Asp.optimiste>20aniFelicitari medeea76nou(818)!!!

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Numa bine ce m-au sunat de la Arcadia sa-mi spuna ca d-nul dr. nu vine la programari maine, in conditiile in care are o singura zi de consultatie vinerea de la ora 3. Cred ca mi s-a luat si nu mai merg la el. O sa merg la Bucuresti la Fundeni la dr. Uscatescu. Totusi as vrea sa am parerile a doi doctori pe tema asta. Am auzit tot de pe forum ceva de dr Simona Avram. Alte recomandari fetelor?



Gena MTHFR Mutatia C677T - genotip heterozigot; Factorul XIII mutatia V34L - genotip heterozigot; tiroidita Hashimoto
mamica de ingeras Eva 38+ s
"Cand iubesti o floare adapostita de o stea, privesti cu drag spre cer pe inserat" (Antoine de Saint-Exupery)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

buna aspirantelor si La multi ani, ca nu ne-am citit/scris pe anul asta!
Mihaela, fata careia i-am promis cele 10 fiole de progesteron, va face fiv-ul in aprilie, nu in martie, i-am spus despre tine, si a zis ca ar dori sa-ti dau tie progesteronul. Deci, daca mai ai nevoie, lasa-mi pe pm numele tau, adresa de livrare si un nr de tel. mobil si maine, cel tarziu poimaine, ti le trimit cu un curier rapid.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina.ion spune:

Eu declar ziua 1 sunt foarte suparata, dezamagita, trista etc. Nu stiu de ce imi pusesem atatea sperante luna asta, sincer va spun ca nu mai pot indura, ma simt in al noualea cer ca imediat sa-mi fie spulberate sperantele. Nu inteleg de ce nu pot avea si eu un bebe cand altii ii fac si-i omoara, de ce Dumnezeu le da lor si noua care ne dorim atat de mult nu??? Imi tot pun intrebarea cu ce am gresit. Moralul meu este la pamant, chiar mai jos daca se poate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rxx spune:

Hei,Corina, capul sus..cum ramane cu optimismul?Ai dreptate in ceea ce spui, dar nu esti singura..uite si tu cate aspirante suntem..eu cred ca ce e al nostru e pus deoparte si cu inca un stres in plus nu rezolvam nimic.E Z1 dintr-o luna frumoasa de care trebuie sa te bucuri si lasa sa vina de la sine.Uneori am senzatia ca nu mai suntem oameni cu sentimente ci robotei cu totul calculat..zile,temperaturi,simptome, pozitii.Cred ca pt inceput ar trebui sa fim un pic mai relaxate..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Buna , dragelor !
Am o saptamana foarte plina si cred ca si urmatoarele vor fi la fel !Mai bine, caci asa imi mai "mut gandul " de la probleme !
Iarina,imi pare rau de anularea intalnirii ! La dra U sigur va fi mai bine !Am auzit si de dna Avram numai de bine asa ca fa-ti curaj si mergi mai departe !
Corina, te si nu pierde speranta ! Stiu cat e de greu
carin , tu cum mai esti ? Eu iti tin pumnii stransi !
rxx, ai dreptate
Lorelay,sedere scurta si vesti bune !
Kmy, unde esti ? Ma ingrijorezi !
Alex,Silvia, Lumy, Madalina, didi, Bee, Blanka, valicutza,gaby, raisa , va
Emi, Mihaela, la voi dublez

Pentru voi toate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

neata fetele, mi-a fost dor de voi Sper sa ma mai tineti minte,chiar daca n am mai scris de 2 sapt :) insa nu am avut laptop-ul acasa :((
caresse ma bucur ca te simti mai bine!!!
iarina,valicutza va . Eu am vesti nu tocmai bune,ieri am fost la gineco si mi-a gasit trompa stanga inflamata. Nu stiu din ce motive habar nu am mai nimic despre asa ceva,o sa mai caut pe goole informatii dar din cate stiu eu o trompa afectata si apoi tratata nu v-a mai "lucra" la capacitatea maxima,nu? s-a mai confruntat cineva cu asa ceva? Peste 2 sapt ma v-a interna in spital sa-mi faca un tratament soc si mai multe analize/investigatii.. Poate fi afectat o trompa din cauza unei anexite? cei drept acum 1 an jumate m-am trtat 6 luni cu injectii pentru anexita ca nu ceda iar dupa 5 luni am ramas insarcinata(fara sa vreau), pe care am pierdut-o la 8 sapt..Se poate sa-mi fi afectat chiuretajul trompa stanga? pentru ca tot din ovaru acela ovulasem si atunci cand am ramas insarcinata.Cu toate k am mai fost la control de 3-4 ori dupa acel eveniment neplacut si eram in regula..ultimu control a fost chiar in octombrie pe 4. In 4 luni sa degenereze asa mi se pare prea ciudat
Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa28 spune:

Corina imi pare rau pt.z1 dar incearca sa-ti ridici moralul si nu deznadajdui ca totusi cineva acolo sus ne iubeste si ne va implini dorintele atunci cand va fi mai bine pentru noi.Sunt atatea fete pe acest forum care s-au chinuit ani de zile si pana la urma au reusit si acum au copiii mult visati.Vom reusi si noi ,ai sa vezi ca Dumnezeu nu ne va lasa.
Lorelay bine ai venit si sa stai cat mai putin.
Fetelor eu sunt in z15 dar nu stiu ce sa zic ca luna asta cred ca am avut ovulatie in z8-9 ,nu mi-am facut test de ovulatie dar am avut o scurgere transparenta in zilele alea si imediat au inceput sa mi se intareasca sanii si ma dor ingrozitor inclusiv pana astazi.De obicei se intaresc in ultima saptamana inainte de CM si acum nu stiu ce am .Cred ca m-am dereglat total,au luat-o hormonii razna avand in vedere ca luna trecuta mi-a intarziat 9 zile si am avut aceeasi scurgere transparenta in z22-23.
Va pe toate si va doresc o zi frumoasa chiar daca s-a intors iarna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

angy_angela nu sunt experta sa fac unele afirmatii, dar din ce am citit pe net, dupa avort la cateva luni se recomanda histeroscopie




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras2007 spune:

CAPITOL NOU




Mergi la inceput