Burtici cu Ciresele de mai-iunie 2013 (25)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Hellie spune:

Fetelor, am mai auzit una buna astazi: cica daca faci baietel, tu ca femeie esti in general mai rea, mai ferma in convingeri, mai drastica, mai intransigenta...mai "barbatoasa" (nu lipsita de feminitate...).

Ehhh, eu pana acum stau asa: 99% din apropiati/rude/prieteno/clienti/sefi etc. au spus ca voi avea baietel. Doar mami saraca a zis fetita...de fapt mai mult spera decat sa creada.
Va dati seama cat de "a dracu'" ma vede lumea?!
Nu ca mi-ar parea rau...hihihi...

Vineri acum voi avea si verdictul. Eu cred ca e fetita incapatanata ca sa le facem la toti in ciuda.

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monik86 spune:

Hola!

In primul rand vreau sa multumesc de capitol nou, sa dea Dumnezeu sa fie unul cu vesti bune si fara complicatii , sa ii urez "bun-venit" si toate cele bune lui Flory si sa o felicit pe Vio pentru copiii minunati pe care ii are, cu siguranta are si ea un mare merit ca sunt asa de cuminti!

Madd, ma bucur ca nu mai trebuie sa mergi in delegatie! Ar fi fost cam stresant ... si eu trebuia sa plec pe la 5-6 saptamani de sarcina, dar la mine era numai drumul 2 zile dus si 2 intors si la recomandarea medicului nu m-am mai dus. Si acum ma bucur ca nu m-am mai dus!

Si mie imi mai sangereaza gingiile, dar parca nu tot timpul... Si eu mi-am luat si apa de gura si ata dentara pe care o am tot timpu in poseta, si poate ar trebui si o periuta mai moale, desi si asta imi pare ok... Si din nas imi mai curge uneori cand il suflu. Dar vorba cuiva, e normal in sarcina, cel mai important e sa nu sangeram din alta parte!!!

M-am programat si eu maine dupamasa la control

Mai fetele, amintiti-mi si mie sa nu mai mananc chestii care nu-mi plac sau dupa care nu ma omor Ufff, nu-s obisnuita sa fiu asa de mofturoasa!



17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Am trimis pe mailul comun un mail cu schemele de vaccinare. In cazul in care incepeti deja sa va ganditi la vaccinul de la nastere.

Inca ma mai gandesc la chestiunea cu celulele Stem...

24+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Hellie ti-am dat un degetel in sus (aprob) nu pt ca tu ai fi asa cum zici acolo ci pt ca asa mi se spune si mie :)
Si nu e adevarat, da?
Monik dar care este motivul pentru care papi ceva ce nu iti place? Nu papa, e Cah!!!!

24+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Flafi, am vazut schema. Eu as adauga la 3 si 5 Prevenarul si la 1 an antimeningococicul (imi scapa acum numele). Plus BCG, desigur.


Vicky, Printzesone and BB (24+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kabecka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Hellie

Fetelor, am mai auzit una buna astazi: cica daca faci baietel, tu ca femeie esti in general mai rea, mai ferma in convingeri, mai drastica, mai intransigenta...mai "barbatoasa" (nu lipsita de feminitate...).

Ehhh, eu pana acum stau asa: 99% din apropiati/rude/prieteno/clienti/sefi etc. au spus ca voi avea baietel. Doar mami saraca a zis fetita...de fapt mai mult spera decat sa creada.
Va dati seama cat de "a dracu'" ma vede lumea?!
Nu ca mi-ar parea rau...hihihi...

Vineri acum voi avea si verdictul. Eu cred ca e fetita incapatanata ca sa le facem la toti in ciuda.

17+



ups..asta n-am stiut-o si sunt mama de baiat
Si daca mai faci o fata cum e?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monik86 spune:

Citat:
citat din mesajul lui flafi

Hellie ti-am dat un degetel in sus (aprob) nu pt ca tu ai fi asa cum zici acolo ci pt ca asa mi se spune si mie :)
Si nu e adevarat, da?
Monik dar care este motivul pentru care papi ceva ce nu iti place? Nu papa, e Cah!!!!

24+ cu


Mi-am pus la pachet la lucru niste snitel cu cartof la cuptor, ca aveam pe acasa, si cand a venit pauza de masa si m-am pus sa pap, parca nu-mi prea facea cu ochiul. Si le-am dat un pic la rate

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hellie spune:

Citat:
citat din mesajul lui flafi

Hellie ti-am dat un degetel in sus (aprob) nu pt ca tu ai fi asa cum zici acolo ci pt ca asa mi se spune si mie :)
Si nu e adevarat, da?
Monik dar care este motivul pentru care papi ceva ce nu iti place? Nu papa, e Cah!!!!

24+ cu


Flafi, nu ma supar deloc chiar!
Si daca e adevarat ce?! Lasa draga, asa suntem noi...mai "rautacioase"

Kabeka, mamele de fete cica sunt calde si bune si nu sunt guralive si rautacioase si nici nu pun probleme celor din jur.
Va dati seama ca astea sunt niste "gaselnite" de prin popor.


17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris1211 spune:

pai, draga Hellie, si eu am crezut ca esti "dracoasa". De fapt nickname-ul tau nu vine de la "hell"?
Glumesc, sper sa nu te superi.

22 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kabecka spune:

Hellie, eu ma intrebam daca ai un baiat, cum e cazul meu, si apoi mai vine o fetita...:))

Mergi la inceput