Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (20)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Gata, ne-am intors de pe-afara. Parea urat privind din casa, dar asa m-a suparat baiatul, ca am luat-o pe Iulia ca sa imi treaca nervii si am iesit, nu conta unde, important era sa imi revin. Asa ca de la 1.30 pana acum am haladuit pe strazi. Ninge tare, dar nu e frig si nu bate vantul. Elena, da, pe vant turbo nici eu n-as iesi decat daca ar fi neaparata nevoie, daca nu as mai rezista in casa sau daca as avea cover la ergobaby.
Virji, draga mea sincroana, ce mai faci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana_nt spune:

Astia la radio zic ca va ploua tot weekendul (cel putin in Bucuresti) si ca e un weekend numai bun de facut dragoste.Le-as asculta si eu sfatul dar ce ma fac cu copkilu'???

Roxana, mami fericita de Robert Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefulici spune:

Neata! Eu am senzatia ca azi nici macar nu s-a luminat!
Ai dreptate, Ylary, e Apocalipsa afara! Ar fi trebuit sa ies azi sa impart ceva(se fac 2 ani de cand a murit mama), insa nu ies pe vremea asta nici picata cu ceara!
Sunt cam deprimata... in fine ,poate-i mult spus, dar nici bine nu-mi e.
Bebe se trezeste noaptea de multe ori( nenumarate, adica nu le numar ca me enervez), sunt obosita, ziua e cam ciufut, azi nu a mancat cum trebuie nici lapte...
Va pup!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Eu cred ca a fost ceva in atmosfera mei! Nu se poate toata lumea depresata!
If Stefulici imi pare rau pt mami tau... Pupic, pacat ca a fost asa urat afara, of of...
Roxana pai de ce te incurca bre copilu sa faci dragoste? Si cand o sa ai doi ce faci? Eu as face dar e cam imposibil ca am sotul deplasat :))))))
Naspa daca tot weekendul o sa fue asa. Si piticu e dat peste cap nu prea a papat bine azi dar l-am lasat in plata domnului, lasa ca nu slabeste.

Va pup pe toate, spor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


Hey,

Nici eu nu-s intr-o stare prea stralucita.
Ma paste si o raceala ca ma doare gatul si-mi curge nasul. Trebuie sa iau ceva sa ma dreg repede sa nu-l ia si pe pui.

Si Mihnea a fost cam ciufut azi, nu a mancat solide mai deloc. DImineata i-am facut mandarina cu avocado...nu i-a placut ca a fost un pic acra.
Iar la pranz a avut piure de cartof dulce cu dovlecel si morcov...nici nu s-a atins de el...iar lapte...bea asa pe reprize..50-60ml.
Cred ca e de la celalalt incisiv central superior...care inca n-a spart gingia dar se vede ca sta sa tzanseasca.

Va pupacesc, o seara minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_Deeutza spune:

Seara buna!

Si noi suntem praf cu somnul. Octavitu meu a racit, ii mai creste si dintisorul, a facut si febra, mucii curg ca la robinet... Am noapte a dormit cate o jumatate de ora cam la o ora jumate de plans. Toata noaptea l-am plimbat in brate, daca indraznneam sa-l pun jos incepea sa planga de parca-l taia cineva. Presimt ca si in noaptea asta va fi la fel, deja a inceput, a adormit acum juma de ora si s-a si trezit. Noroc ca e tasu odihnit.

Ellyshor, am citit undeva, pe un site, ca daca in supa/mancarica pui cartof dulce nu trebuie sa pui si morcov ca e prea mult betacaroten. Nu stiu cat de adevarat este. Cu toate ca pe multe alte site-uri am vazut retete care le contineau pe amandoua.

Si eu ma simt cam trista, nervoasa, ma enerveaza si mama si Andrei, nici cu Octavian nu prea am rabdare, sper sa treaca repede starea asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

pai,sa va spun cum am dormit eu as noapte 10 ore.....stati,nu sariti pe mine,nu parasesc clubul discomanilor ...va povestesc imediat...ieri ziua la 14 trebuia sa ajunga maica mea din Italia,vorbisem cu cineva sa o ia de la aeroport din Bacau...Buoooon...ma suna si-mi zice ca nu pleaca la ora stabilita ca nici macar nu a plecat avionul din Bacau din cauza conditiilor meteo,daramite sa-i si aduca inapoi in Romania...mai tarziu de atat nu mai putea omul sa o aduca de la aeroport....ia si anuleaza programarile la servici,ca sa pot pleca cu sotzul dupa ea.....suna iar:”stai linistita,plecam mult mai tarziu ,deja ne pun astia la masa in aeroport”...anuleaza anularile,back to work.....imi tot dadea sms uri...ne mai tine un pic...ne duce la avion...ne mai tine un pic in avion........tot asa pana la 12 noaptea cand a aterizat la Bucuresti...suna si=mi spune motzocoasa ca-i trimite la Bacau cu autocarul,zic drum bun si ne vedem cand ne intalnim...zic gata ma culc,dar ghici cine incepuse concertul nocturn?Lucaaaaas,....a facut cum n-a facut in viata lui,s-a foit si sucit si plans la fiecare juma de ora....intr-un final adormim pe la 4 jumate,cand cine suna??????mamaaaaaaa,ajunsese la Bacau......trezeste barbatul si da-i start spre Bacau....afara o ceata de sa o tai cu cutzitul lui Masterchef.....la 6 s-a intors husband victorios dupa ce a depus-o pe soacra=sa le resedinta ei de bastina....si apoi ghici cine era dimineata la 7 punct la servici??????EUUUUUUUU,cu ochii cat cepele,cu o durere cumplita de cap,ametita de nesomn,proaspata ca o floare de primavara ce sa mai discutam......
Drept razbunare,Ioana a fost catapultata sa se iubeasca cu bunica ei abia sosita,sotzul a fost destelenit de pe canapeaua lui fidela si culcat langa Lucasterminator,iar eu m-am cocotat intre jucariile de plus ale Ioanei,la ea in camera,am incuiat usa si am dormit ca un prunc cu toti dintii in gura si fara colici abdominale
In seara asta ,va scriu din acelasi pat al fetei,ca a inceput sa-mi placa obiceiul asta...macar acum cat e mama acasa,macar in weekend,pana mea...ca nu l-am omorat pe tata,dar daca ma mai tinea careva nedormita inca o noapte mu-ha-ha...poate as fi fost in stare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Gyan,am terminat Neurozanul de vreo 2 sapt...a fost fain ,dar ar trebui tinuta cura macar vreo 2-3 luni pt efecte marcante.La mine functioneaza creierul excelent dar nu ma mai ajuta ”hoitul”
Copkilu mic nu l-am scos din casa de o saptamana...cel mare noroc ca merje la scoala...Azi ningea frumos si era destul de placut afara asa ca l-am scos pe LC o juma de ora cand am ajuns de la servici
Si eu urasc frigul si bulendrele in straturi pe mine ...si pe copkii.....
Si eu vreu sa ma invrednicesc sa fac niste miscare...
Anitule,am fost saptamana trecuta la niste cursuri in Piatra si am vrut sa te sun ,dar mi-a fost oarecum sa te deranjez
Albinutza
Ficat de curcan de casa mi-a aus cineva o cantitate mai mare, l-am facut portii de cate un ficatel si l-am bagat la congelator.Ii dau puiului cate unu pe saptamana cu legume...E ff bun si nu-i amar deloc...si-l mananca cu mare placere.Da el oricum mananca orice,multumesc lui Dzeu....iaca urla....n-am inchis bine usa....
Pup copiii mici mucosi sa se faca sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Neatza,
Poftiti la cafeluta calda si la strudele facute in casa cu mere, dovleac si branza dulce cu stafide
Astazi face puiucul mic 8 luni
Virji, sa-ti amintesc ca nu ai mai pus poze cu piciul de pe la Halloween??? hmmm
Si eu am avut o zi de kk ieri de ma luase si durerea de cap cu atata vreme urata, ploaie, depresie dar am dat o fuga pana la masaj si mi-am incarcat bateriile
Peste, i-am dat pana acum pastrav, somon si ii place la nebunie dar in schimb salaul il scuipa, nush de ce ! Cu ficateii de curcan si noi am facut exact ca Virgi, cate unul in punguta, pus in congelator ! Chiar aseara i-am facut, putin inabusit ca sa nu fie inecacios si a mancat cu mamaliguta de a rupt
Anitta, nu vrei sa intri si in grupul nostru de BLW de pe FB? L-am creat de vreo 2 saptamani si ar fi fain sa te avem si pe tine
A folosit cineva pana acum hena pentru vopsit parul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Pe unde o fi Mirelusa noastra? S-a terminat postul si or pune-o de un sufletel cu vremea asta de stat in casa, numarat banii si facut copii
Nici Addya nu a mai dat nici un semn de viata de mult timp
Anittule, plezneste de sanatate Iulia! Ce durdulie si frumoasa esteeeeeeeeeeeee iar M este un dragut si un delicat

Mergi la inceput