Java exploit

Java exploit | Autor: Oana_B

Link direct la acest mesaj

Sambata pe pagina principala de la Yahoo erau trimiteri la niste articole despre Java unde oamenii erau atentionati sa dezactiveze Java in computere din cauza ca hackerii au reusit sa gaseasca un exploit in program, in versiunea 7.

Pentru dezactivare ziceau ei: control panel/ Java/ Security/ debifat casuta "enable java in browser".
N-am gasit in tab-ul security casuta aia asa ca m-am dus la fiecare browser instalat si l-am dezactivat de la add-ons.
Sper ca e de ajuns ca programul sa nu mai ruleze in computer. N-am idee.

Azi, duminica, acum cateva ore erau alte link-uri unde Oracle anunta ca marti vor pune la dispozitie un fix:
http://www.pcworld.com/article/2025171/oracle-says-java-update-coming-tuesday.html

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joxy spune:

Nu pot sa dau "aproba" deoarece am java dezactivat (Firefox - tools - options - content - [ ] enable JavaScript"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Hugs (((Jox)))
Si aia trebe dezactivat? Citisem ca e diferenta intre Java si Javascript da' cum nu-s in domeniu n-am inteles prea multe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Eu am primit dimineata un update pt. Java

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui rall
Eu am primit dimineata un update pt. Java

Intrebarea e, de la cine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Oracle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui rall

Oracle

www.avgthreatlabs.com/webthreats/info/fake-java-update/" target="_blank">Oracle, Oracle?

PS. Intr-o piesa jucata pe scena Teatrului Mic, la intrebarea Leopoldinei, "Iubitule, tu m-ai inselat vreodata?", Mitica Popescu () a replicat "Inselat, inselat?".

Mergi la inceput