Buburuze de mart-apr2013(14)!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

VeveMara, si mie mi se intampla sa aud sforatitul si sa ma incomodeze, asa ca, il misc pe sot, sa-ti schimbe pozitia...am zis ca daca tot nu adorm din cauza asta(ceea ce nu se intampla) o sa ma duc la farmacie si-o sa iau platuri sau clesti de nas pt sforaitori :))))

Happy 29+ cu o buburuza

Citat:
citat din mesajul lui VeveMara

Mda..mai dorm din cand in cand . Glumesc, ma trezesc noaptea pt mers la baie si apoi, uneori gandurile si sforaiturile sotului ma impiedica sa ma adorm. Asa ca un film, citesc ceva si mai trag o repriza de somn dupa ce pleaca domnul la serviciu.

31+ cu Bebe Bocanila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

hello burtici!

Ramonik - foarte emotionanta povestea ta si te admir ptr faptul ca ai ales viata ptr bebelul tau...sunt sigura ca te vei descurca, mai ales ca ai langa tine oameni care se bucura ptr tine si te vei bucura si de ajutorul lor...conteaza foarte mult. Capul sus, o sa fii cea mai buna mama ptr bebelul tau si cel mai bun tata...sunt sigura!

Veve - la noi e taman invers...pe mine ma trezeste soata sa-mi schimb pozitia ca sforai...acu e mai bine ca mi-am mutat domiciliul in cealalta camera cat mai e el acasa si doarme el cu piscoata. Ai fost simpatica cu limba pe fierul de calcat. Si nu stiam nici io de faza cu fierul ca ar da contractii...n-am avut parte de ele la prima sarcina..acu e drept ca e mai greu la a doua, dar per total nu ma pot plange.

Emilia - frumoase trairi descrii tu acolo. Ma recunosc!

Felicitas - poate daca castig la loto sa mai fie loc de numarul 3...sa-i faci cred ca e partea cea mai usoara...(vorbesc ptr mine aici ca am ramas foarte usoar la ambele sarcini) si sarcinile au fost usoare...doar sa i crestem e mai greu fara ajutor din nicio directie. Si mie mi-ar fi placut trei sau patru copilasi si m-as lasa si de meserie...dar nu-mi permit luxul asta! Io's optimista si zic c-o sa fie bine cu doi ingerasi, dar mi-e frica sa ma gandesc la mai mult ptr moment. Asa ca ma bucur cat mai pot de burtica asta, ca nu se stie daca va mai fi alta.

asteptam vesti de la fetele care au mers la eco!

Pupici!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si30+ Radu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Citat:
citat din mesajul lui VeveMara

Hm, interesanta treaba cu fierul, nu stiam. Deci gata de acum pt mine cu Tardyferon, pt supliment de fier mai dau cate o limba pe fierul de calcat

30+ cu Bebe Bocanila

mie la anemie feripriva la prima sarcina mi-a fost recomandat si am luat fara nici un fel de reactie adversa FERRUM HAUSSMAN. in general se administreaza copiilor sub forma de sirop asta ca sa fie absorbit mai repede. eu i l-am dat si fetei cand a avut puseuri de giardioza.

33 +
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Piscotel aici iti dau dreptate. Oricat de grea ar fi o sarcina, tot mai greu este sa-i cresti si financiar, dar mai sunt si alte aspecte. In majoritatea familiilor de azi nu este destul doar salariul tatalui, iar ca sa cresti un copil cum se cuvine trebuie timp si dedicare, iar cum in ziua de azi mamicile vin acasa cel mai devreme la 5, este cam greu.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
30 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Ramona felicitari pentru ca ai pastrat minunea din burtica
Decat sa stai langa un natarau de barbat (la modul general, nu vreau sa jignesc) mai bine iti cresti copilul singura si veti fi mult mai bine.
Nu se stie ce iti rezerva viata, poate vei cunoaste un om minunat care te va duce la altar si vei avea un tata adevarat pentru copilul tau.
Pana atunci sarcina usoara in continuare si orice ai pe suflet te ascultam si te ajutam cu mare drag, suntem o familie

Fierul constipa nu gluma dar daca se ia magneziu se anuleaza acest aspect neplacut.



28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Buna burticute,
Am pus cateva pozici cu cateva dintre lucrurile pe care le-am crosetat pana acum :)
Astept critici
Pe mine fierul nu m-a constipat,din contra imi mergea burta mai tot timpul

26+ cu Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka80ank spune:

Buna fetelor !!
Doamne oare numai mie mi-au fugit neuronii ?? Va citesc foarte atenta si cand sa scriu ceva ...uit care dintre voi a zis :)) Deci ma exprim la modul general si felicit fetele cu vesti bune !!
Eu am fost dimineata si am facut 1 doza de dexa + analize..astept sa ma duc diseara la a doua doza si sper sa nu o nimeresc pe asistenta de dimi ca mi-a facut o injectie in 2 sec iar dupa m-a durut buca/fundul vreo ora. Ma simt bine in rest si va puuup.
PS: fac clatitee ca mi-a venit o poftaaa :P

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

Arianna,

Imi vine sa-ti zic "du-te mai de aici, ce dragalse sunt"
M-ai topit cu botoseii, f frumosi :) toate-s dragute foc si combinatia de culori. Bravo!
Si eu ma straduiesc sa-i fac pustoaicei o bluzita descheiata, dintr-o lanita moale. Abia am invatat sa crosetez, n-am eu talentul tau, dar incerc sa fac ceva dragut :)

Happy 29+ cu o buburuza


Citat:
citat din mesajul lui arianna05

Buna burticute,
Am pus cateva pozici cu cateva dintre lucrurile pe care le-am crosetat pana acum :)
Astept critici
Pe mine fierul nu m-a constipat,din contra imi mergea burta mai tot timpul

26+ cu Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Arianna esti talentata nu gluma. Toate sunt frumoase dar cel mai mult imi plac botoseii rosii cu alb. Bravo!

Eu astazi am avut activitate casnicaAm sortat din lucrusoarele de bebe ale lui Robert, le-am spalat si maine le calc sa le bag in sifonier.In principiu am zis ca le folosesc pe toate pentru ca am multe in alb, galben, iar pe cele bleu le voi folosi oricum prin casa. De cumparat in afara de 2 salopetele roz si 2 rochite pe care deja le-am cumparat nu mai iau nimic pentru ca oticum voi primi o gramada cadou si oricum dupa 3 luni nimic nu se mai potriveste nici ca marime nici ca grosime.
Asa ca azi am fost o harnica

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 30+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Uau ce dragute sunt lucrusoarele !!! Chiar te pricepi Arianna.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
30 saptamani+

Mergi la inceput