Fluturasi minunati 2011 (37)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui felicitas

Poate link-ul asta merge http://descoperanatura.blogspot.ro/2011/11/vremea-friguroasa-sosit-iar-copii.html.
Uf ce scandal mi-a facut Miriam ca nu gaseste bibi(suzeta). Nu a avut treaba cu ea niciodata. De vreo luna a apucat-o. A vazut la copii la cresa.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
31 saptamani+ AMR 9 s


nici asa...imi zice ca pagina pe care o caut in blog nu exista . o sa ii spun finei mele de ele, poate imi da un catalog ceva... Sunt scumpe?

cu suzeta, cam nasol daca o cere, mai ales ca in curand probabil va vedea si la surioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

De azi sunt iar la regim. Cat timp am fost racita m-am ingrasat..daca va vine sa credeti ca o persoana care zace cu febra toata ziua poate sa se ingrase ...eu am zis ca de la atata fervex si coldrex ..ca erau toate dulci plus ceaiuri cu zahar sau miere aduse de sot..ca eu nu ma ating de ceaiuri decat cand sunt racita si atunci tb sa fie dulci ca sa le beau . mai pun is 2 cozonaci cu mac cumparati sapt trecuta, ca n-am mancat in iarna asta..si astia de la Auchan fac niste cozonaci cu mac absolut bestiali Rezultatul este 2 kg pe plus...si evident se vad DOAR pe burta.
"Norocul" meu este ca sotul a facut execese in concediu si tinem impreuna regimul
Sper sa ma abtin sa va fac iarasi capul mare cu kg mele 1-2 sapt...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

mai vroiam sa spun Catank m-am tot gandit la tine zilele astea de cand ai povestit cu intarcatul. Nici sa nu te gandesti sa nu mai scri pt ca nu ai renuntat la alaptat. aici nu te judeca nimeni, te iubim si te sustinem in tot ceea ce iti doresti sa faci. Eu nu iti pot da sfaturi pt ca la mine intarcatul a fost la o varsta la care nu intelegeau prea multe, dar te sustin si sunt sigura ca vei alege mereu ceea ce este bine in primul rand pentru Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Sunt in jur 60 de Ron(depinde de fluctuatiile euro) pentru consumatorii care nu sunt inscrisi si mai putin pentru cei care sunt inscrisi( 120 tablete). Acuma daca va cunosteti bine poate ca iti da si mai ieftin.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
31 saptamani+ AMR 9 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_b spune:

Madutza ziua mea e 13.05.1983

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

azi prima zi oficiala de gradi a fost un succes total!!! probabil era obisnuit deja cum mai fusese ocazional la I la gradi.
a stat juniorul de la 8.30 pana la 16.15 cand am ajuns dupa ei. erau in toiul jucatului.... mi=a spus educatoarea ca s a speriat de cat poate sa manance L , ca nu credea ca un copil asa micut poate manca atat . si mananca totul singur. a somn nu au fost probleme. a adormit imediat de obosit ce era!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

azi prima zi oficiala de gradi a fost un succes total!!! probabil era obisnuit deja cum mai fusese ocazional la I la gradi.
a stat juniorul de la 8.30 pana la 16.15 cand am ajuns dupa ei. erau in toiul jucatului.... mi=a spus educatoarea ca s a speriat de cat poate sa manance L , ca nu credea ca un copil asa micut poate manca atat . si mananca totul singur. a somn nu au fost probleme. a adormit imediat de obosit ce era!


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



Bravo, lucas !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mada

ati scris ceva zilele astea...tre sa ma apuc de citit...

roxy, am vazut noua tunsoare. este ok, iti sta bine si ce mult l ai scurtat!! oricum ai un par superb!!!! mie cred ca mi ar parea rau sa il tund asa scurt! dar oricum creste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

waw Lavi ce baiat mare ai? In ce grupa l-a primit pe Lucas?
Felicitari!!!!! Cum a fost la munte? Ai avut conditiile pe care ti le-ai dorit?

Ilinca e bolnava, a vomitat azi de nspe ori si tot atatea scaune. Acum de ju atate de ora vad ca reuseste sa tina in ea vreo 20 ml de ceai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mada, hai ca nu sunt multe 2 kg!!! le dai jos una -doua si eu as vrea sa dau jos 1-1,5 kg dar nu prea am chef.....si la cate "nebunii" mananc eu ma si mir cum de ma mentin asa frumos

cred ca am mai intrebat: unde tineti petrecerea de 2 ani a puiutilor??? eu eram convinsa sa tin la un spatiu de joaca....dar acum parca, parca nu as da vreo 10 milioane pt asta!. azi am fost si m am uitat la modelele de torturi... si am uite asa am mancat vreo 3 felii diferite de tort

maine pleaca buni....:(

nimeni pe receptie??

Mergi la inceput