A fost cineva in Hajduszoboszlo, Ungaria?

A fost cineva in Hajduszoboszlo, Ungaria? | Autor: Ramoon

Link direct la acest mesaj

Salutare!

Anul acesta vrem sa mergem in Hajduszoboszlo, Ungaria. Ma interseaza daca a fost cineva si cum e?

Va pup!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Noi am fost doar iarna, de revelion. Am fost cu grup mare, am stat intr-un hotel chiar langa terme, Korona, parca se numea.
A fost interesant pentru ca faceam baie in aer liber in apa termala si ne ningea pe cap. Nu prea multe de facut in locatie daca faci abstractie de baile termale. Insa noi am fost cu grup mare, galagios, vesel din cale-afara asa ca a fost super. Mancarea este foarte buna la restaurantele din oras, iar portiile erau imense peste tot pe unde am mancat. Deasemenea ungurii foarte draguti, dornici sa te simti bine ca si turist.

Daca am vrut magazine mai mari am mers la Debrecen, care nu e departe si am fost o zi si la Budapesta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Noi mergeam des cand locuiam in Ro, ca stateam in Satu Mare si "bateam" we de we atat vara cat si iarna baile termale unguresti.

Insa noi mergeam pentru o zi, nu am innoptat niciodata. Am insa prieteni care au fost acolo in concediu, sunt multe pensiuni dragute si chiar cazare la persoane private.

Vara e foarte cald pentru ca e apa termala, dar exista si bazin olimpic unde e apa mai rece si un parc acvatic cu tobogane si alte minuni, insa se plateste separat(cel putin asa era).

Incinta e foarte mare (a strandului), e plin de restaurante inauntru, mancarea foarte buna si nu era scumpa. Sunt pomi, e umbra, e curat. Noua ne placea tare mult.

Au si un bazin cu valuri care face furori la fiecare ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramoon spune:

Mersi frumos de raspunsuri!
Am cerut o oferta la pensiunea Anna, daca ati auzit de ea astept info.
Ceva preturi de la strand/piscine/bai m-ar mai interesa ca sa stim la ce alte costuri sa ne asteptam...Oferta d ela pensiune e ok, dar cred ca ne vor omora preturile de la piscine.

Va pup si mersi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Uite aici site-ul in romana:

http://ro.hungarospa.hu/hungarospa-preturi

Poate gasesti vreo oferta pana plecati.

Distractie frumoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramoon spune:

aaa, super site-ul. are toate preturile. Mersi

Mergi la inceput