Homeland (1)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Neata si o cafea.
Multumesc fetelor, inseamna mult ca sunteti aici.
Pup si inapoi la treaba.
Mai trec eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Neatza si mersi de cafea! Imediat o beau si eu, sa imi incep ziua cu bine.

Azi nu am multe de facut...de corectat o lucrare de laborator, de scris planul de proiect la lucrarea de diploma si de trimis la indrumator, de mers la biblioteca si scos la imprimanta cursurile pentru maine...

Diana mea merge la medic azi, astept sa imi spuna ce i-a zis...tare rau s-a simtit zilele astea. Am asa noroc cu ea ca la 16 ani se descurca singura, da telefoane, se programeaza, merge singura la medic...eu sunt numai cu incurajarile si cu gandul la ea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

nelia trebuie sa mergi la scoala ca sa il inscri pe Lisandru? Astea nu se fac via net?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

mariavi, cat de departe de casa invata fata ta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Nelia, iti dau pozele cu mare placere. Nu pre stiu cum insa...nu mai stiu cate sunt, dar sunt destule.
Imi intreb sotul mai priceput si iti spun.

Eu cand citesc ce gatiti voi...mi-e rusine. Eu gatesc cam rar si fara placere..si se vede/simte :). Copilul manaca mai mult pe la mama, sotu pe la serviciu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Io-s la a doua cafea acum si cu doua perechi de ochelari la purtator, ca sa nu-i ratacesc si sa-i caut prin toata casa. Am unii pe nas si altii pe cap. La computer, citit, desenat, cusut sunt buni unii, daca ma ridic trebuie altii ca sa vad pe unde merg...
Am mai citit din urma. Imi pare tare rau Carmen pentru catelul vostru, firul vietii lor nu tine cat al nostru din pacate, poate tocmai ca sa avem mai multi intr-o viata, sa ne invete mai multe.
Mihaela, sanatate fetei, pacatoasa rau viroza asta!
Maru, am citit de vecinii de scaun, bine ca ai fugit de ei si te-ai bucurat de concert!
Mianna si ti-ai bucurat sufletul in we asta, bravo tie, dupa atat munca!
Speed tu numai de papa bun de-ti lingi degetele zici!
Chuny spor la treaba si sa ajungi si la sala, ai PM sa stii, la mine apare nedeschis.
Ana, gata treaba aia multa si urgenta?
Nelia, sa scapi de emotii si sa inscrii feciorul!
Sa stiti ca si mie imi place mult Homelandu de aici si sper sa ne bucuram de cat mai multe episoade !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Da, viroza la Diana a dat in sinuzita :((. Inca nu stim daca e bacteriana sau nu...i-au luat cultura din sinusuri si asteptam 2-3 zile. Probabil ca nu e, nu are febra si nici semne de infectie, speram ca va trece de la sine...

Ma duc sa pap pranz in oras cu o colega poloneza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:

buna dimineata! dau o cafea d'asta lunga, americaneasca, jumatate e crema, pregatesc barbatii de plecare la munca si scoala, si ma intorc la proiectul meu cu bucluc; lucrez de acasa azi din cauza lui, joi trebuie sa fie gata; nu mi s-a mai intimplat sa nu reusesc sa descurc incurcaturile unora...

Nelia, bafta! gindeste-te ca-i ultimul de inscris in scoala primara, pentru secundare si colegii nu mai stai la rind; imi amintesc ca si pentru Tudora ai prins tot asa, o zi cu ger, au ales si astia o zi :((

Mihaela, sanatate Dianei!
Carmen, o imbratisare pentru Otto. eu si acum imi amintesc de Dinu, dulaul meu drag din copilarie.



http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

ziceti-mi si mie care-i faza cu gerul in ziua inscrierii, ca eu inca traiesc cu ideea ca la voi is taramuri civilizate - adica la noi nu ma surprinde ca se sta in curtea scolii, fie ploaie, fie vant, dar la voi presupun ca-i inauntru. sper ca problema e doar ca trebuie sa iesi din casa la o asemenea temperatura (desi din moment ce nu esti casnica, de iesit iesi oricum), nu ca vei sta in ger.

Mihaela, multa sanatate Dianei! sa-i treaca repede!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


Mianna, iti raspund eu pina se intoarce Nelia.

ea locuieste la limita intre doua cartiere, scoala primara de care apartin teritorial, sa spunem ca nu-i grozava; asa ca isi inscrie copiii la scoala din celalalt cartier, mult mai buna; dar pentru ca nu apartin de ea, trebuie sa mearga personal sa-i inscrie pe lista de asteptare pentru locurile ramase dupa ce se completeaza cu copiii care au dreptul sa fie acolo, teritorial; ordinea ocuparii locurilor ramase e primul venit/primul intrat;
altfel merge electronic, pina la nivelul tablelor (din clasa) electronice si al ordinatoarelor ce-au inlocuit deja manualele in unele colegii (nu stiu cit e de avantajos, dar e clar ca nu le mai rup spatele rucsacii grei plini de manuale si dosare, cum are a'meu)

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput