MONTIGNAC (182)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

liviu o rugaminte...cand raspunzi te rog nu mai da replay ci scrie doar numele ca avem limita 20 de paginute...si in ritmul asta se umplu repede (desi banuiesc ca faci asa pentyru ca esti inca moderat si mesajele tale ajung cu intarziere)

si 2. am impus o regula..in tabelas trec persoanele dupa ce au activitate aici pe forum 2-3 saptamni..pentru ca sunt multe persoane care au venit..ne-au salutat au spus ca is puse pe treaba si dupa o sapt nu a mai auzit nimeni de ele si irosesc munca in zadar..sper ca intelegi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns big_boy spune:

E clar, merci. Nu va faceti iluzii, nu scapati de mine asa de usor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

good...

si totusi tu liviule ce mamanci de ai dat 3kg in o luna?.. intreaba pofticioasa din mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

As vrea sa spun ca maninc cum trebuie ,dar am avut mari tentatii si in loc sa stagnez sau sa scad putin ,urc la cintar. Mai am miine o petrecere si gata!
Dupa asta nu se mai admit nici un fel de abateri.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Lorelei exact asa am si reactionat, am plans si inca de mai multe ori ca nu-mi reveneam cand am vazut adunatura aia de oameni veniti din toate colturile tarii pentru mine. Imi vine sa plang si acum de emotie. E ceva ce nu se poate povesti, e DRAGOSTE cu toate celea mari de tot.

Lipsa de crom da pofta de dulce. Eu nu am crezut pana intr-un an acnd mi-am facut analize si am iesit cu deficit maaare de crom.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Va doresc un we superrrr relaxant

brandusik limita la avocado ??? stiu ca e caloric si atunci il cam evit si sincer mi-e cam rau cand il mananc de la fiere

big boy felicitari pentru scadere

lorelei tin pumnii sa fie bine

meniul meu de ieri:
md. tarate de ovaz, seminte de in, kefir
g. -
pr. o pulpa fiarta si o bucata de drob din pui
g. iaurt
ci. salata din rosie, ardei, castravete, ceapa rosie, muguri de fasole mung , branza telemea proaspata cubulete

meniul meu de azi:
md. tarate de ovaz, seminte de in, kefir
g. branza dulce cu gelatina si presarat scortisoara
pr. 2 pulpe coapte si ardei iute murat
g. -
ci. snitzele cu peste cod (de la lidl) cu ceapa rosie

va doresc un we frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Carmen felicitari draga mea ... si mult succes pe mai departe

Somleac imi imaginez starile prin care ai trecut puppppp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

andani iar esti pe hipocaloric?

da avocado are multe calorii...dar e buuuuuun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

Kiwi nu isi schimba gustul daca este mancat cu coaja. Pe mine nu ma deranjeaza puful ala deloc, spal bine si mananc. Se recomanda kiwi cu tot cu coaja, in special la debutul vreunei viroze, probabil continutul de vitamina C e mai mare in coaja.

LIVIU la ce te referi ca e folclor? La laptisorul de matca, la propolis? De ce polenul uscat, granule NU? Cam multe intrebari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

brindusik, si eu sunt o pofticioasa fara limita :)). Si cand mi se pune pata pe ceva...mananc si 1 saptamana continuu. Noroc ca "m-am dresat" sa mi se puna pata pe d-astea conforme. Ma mai apuca cate-o pofta aiurea, ne-conforma, din chestiile astea doar gust cand chiar stiu ca merita "sacrificiul". Azi, de exemplu, am mancat putin piure de cartofi. Cartofii au stat la baza alimentatiei mele toata viata, asa ca, atunci cand am inceput sa tin montignac, asta a fost cea mai mare suferinta a mea.
Din cand in cand, max. de 2 ori pe luna, mai gust cate-o lingura, doua...Din cauza poftelor tinute in frau si apoi de nestavilit mi-a esuat prima data (acum ani de zile...) dieta asta. Acum sunt decisa sa nu mai renunt, dar nici sa nu ma mai simt frustrata.

Ca greutate azi am avut 62 fix, batut in cuie si ca masuratori am dat jos: 2 cm in talie, 2 pe solduri si 3 pe coapse in ultimile 2 saptamani (si 1 kg). Incep sa cred ca e pe bune teoria cu omegii aia .

Meniul meu de azi:
MD: 3 mandarine si niste struguri (cam 7-8 boabe)
pranz: supa de legume, piure si salata de brocoli cu ciuperci si bambus, un ceai negru cu smantana
cina (urmeaza): kefir, cascaval si prosciuto.

Numai sa nu inceapa picii iar ca vor Pinacolada (fara alcool, normal :))), ca aseara inghiteam in sec.
Chiar, daca este numai suc de ananas (la cutie, dar scrie ca e 100% natural, bla, bla, bla) cu lapte de cocos, e cat de cat ok in faza asta?

Mergi la inceput