Pinguini, randunici, tavane si diete

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

hallo randunicilor (pe Rufus nu stiu exact unde sa-l incadrez...)

andre_ea bine ai venit in gasca. nu stiu exact cum este, prima treapta e la pinguini apoi evoluezi la randunici. sau invers? hm... chiar ca-s incurcata.

Rufus, nu esti singurul. jumatatea mea e la fel, a lucrat in varii domeni si stie sa faca o multime de lucruri. poate lucra in orice job.

sa concluzionez cu boabele, azi e penultima zi cica. per total ma simt ok, pantaloni sunt ceva mai lejeri pe mine. nu am simtit schimbari spectaculoase in spirit, eu de fel sunt optimista si dinamica. cat despre dara de toxine... nu stiu cat de lata-lunga este, nu am vazut nimik semnificativ. zilele astea am mancat fructe si salate, doar ieri mi-am permis o bucatica de piept de pui, plus nelipsitele boabe. am facut un amalgam ciudat din oshawa asta.


Julia, tu nu mai spui nimik? ce face gasca voastra?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

bine v-am gasit si astazi.
am fost f. ocupata dar am avut rezultate fantastice.

catzelusul nostru deja nu mai face in casa si ne lasa sa dormim toata noaptea, e f. cuminte si tare destept.
eu nu mi-am imaginat ca un catzel la virsta asta poate sa asculte, sa inteleaga asa ce i se spune
cand ii spun sa stea jos, sta. cand vrea afara are un fel de latrat special...dar oricum am invatat noi cand facem...si in 2 minute a facut .
numele definitv e Pepper...daca-l scapi greu il mai prinzi. scoate unul din William...din multe puncte de vedere, responsabilitate, exercitiu fizic...

tip pt Rufus la cornuletze,pt data viitoare: pune un pic de faina si o folie de palstic (sau de hirtie de aia de copt...pergament) deasupra la coca cand rulezi. astfel nu se mai lipeste de rola si se ruleaza f. bine.

kari, te-ai cintarit? cat ai slabit?
andre ea, bine ai venit.

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata ladies, Ruf

e tare luni....

Aqai, hahaha, buna treaba cu baie si somn de la 9. refacere completa. mancara copchiii pastele arse?

Rall, alintaroma, buna dieta cu gripa! la mine cea mai buna e dieta enteroviroza

Michelle sa va bucurati de noul membru. distractie nu gluma o sa aveti

Bufleo, hahahaha. eu cred ca lumea e stresata ingrozitor de crize si alte probleme deci citeste junk stuff. incepand cu 50shades si continuand cu asta noua.

Mada, condoleante

Kari, ooff, ce oameni! cum mah...? bietul copil....:(( fara ajutor de la parinti deloc!! fiica-ta e beton, ti-am mai zis, da? conced placut!

Andre_ea welcome! cum stati cu zapada?? :))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Michelle - sa va bucurati de catel. Si fiu-meu isi doreste un catel...cum insa e alergic, e exclus sa luam, dar imi pare tare rau. Noi stam intr-un apartament, dar i-as fi luat un catel micut..din ala de ajunge la 2 kg.

Eu am terminat de citit Hunger Games...eram tare curioasa cum e. Acum ca m-am lamurit..nici nu stiu ce sa zic...poate ca m-am saturat de cartile astea in care soarta lumii e pe umerii copiilor. Asta dupa ce am aflat ca se ecranizeaza dupa Jocul lui Ender.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Buna dimineata!
Multumesc de primire.

Kari, is clar pinguin si doar visez sa devin randunica, nu cred ca mai ajung vreodata.
Roxana, daca ti-ai face si tu cont pe Facebook ai stii cum stam cu zapada . Mi-e cam ciuda ca n-avem sanie aici.

Daca adaug poza la mesaj, pot ulterior sa o mai sterg?

Voila, cam asa e iarna aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

normal ca poti sa stergi apoi poza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Andree_ea bun venit in randul pingunicilor (nah ca am combinat pinguini cu randunici ..si iaca ce-mi dadu)

Rox...tare asta cu 'e tare luni azi'

Rufus e ok atunci cand esti impacat cu alegerile pe care le faci, indiferent cum par in exterior.

In ciuda acestui tare luni, declar un inceput victorios!
Am inceput mersul la bazin. Va pun cateva img..poate va molipsesc, va fac pofta, sau va fac invidiosi..dupa caz
Ma pregatesc de vampireala
Ieri am avut o zi fabuloasa...o sa deschid la generale un topic, cred ca sunt multi copilasi care ar fi bucurosi sa aiba experienta noastra. Si parinti de asemenea!

cateva img ilustrative pt pingunici



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Caravana desprecopii...
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Buna de dupa-amiaza pinguini cu aspect de randunici

Am niste zile sau mai bine zis nopti rele. Mi-a aparut un nou sindrom: cel al picioarelor nelinistite. Cum sa va zic eu ca e? Imi sfaraie picioarele de la genunchi in jos si simt nevoia imperioasa sa dau din ele. Da' nevoia e atat de mare, cam ca o scarpinatura-n fund ce se lasa asteptata, incat cat ii noaptea de lunga biciclez fara oprire.
E clar ca nu pot dormi.
Cu toate ca afectiunea e beningna si fara leac, mi-au dat astia sa iau, totusi, niste medicamente si am reusit sa adorm pe la vreo 4 dimineata.

Ieri am incalcat regimul. Am fost la socrela si nu se putea altfel. Socrelu a implinit 83 de ani. Am mancat chiar si o lingurita de tort.
Dar, de la ea am venit pe jos cale de vreo 4 km.

Am ramas si in lift. Doamne, ce lift tampit am. Era si 10 noaptea. Ne-a scos Celcesforaie.

Ruf, Celcesforaie e dus in vecini sa unga niste balamale si imediat ce vine te luminez cu zgomotul alb si restul.

Eumada, condoleante. Am pierdut sirul cu analizele tale. E de bine, da?

Andre_ea bine ai venit! Mersi de sugestie cu vitaminele. Eu iau niste vitamine pentru noul sindrom, insa nci prin cap nu mi-a trecut sa-i dau si colegului de suferinta.

Rufus e verde ca a zis ca are pe el o camesa verde.
Eumada e purple ca asta mi-a inspirat.
Andre_ea e rosie ca e noua.
Si io am visat ca fusese cutremur si se crapasera peretii cei noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Ziua buna, tuturor !
Eu, in continuare, gripata cu durere de cap. Azi, ma duc la medicul de familie; pana acum nu am avut energie sa ies din casa. Mi s-a dat tratament prin telefon.
Sanatate sa avem, ca e mai buna decat orice.




allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Allinta, sanatate multa.

Mergi la inceput