Homeland (1)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

a incepu weekendu'
am terminat inchiderea, s-a-ncheiat si auditu'
fost la pizza si un pahar de vin
planuri? maine dimineatza:, cultura:ioc!

mianna, mie mi-a placut muult Big Love si acum imi place www.imdb.com/title/tt1837576/" target="_blank"> Scandal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

imi place despre voi ca v-ati luat tare in serios tema de casa multumesc pentru toate sugestiile, promit sa le iau in considerare si sa testez daca-s pe gustul meu.

acum, daca tot sunteti asa eficiente, ma gandesc sa va mai dau ceva de facut: nu vreti voi sa vorbiti cu seful meu, sa-i explicati ca ar fi cazul sa nu cumva sa-mi dea vreun proiect nou in urmatoarele 6 luni, sa zicem? ca altfel la ora asta faceam sau corectam rapoarte, nu puneam la incarcat al 5-lea episod din sezonul al doilea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariavi67 spune:

Citat:
acum, daca tot sunteti asa eficiente, ma gandesc sa va mai dau ceva de facut: nu vreti voi sa vorbiti cu seful meu, sa-i explicati ca ar fi cazul sa nu cumva sa-mi dea vreun proiect nou in urmatoarele 6 luni, sa zicem? ca altfel la ora asta faceam sau corectam rapoarte, nu puneam la incarcat al 5-lea episod din sezonul al doilea


Cum sa nu spune cum il cheama ca il rezolvam noi

Citat:
am terminat inchiderea, s-a-ncheiat si auditu'


Norocoaso eu nici n-am inceput. Eu fac taxe (seasonal) care anul asta din cauza lui Obama incep mai tarziu si trebuie sa se termine la fel de repede asa ca asta ma asteapta dupa 30 Ianuarie. Am si scoala full time dar e online. Cred ca mai arunc din clase din mers, nu ma vad asa harnica sa razbesc cu toate.

Cu Downton Abbey votez si eu. Sunt sigura ca o sa iti placa. Nu e atat ceea ce se intampla in serial ci mai ales felul in care sunt creionate caracterele si felul in care sunt jucate. Personajul meu preferat e coana mare adica Maggie Smith. Dintre comedii bineinteles ca Big Bang

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

nelia, parca tu ai intrebat, my Beethoven e numarul 6, pastorala, si concertul de vioara in D
a inceput weekendu. Pruncu a facut gogosi cu lingura
mama ei de cura!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Noi am fost la patinaj si acum bagam toti in noi si la nani. Ei... ca eu parca vad ca stau cu ochii-n tavan, ca am dormit astazi. As bea si eu un pahar de vin si as vedea un film bun... ma duc sa vad daca gasesc asa ceva prin casa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariavi67 spune:

[quote][/qua inceput weekendu. Pruncu a facut gogosi cu lingura
mama ei de cura!ote]

arunca incoace cateva eu nu le am cu curele dar n-are cine sa imi faca gogosi si se pare ca n-am sperante nici in viitor. pruncu meu si-a pus o soseta in loc de semn de carte ca io fost lene sa se scoale sa caute altceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

sculaaareeaaa!!!

maria, bine ca citeste! :) c-apai ce-si pune ca semn de carte, mai putin important
maru, cati ani are pruncu' tau de face gogosi?
cred ca e timpu' sa facem inventaru' la prunci :) si la animalele de casa :)
olympia, vin cu idei razlete :)
io iti spun cum ii aici si vezi de se poate aplica la voi
nu stiu daca te va interesa asa ca scriu pe scurt: aici sunt posibilitati sa-ti deschizi gradinita-cooperativa, unde parintii is baza. ma gandeam la o gradinita-cooperativa cu profil artistic. se primesc subventii de la comuna/primarie/prefectura. nu-i musai sa fie multi copii, economic te-ai descurca si cu 3-6
sau ce zici sa colaborezi cu vreo gradinita
daca gradinita pica, ne-om gandi la altceva :)
gashca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

Vai Adela cita galagie faci ! :))
Eu m-am trezit pe la 4 (!??!), am adormit inapoi pe la 6 si acum is cam tuflita :)
Copila mea s-a trezit cu durere mare de git si tuse magareasca :( asa ca vom sta pe acasa azi.
Ma gindesc sa fac azi un papricas de pui ciuperci si smintina mai tirziu :)

La inventar eu pun copila mea de 11 ani, peturi nu avem. ( am avut mai demult un pestisor auriu daca se pune :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

speed :) faci si mamaliga la papricas?
saptamana trecuta m-ai tentat cu caramelu', acu cu papricasu'
ma bucur ca ai scris de papricas, io chiar ma gandeam sa va rog sa ma inspirati ... cateodata is blocata, n-am nici o idee, da' absolut nici una ... si-l intreb pe al meu copil (iaca-l pun la inventar, 22; si mai pun si o bucata sanatoasa de caine, 7) ce-ai vrea sa mananci si raspunsu' invariabil e "nu stiu"

sanatate copilei! pe aici umbla amigdalita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Adela, nu prea stiu ce inseamna gradinita cooperativa. La noi gradinitile functioneaza ca si afacere, deci srl(societate cu raspundere limitata), dar sunt si unele prin ong (organizatii nonguvernamentale). De ce unii aleg asa sau invers, cum se reflecta asta in taxe(avantaje/dezavantaje) nu stiu, v-am zis de neuronii aia lipsa... daca iau un text de lege sa-l citesc , tre sa citesc fiecare paragraf de cel putin 3 ori ca sa-l pricep si tot nu bag mana-n foc ca am inteles bine. Nu ma rasfat, stiu ca cine e motivat depaseste chestia asta cumva. Mai e si varianta pfa(persoana fizica autorizata) dar asta numa daca esti deja cu patalama de educator de prescolari, nu e cazul la mine. Intuitiv am io ceva idei cum m-as strecura prin toate astea, daca vrei si ai timp zic pe PM, nu vreau sa scriu aici. Numa ca inca n-au facut click sa se conecteze toate in capul meu, ca vreau sa combin cu inca ceva toata povestea asta, care de fapt nu va fi gradinita .

Mergi la inceput