Fluturasi minunati 2011 (37)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

mada sunt disperata cu subiectul asta
nu stiu ce voi face
antonia la gradi dimi
o va lua tasu sau m voi ruga de un parinte sa o aducxa la 12
si doua zile vor sta cu sotul
2 zile cu doamna
daca e sanatoasa
si vineri cu mine ca am liber
sper sa ma descurc
desi mi-e urat sa ma gandesc
deja tre sa ma apuc de repetat lectii
va fi greu ca tanti va trebui sa le dea si de mancare
si sa le scoata afara
si nu prea am incredere totala
offffffffffff


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

cami, nu inteleg , de ce "fugi" asa de programul normal de gradi??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

cami, de obice cu doamnele copii sunt mai ascultatori decat cu noi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Da Ailed el e bine mersi, numa eu sunt cu nervii creti ca m-am speriat degeaba desi pediatra noastra ne-a zis ca n-are nimic si sa nu-i fac analize, cea de la cresa zicea ca musai trebuie clarificat ca daca are nush ce streptococ desi ma gandesc ca ar fi trbuit sa faca ceva febra pt asta. Sa mai vedem acum si rezultatul de la exudatul nazal.

BB Yasmi, felicitari pt succesul de la gradi cu L.E mare lucru ca si vrea sa doarma acolo. Eu o data l-am lasat pe Alex la cresa sa doarma da nu prea a vrut, a dormit o ora si apoi s-a trezit in hohote de ras, i-a trezit si pe ceilalti care s-au apucat si ei de hohotit

fericita de Alexandru (11.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

anda pai cum nu prea vrea alex sa doarma daca spui ca a dormit 1 ora jumatate???

intr-o ora merg si eu sa imi recuperez comorile....

delia, da astazi mi-am facut de cap rau de tot cu "meniul" si tot asa pe jumatate in butoi sunt....cred ca mi-ar trebui putin shoping

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

anda pai cum nu prea vrea alex sa doarma daca spui ca a dormit 1 ora jumatate???



Pai ce-i aia o ora comparativ cu 3-4 cate doarme el de obicei la pranz?

fericita de Alexandru (11.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ideea este ca doarme, ca adoarme! daca o data a dormit 1 ora poate a doua oara dormea 3 ore....eu nici nu imi doresc sa doarma 3-4 ore la gradi ca apoi sa nu aibe somn noaptea. acasa cand dormea de pranz am reusit sa ii scurtez programul de somn la 2 ore jumatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

cami, deci tati va fi baza . Si eu inclin sa cred, cum spunea si Delia, ca vor fi mai ascultatoare cu tanti
Eu imi pun pb ca bunicile or sa o rasfete prea mult pe Cata si ca vor vrea sa faca totul in locul ei, mai ales sa-i dea in gura sa manance...azi cu mine a mancat singura si cerea;le cu lapte dimineata si ciorba la pranz

yasmi, eu zic, ca si sentimentele astea sunt frumoase , ai fata mare

miki, n-am retinut..ce profesie ai? examene mereu...brr



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Ieri am mers pentru prima data cu Cata pe jos pana la Cristi la gradi si inapoi, cam o jum de ora doar dus, acolo a alergat cot la cot cu baietii si s-a jucat cu masinute . a luat si prima cazatura din leagan , noroc ca a cazut pe fund si nu s-a lovit, mai mult speriat. Azi facem din nou plimbarea ca e si azi cald.

Caut sa-i cumpar tricicleta, cadou de ziua ei..ca oricum eram in pana de idei . Bunicile vor avea nevoie de ceva in care sa o duca cand oboseste, si ceva in care sa care jucarii, apa etc.

Am gasit asta http://www.cauti.ro/produse/detalii/smoby-tricicleta-baby-balade-pentru-fete-12mplus~~9098532.html...cam scumpa dar mi-a placut maxim. Ce parere aveti?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

BB Yasmi, ai dreptate,probabil ca s-ar obisnui sa si doarma acolo dar inca nu ma indur eu sa-l las, peste vreo luna-doua o sa incerc si-l las pana la 4.Oricum si daca doarme 4 ore la pranz seara tot la 9 e in pat, fara exceptie

fericita de Alexandru (11.04.2011)

Mergi la inceput