Bulgarasi: LMA Miruna, Kariss si Codrin! (42)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adc spune:

La multi ani, Filip!

A trecut ziua de azi ca vantul, am stat aproape toata dupamasa la mall cu niste prieteni care nu sunt de aici, si era cat pe ce sa ratez aici urarile pentru dragutul bulgaras sarbatorit azi.

Lali, am scris povestea, o mai cosmetizez pe ici pe colo, cred ca pana la ziua lui Cristi o postez. As fi vrut sa scriu si despre cei 10 ani in care am muncit pt copiii pe care ii am, dar mi-e imposibil, scriu incet, modific mult, si nu ajung s-o fac acum. Am doar datele calendaristice notate, desi nu cred ca voi uita vreodata prin cata suparare si durere am trecut. Dar conteaza rezultatul

Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Lalitutza , Alex adora somonul cuptor cu rozmarin. Il papa si simplu.
ligia interesant

Bulinuta lasa butoiul multa putere si intelepciune!

Lady si tie putere !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrojola spune:

Buna,am ajuns si noi acasa pe data de 11 ianuarie,am nascut pe 3 la ora 11:20,bebe a cantarit la nastere 4000 gr si 50 cm,un baietel pe nume Eduard. Felicitari tuturor mamicilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

La multi ani, Ana Beatrice!

La multi ani, Matei Stefan!

Bulgarasi draguti, sa fiti sanatosisi sa va bucurati parintii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Salutare!
La multi ani Filip!!!

Sunt Anca N. Ca sa nu scriu tot numele de fam pe FB.
Petrojola a postat gresit dar Felicitari pentru bebe sanatos!!!!!

Ce observ eu, la al doilea copil nu te mai crizezi ca la primul cu alimente interzise, olita, mers, nu vorbeste etc. Pentru ca nu mai doresti sa repeti greseli pe care le-ai facut deja.
Prima a mers la 11 luni fix, la 1 an jumatate facea la olita si i-am scos pampersul ziua, manca foarte sanatos si ce a primit o coronita pentru toate astea? Mi se pare ca m-am stresat si am stsat-o si pe ea in unele cazuri inutil. Dar eram mandra de ea si de tot ce realiza, mi-a servit bine orgoliului meu. Omul cat traieste invata desi mi se pare ca tot cer prea multe de la ea si acum, sta cu cea mica si se comporta ca o mama la 4 ani si jumatate .
Bulinuta, Lady multa putere!!!!

O zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

La multi ani si din partea mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

La multi ani si din partea mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

buna dimineata,
cafeluta?

La multi ani cu sanatate si bucurii!
Stefan Matei
Ana Beatrice




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Alexa, multumim de cafea.

Tot am vrut sa scriu si ieri dar dimineata am fost la banca si am lichidat un ultim credit si apoi dupa amiaza a trebuit sa fac una alta prin casa. Daca duminica nu pot face curat lunea e dezastru.

Petrojola, cred ca ai vrut sa postezi la odisee, noi deja sarbatorim primul anisor la bulgarasi.

Letitia, te asteptam la Timisoara, poate punem de intalnire fix cand ajungi tu. Stiu ca e greu sa pleci mai multe zile de acasa mai ales ca tu si alaptezi, dar noi te asteptam cu draga inima.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

La multi ani sarbatoritilor din aceasta zi Ana Beatrice si Stefan Matei,sa cresteti mari sanatosi si norocosi.!!!!
Suziq-felicitari pt achitarea creditului
Petro-felicitari mamico, sa va traiasca baietelul,sigur tot bulgarasi avem si noi dar ceva mai maricei.
Alexa - o sa incerc si eu somonul adica Andrei
Dr.Anca-am observat si eu ca mamicile la al 2lea copil sunt muuult mai relaxate.Cu siguranta experienta isi spune cuvantul...

Mergi la inceput