Toate forumurile Sarcina de la A la Z  Buburuze de mart-apr 2013

Buburuze de mart-apr2013(14)!

(2 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 20

liza79

624 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiliza79 Adauga semn de carte la raspuns Trimite liza79 un Mesaj Privat
Iulia, iti doresc sa treci cu bine peste probleme si sa ai un bebe sanatos. Sa ramai cu noi sa ne mai povestesti ce mai faci si cum mai merge sarcina.
Mihaela, Eva, Cosminuta, felicitari pt bebelusii voinicei! Sa avem parte numai de vesti bune

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 32+
Mergi la inceput

VeveMara

155 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite VeveMara un Mesaj Privat
Iulia, esti o luptatoare, sarcina usoara in continuare si bebe sanatos!

Eu fetelor am avut o noapte ingrozitoare. Am racit si m-am chinuit ingrozitor cu durere de cap, nas infundat si am impresia ca am inghitit un cactus la cum ma ustura gatul. Ii tot dau cu ceai cald si vit C dar pare sa se tina bine de mine raceala.

31+ cu Bebe Bocanila
Mergi la inceput

felicitas

1170 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luifelicitas Adauga semn de carte la raspuns Trimite felicitas un Mesaj Privat
Iulia Dumnezeu sa te ajute! Prin cate ai trecut! Iti multumesc mi-ai intarit inca o data convingerea ca fac bine sa nu ii fac vaccinuri copilului asa zis obligatorii. Mama lui de sistem si oameni fara creier.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
31 saptamani+ AMR 9 s
Mergi la inceput

liza79

624 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiliza79 Adauga semn de carte la raspuns Trimite liza79 un Mesaj Privat
Elena, apropos de pretul transportului - il afli inainte de a finaliza comanda. De ex., pt pachetul cu sterilizatorul, pompa, biberoanele si interfonul, am platit transport 9 lire, iar pt carucior, care vine separat, am dat 12 lire. Cu tot cu transport tot nu ajungi la pretul din Romania... A, si inca ceva - de obicei ma uit sa scrie sub numele produsului "Dispatched from and sold by Amazon.co.uk", adica nu alti selleri, ca sa nu dureze mai mult sau sa vina in colete separate.
Ma bate gandul sa comand si Huggies, pt ca pretul este considerabil mai mic, dar nu stiu daca sa incep cu size 1 sau 2 (1 e pt 2-5kg, size 2 pt 3-6kg). Poate ma lamuresc mamicile cu experienta

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 32+
Mergi la inceput

Katy82

3148 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Katy82 un Mesaj Privat
Veve poti lua oscilococcinum.

34+ cu Tudor
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png
Mergi la inceput

felicitas

1170 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luifelicitas Adauga semn de carte la raspuns Trimite felicitas un Mesaj Privat
Scutec numaru1 se foloseste ft putin(la noi a fost 2sap). Unii folosesc direct 2.Daca e prematur ma gadesc ca foloseste mai mult timp.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
31 saptamani+ AMR 9 s
Mergi la inceput

VeveMara

155 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite VeveMara un Mesaj Privat
Katy, multumesc, am luat si Oscillococcinum si ma resemnez ca voi avea de tras ceva zile. Imi vine sa-mi strang sotul de gat pt ca acum vreo 2 sapt am vrut sa-i fac vaccin antigripal pt ca e medic si la spital vine in contact cu multi oameni insa mi-a spus ca nu se prinde asa usor raceala de el. Drept urmare de cateva zile l-am ingrijit pe el dar intr-un final m-a doborat si pe mine boala.

Acum mi-am facut miere cu lamaie si imi aminteam ca imi facea mama cand eram mic#259; ceva cu lapte pt gat care se numea sodou, insa nu am idee cum se face.

31+ cu Bebe Bocanila
Mergi la inceput

emilia.m

2547 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite emilia.m un Mesaj Privat
Liza, prietena mea a folosit in maternitate si in prima saptamana acasa un pachet de scutece nr 1 pentru ca fetita ei a avut 2,5 kg si nr urmator (pentru 3-5 kg) ii era mare la inceput. Deci poti comanda un pachet de scutece nr 1 sa ai la inceput de tot, daca crezi ca greutatea copilasului nu va depasi 3 kg (stiu ca depinde si de genetica treaba asta, de greutatea ta si a sotului tau la nastere) precum si de greutatea actuala estimata ecografic...
Eu cred ca fetita mea o sa aiba vreo 3 kg la nastere ca deja are 1,321 kg, dar tot am luat un pachet mic de pampersi newborn sa-l iau cu mine la maternitate.

29+ Anna
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic
Mergi la inceput

liza79

624 Mesaje
Multumesc de raspunsuri. Cred ca iau nr.2. Oricum se gasesc scutece peste tot, deci nu va fi o problema cat stau in maternitate (unde n-am nevoie, ca o sa fiu la Medlife sper) sa se duca sotul sa ia si nr.1 daca e nevoie. Eu am avut 3850g la nastere (am mai intrebat-o pe mama acum) iar sotul 4500g . Greutatea estimata a bebelushei e deocamdata 3700g, dar dr. mi-a zis ca mai vorbim la eco de 36 de saptamani.

Editat de - liza79 on 22/01/2013 11:40:09
Mergi la inceput

liza79

624 Mesaje
VeveMara, sodoul se face cu galbenus frecat cu zahar pana se face spuma, peste care torni lapte fierbinte. Ma gandesc ca fiind cu galbenus crud, n-o sa mai vrei . Insanatosire grabnica iti doresc.

Mergi la inceput
Pag. din 20 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com