivite. atata timp cat eu stiu ce contin si cum sunt preparate chiar consider ca sunt ok. maxim 2 vrea ea, eu i-as da si mai multe
de sfatuit nu te-am sfatuit nimic. ce am scris e meniul Crinei si nu MENIU RECOMANDAT pentru alti ghiocei.
mai mult, nu stiam ca astepti raspunsuri/pareri/comentarii numai de la fetele pe care le cunosti destul de bine. eram convinsa ca aici, la acest subiect, avem destul loc toate mamicile de ghiocei.
iti retransmit scuzele mele, probabil ca nu am reusit eu sa transmit ce am dorit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Silvi, imi pare rau ca m-am...ambalat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salut!

ieri a venit tati acasa si a fost, in premiera, sa o ia pe C de la gradi. nici nu va inchipuiti ce fericita era cand au ajuns sa ma ia si pe mine de la munca.
marti avem sedinta la gradi. tot de marti trebui sa o duc la balet. de cateva luni am vorbit dar nu aveau grupa de incepatori. acum ne-a anuntat ca incep cu grua de varsta 3-5 ani de marti, fix cand nu pot sa o duc.
in rest toate bune. aseara am stat toti trei in casa si ne-am uitat la filmulete cu Crina pitica. nu-mi vine sa cred cat era de mica si dragalasa...ce repede trece timpul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

ina, nici o problema.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Si pe mine aseara ma apucase nostalgia dupa vremurile de bebelusie ale Adei si m-a apucat disperarea la gandul ca peste cativa ani va fi deja domnisoara , sunt convinsa ca urmeaza perioade frumoase pt fiecare etapa dar ca si perioada asta nu va mai fi niciuna

Acum ii inteleg si pe cei care fac inca un copil cand celalant are 7-8 ani



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Mada, depinde de copil. Keutu n-ar manca, n-am nici un dubiu, ph insa, gusta tot. Nu mananca de toate, dar ii e pofta de orice. Dupa ce mananca o farfurie cu supa in care am adaugat ori galusti, ori paine, daca vede ca ma duc cu o farfurie la masa, imediat e langa mine sa guste si el, chit ca-i plin, nu mai are loc in burtica, dar macar sa guste.

Mergi la inceput