Buburuze de mart-apr2013(14)!

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

neata fetelor. Eu sunt super nervoasa ca sunt aproape sigura ca am candidoza vaginala. O sa merg la medic sa vad daca imi poate da ceva. Partea proasta e ca mie de regula imi trece cu Gynofort dar nu stiu daca e permis in sarcina.

29+ Anna
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Elenush, iti multumesc din suflet pt grija
O sa apelez cu toata increderea, daca vrei poti sa-mi dai PM cu nr de tel al d-nei dr.
O sa mearga mama saptamana viitoare la medicul de familie si sa discute inca o data problema mea, daca nici acum nu se rezolva nimic atunci il schimb.
Din pacate eu nu pot sa ma deplasez f mult, iesirile mele sunt la analize, ecografie si cam atat asa ca ma bazez pe familie cu restul problemelor.
Buburuza ta sa stapaneasca sanatoasa lucrusoarele.
Eu mai am de luat patut cu tot ce implica, scoici si bineinteles toata taraba necesara dupa ce ies din spital.
Si eu ma simt ca nu reusesc sa pun la punct tot ce trebuie ca sa nu ma prinda nepregatita cu toate ca am momente cand am impresia ca trece f greu timpul.
Probabil pt ca imi doresc cu ardoare sa ajung la o saptamana sigura pt bb.
Oricum nu mai avem mult.......ce emotii


29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Tudoralexa, nu ar trebui totusi sa ai 2 scoici la iesirea din spital, ca sa poti pune bebelusii in scoici in masina in drum spre casa?

29+ Anna
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Emi, scoicile sunt trecute pe lista.
Urmeaza sa le cumparam

Referitor la candida vezi ce zice dr, probabil ca o sa trebuiasca sa faci analize.
Sigur se va rezolva cu ceva.
Tu mai faci tratament cu utrogestan?


29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonika26 spune:

Emilia, si eu cam fac candida de cand ce bebe. Prima data am mers al doctor, a facut lama, confirmat si mi-a dat Fluomizin sau ceva de genu (poate am gresit numele) niste tablete vaginale (numai a ovule nu arata) cu care m-am chinuit cu tot cu aplicator, 12 zile. Eu inainte de sarcina luam un ovul de Lomexin si scapam. Eh cu tratamentul doctorului am scapat pt o saptamana, dupa care am luat-o de la inceput. Am inceput sa ma documentez sa intreb peste tot cum e cu Lomexin in sarcina, si am aflat ca sunt gravidute destule carora li s-a dat in sarcina, chiar si tratament 5 zile, nu doar doza unica. Asa ca am luat si eu unul fara sa mai intreb doctorul si am scapat pt o luna si ceva. Acum cred ca iar o iau de la capat... dar mai am unul acasa.
Ideea e ca si doctorul mi-a spus ca sunt femei care pana nasc tot nu scapa, depinde de organism. Eu sunt genul care cum am pus antibiotic in gura cum faceam candida :(. Acum probabil e de la sarcina, toate analizele sunt bune, nu am nimic doar ca... o data la 2 luni incepe distractia.
Stiu ca nu e bine sa iau nimic de capul meu, dar mi-e putin aiurea sa ii spun doctorului, stiti, eu am luat Lomexin fara sa va spun pt ca tratamentul dumneavoastra nu m-a ajutat cu nimic, iar ce am luat eu da... Am intrebat alt doctor in domeniu, a zis ca se poate lua in sarcina si am luat :)

25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Prietenei mele care a nascut cu medicul meu acum 2 ani i-a recomandat Canesten cand a facut candida. I-a trecut, dar tot asa pt putin timp in sensul ca ea a facut candida de 2 ori in sarcina. O sun maine sa vad ce zice. Speram din suflet ca o sa scap de neplacerea asta. Eu de cand am descoperit Gynofort numai cu el am facut tratament pentru ca am observat ca imi trece dupa doza unica si pentru foarte mult timp dar daca n-am voie in sarcina o sa iau ce imi da, oricum nu mai am mult, daca imi trece pentru o luna sa zicem tot e bine ca mai am 3 luni si nasc ... Doamne, abia astept!
Tudoralexa, nu mai iau progesteron de nici un fel de prin saptamana 14 sau 16.
Nu iti iei carucior din acela 3 in 1 cu landou, scoica si parte sport pt gemeni?
Mie imi place mult asta si pusesem ochii pe asa ceva inca dinainte sa raman gravida pt ca stiam ca stimularea ovariana creste sansele de gemeni www.funbebe.ro/carucioare-pentru-gemeni-si-tripleti/508-carucior-gemeni-mikado-duet-3-in-1-.html" target="_blank">http://www.funbebe.ro/carucioare-pentru-gemeni-si-tripleti/508-carucior-gemeni-mikado-duet-3-in-1-.html dar n-a fost sa fie decat un bebelus asa ca mi-am luat Kunert-ul.


29+ Anna
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Emi, gand la gand cu bucurie
Chiar Mikado pt gemeni era pe lista noastra dar......intotdeauna exista un dar am ajuns la concluzia ca nu o sa ne fie de mare ajutor.
Are 20 de kg cadru plus scaune deci caruciorul complet.
Stam la bloc fara lift, oricum nu incapea in lift si nu pot sa ridic pe scari de 4 ori pe zi caruciorul.
Nu avem boxa ca sa-l pot lasa la parter, in scara blocului nici atat pt ca as ramane fara el, sunt singura acasa si nu are cine sa ma ajute, doar la plimbarea de seara cand ajunge sotul acasa......am sucit pe toate partile ca sa gasim o solutie.
Plus ca toti cei care au cumparat carucioare pt gemeni dupa 4-6 luni le pun in vanzare si cumpara din cele sport.
Nu intelegeam ce se intampla, de ce vor sa le vanda intr-o stare buna si cumpara alt carucior pana cand mi-a spus o buna prietena care are gemeni ca motivul real este ca sunt f incomode, grele si de multe ori imposibil de manevrat.
Asa ca momentan suntem in cautare de carucior sigur, cat de cat usor, rezonabil la pret.
Daca stateam la parter nici nu-mi bateam capul

29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Nu exista varianta sa il legi la parter cu un lant de bicicleta?


29+ Anna
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Este o varianta.
Sa vedem ce mai gasim de langa mikado si daca nu rezolvam nimic ne dotam cu alarme, lanturi, caini de paza si lasam carutul la parter..doar traim in Romania.

29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Buna fetele, n-am mai trecut de mult pe aici, am fost mai activa la odiseea de ian-feb pt ca il suspectez pe bebita ca nu va prinde luna martie la mami in burtica si se va grabi.
Am vazut ca vorbeati despre vaccinuri, nici eu nu sunt f. incantata ca i se fac lui bebe 26 de vaccinuri in primul an, in plus nu prea am incredere in ele.

34+ cu Tudor
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput