**Prichindei nazdravani 2008 in blugi!**(4)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Buna ziua!

e pregatita!

Azi avem sedinta la gradi, o sa participe si directoarea. La ultima discutie avuta cu una dintre educatoare mi-a spus ca mai mult de jumatate din copiii din grupa au acel stafilo , unii dintre ei au avut aviz de re-intrare in colectivitate, unii au refuzat sa faca tratament copiilor..., iar alti cativa parinti refuza sa le faca analize copiilor, deci...degeaba o tin acasa o saptamana sa-i fac tratament cu antibiotic.... OMG! Sper sa nu m-apuce sa scot flacari pe nas...ca mi-s o doamna.... Spun asta ca se ajunge la niste discutii de mahala .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Mariana mersi pentru coffee.
Asa s-a intamplat si la noi s-au facut exudate faringiene si nazale si au venit copii cu stafilococ si streptococ si nu s-a sesizat nimenisoriciul este gros pe unii oameni.
Eu sunt in continuare cu Delia acasa, i-a mai trecur raceala.
Astazi mai fac putina ordine sa se mentina curatenia facauta de mine ca altfel la 2 zile stau si fac pana numai pot ca sunt una singura care face curat si 5 care fac dezordine.
in rest nimic ,ma gandesc sa fac ceva pentru mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Alina, bravo pentru perseverenta de a face curat zilnic . Eu una, drept sa-ti spun o luam razna cu smotru in fiecare zi. Le observ dar ma fac ca nu le-am vazut...

Deliei! Cand incepeti gradi ? Noua ne da avizul vineri si la o saptamana trebuie sa repetam exudatul.

Sambata, domnisoara e invitata la party, la ziua iubitului ei de la cresa . O sa fie dezmat total, la cat sunt ei de nazdravani .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Mariana fac curat zilnic sa nu mi se adune multe deodata sa cada de-a valma pe mine.
PE Delia as fi dus-o de luni la gradinita dar nu am 10 lei sa ma duk sa ii iau avizulpentru ca ieri am dat 100 de lei(ultimii mei bani)pe medicamentele care ni l-a dat doctora ieri.
Voi posta astazi la mine pe blog un ulei creAt special pentru valentine's day.
Imi e groaza cand ma gandesc cat mai este pana ia sotul salariu.Asa ca o voi duce de marti la gradiasta este.
Trec eu si peste asta cumva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Alina, telepatia.... Ti-am scris PM!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Mariana ti-am raspuns la PM.
Las si link-ul de la uleiu creat de minehttp://alinahandmade.blogspot.ro/2013/02/ulei-de-corp-lamaita.html
Sper sa va p[laca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Buna ziua!

Doreste cineva o cafea ?

Se apropie luna martie...la ce cadouri te-ai gandit ?


O zi insorita !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Mariana mersii pentru la cadouri chiar nu m-am gandit"dupa buget"vb lui nea Caragiale
Astazi i-am facut Deliei ultima tura de aerosoli speram ca de luni va merge la gradi.
Cum se mai simte Biculina?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

!

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Mariana mersii pentru la cadouri chiar nu m-am gandit"dupa buget"vb lui nea Caragiale
Astazi i-am facut Deliei ultima tura de aerosoli speram ca de luni va merge la gradi.
Cum se mai simte Biculina?

http://alinahandmade.blogspot.com/



Salut Alina! Ma bucur ca Delia e bine ! Sanatate multa!
Noi suntem foarte bine. Maine ne ducem sa luam avizul si de luni o "luam si noi de coditza" la gradi . Ii este tare dor de copii .
In privinta cadourilor, mi-am planificat o suma modica.... De 01 martie, gablonturi iar de 08 martie un set de ceai (plicuri de ceai si infuzor)si flori pentru restul damelor din familie .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Si eu ii voi lua aine avizul,sper sa fie bine
Ma mai gandesc la cadouri ce sa le iau

Mergi la inceput