Stergere nr. urgenta de pe cartela telefon!

Stergere nr. urgenta de pe cartela telefon! | Autor: inbox

Link direct la acest mesaj

I-am luat fetei telefon acum cateva luni ( de fapt este un telefon care il tine acasa si ma suna in caz de vreo problema neavand telefon fix ). Ideea este ca are numarul de urgenta in agenda si de foarte multe ori il apeleaza din greseala, ea inchide ca-si da seama, insa as vrea sa scot numarul asta de pe cartela si nu reusesc. Din motiv de apel de urgenta, nu a mai folosit telefonul cateva luni.

In concluzie, cum scap de numarul asta de la urgente de pe telefon :) ?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Incearca sa-l redenumesti.
Editeazal si schimbai denumirea sau mai baga o cifra ceva.


O palma nu inseamna educatie!
O palma inseamna abuz si violenta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui ela_04

Incearca sa-l redenumesti.
Editeazal si schimbai denumirea sau mai baga o cifra ceva.


Mami de: baietel & fetita
O palma nu inseamna educatie!
O palma inseamna abuz si violenta!


cum il apeleaza din greseala ? formeaza 112 ? sau e setat numarul de urgenta pe apelare rapida pe orice tasta ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Sterge numarul din agenda si gata.

Sau

Configureaza apel rapid catre numarul tau de telefon prin apasarea prelungite a unei taste, de exemplu 9.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joxy spune:

Buna ziua,

Daca ne spui marca si modelul poate te ajutam mai usor. ;)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Ea are 3 numere in agenda, al meu, al lui taica-sau si 112 Apel Urgenta. Am facut de asa natura sa nu mai apara primul in lista Apel Urgenta, sa apara al meu primul, am incercat sa-l sterg, sa-l modific, am bagat cartela in toate telefoanele din casa ( ca este salvat pe cartela) si nu pot sa sterg nr. ala de acolo, imi da stergere si cand ma uit este la locul lui in lista.

Este imposibil sa nu dea peste numarul asta si din greseala si sa nu apeleze.

Marca este asta http://vandtelefon.com/vand-telefon-huawei-g7005_a113087.html... ca ai mei s-au uitat sa arate bine cand l-au luat, insa nu e practic deloc, mai ales pentru un copil...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Ma gandesc, o fi salvat cumva pe telefon nr. asta si restrictionat sa nu poata fi sters...sa vorbesc la firma de telefonie sau sa duc telefonul la vreun centru din asta sa-i stearga numarul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

din cate stiam eu, nr de urgenta e setat in telefon astfel incat sa poata fi apelat si de catre cei care nu mai au credit (pe cartela) si nu pot efectua convorbiri telefonice.
probabil ca e setat in asa fel incat nu poate fi sters.
ia incearca sa scoti cartela de MEMORIE a telefonului (tre' sa aiba asa ceva).

Mergi la inceput