Viena-Timisoara dus-intors cu trenul

Viena-Timisoara dus-intors cu trenul | Autor: Chuny

Link direct la acest mesaj

Buna tuturor, caut un site de pe care sa cumpar bilete de tren Viena-Timisoara dus-īntors! ( nu vorbesc deloc, dar deloc limba germana, de asta nu stiu cum sa caut). Exista bilete in format electronic, reduceri daca iau cu o luna sau doua īnainte? Multumesc mult!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Du-te la agentia de voiaj CFR sau la gara. Studiaza inainte site-ul CFR care sunt reducerile. Nu stiu daca merge sa cumperi online de pe site,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Scuze, am uitat sa precizez ca locuiesc in Franta. Am tren Paris-Viena si pot lua biletele din Franta, insa Viena-Timisoara e foarte scump daca cumpar de aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Chuny,dar te-ai interesat,exista legatura Viena Timisoara?

Eu am mers de citeva ori pe ruta Bucuresti_viena,insa stiu ca s-a scos ca nu era profitabil.(nu mai tzin minte daca avea statzie in Timisoara,dar d eArad stiu sigur)

Si da...era si atunci destul de scump.(acum vreo 10 ani)

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

M-am uitat pe www.bahn.de.
Cei din Romania, tot pe site-ul asta te trimit cand e vb de orar trenuri internationale.

Nu am gasit tren direct viena-timisoara, ci este cu schimbare in Arad: viena-arad, arad-timisoara.

Pe site-ul cfr-ului, vezi aici:
http://www.cfrcalatori.ro/271

La Oferte, este relatia cu Austria si vezi acolo niste oferte.

Dar cum scrie si pe site, trebuie sa te adresezi unei agentii cfr.

Poate suni la ei sa-i intrebi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Multumesc de link. Dar de ce sa merg pe cfr, eu iau Viena-Tm si Tm-Viena, deci practic trebuie sa pot cumpara din Austria biletele.

Asa e, trebuie sa schimb prin Arad, am mai facut asta acu' 10 ani, insa atunci aveam abonamentul ala minune, Interrail! Vai de mine, ce-am īmbatrānit!

Daca stiti cum sa cautati, as vrea un site austriac de bilete, multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Nu l-am testat, l-am gasit doar: http://www.oebb.at/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Poti merge la o agentie de voiaj SNCF. Sau la o casa de bilete dintr-o Gara din Fr si iei de acolo bilet

Online nu se poate pt CFR decat pt traficul intern.

Eu am intrebat si pretul la vag de dormit (2 paturi) pretul este de 975lei

aprx. 216 euro

Nu e tren direct, ci cu schimbare in Budapesta sau in Arad.

edit: suna intai la sncf si vezi ce tarif iti dau, daca dif fata de ce ti-am spus eu e mare, ti-l pot cumpara eu si ti-l trimit cu dhl sau cumva.




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Calatoria lui Mos Craciun
...................................................
[b]Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Multumesc mult de oferte, asta si speram sa obtin de aici .

M-am uitat pe situl sncf si ajung cam la 500 euro dus intors Paris-Budapesta, nu neaparat cu trecere prin Viena. Deci asta e tariful daca cumpar tot de aici, la care mai trebuie sa adaug si Budapesta -Tm.

Maine scriu la clinica sa vad ce date imi dau si n functie de raspunsul lor, o sa aleg perioada(spre primavara) si va spun ce preturi am de aici.

Julia, varianta ta e seducatoare!

M-as duce cu avionul, dar atāt de frica mi-a fost asta vara cānd am aterizat in Timisoara ca am zis ca veci nu mai aterizez pe aeroportul ala ( nu era prima oara).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

Citat:
citat din mesajul lui Chuny



Julia, varianta ta e seducatoare!


Daca optezi pentru ea, vorbim pe PM detaliile. Mie mi-ar face placere, cu siguranta!

Mergi la inceput