American Pie? :)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

io am vazut reteta www.thekitchn.com/recipe-classic-161533" target="_blank"> asta de la vestita prin www.youtube.com/watch?v=CYSsHEdWhi4" target="_blank">Sex and the City , Magnolia Bakery
am vazut-o pe www.dr.dk/DR1/det-soede-liv/index.htm#/67364" target="_blank"> Mette J. Blomsterberg pe care o aadooor facand reteta asta chiar la Magnolia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alintaroma spune:

I'm old fashion , fac tot from scrach Imi place sa controlez ceea ce pot, ca ceea ce nu pot Dumnezeu cu mila

Magnolia Bakery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msl1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui missdarcey

msl1,te-ai americanizat cu totul . Dpdv economic asa e ,mult mai ieftin daca cumperi gata facut dar incearca varianta homemade from scrach si vezi daca te incanda diferenta .Eu ,sincer, toate le fac acasa dar cateodata sotul meu cumpara cheesecake ,are gust bun ,average ,dar nu se compara cu cel facut acasa....Si cand citesti lista de ingrediente .
Eu mai rezist curentului ,si stii de ce , imi este frica ca fiica mea nu va avea altfel niciodata gustul mancarurilor facute acasa ,ca sigur peste vreo 15 ani vom manca ca niste aliens.

Americanizat mai mult de nevoie decit de voie....sint cam antitalent la facut prajituri in general si dupa ce am incercat de citeva ori diferite chestii si am aruncat ingredientele m-am lecuit si nu mai incerc, nu-mi permit sa fac experimente...incerc sa o cumpar pe cea care are ingrediente mai putine si acceptabile.

Mergi la inceput