Piersicute de iulie august (21)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bumbitza spune:

Nu mai stiu cine intreba, robot pt prepararea hranei bebelului, fina mea are asa ceva si e supermultumita: http://www. mamiko .ro/produs/1865-Aparat-de-gatit-cu-aburi-si-blender-PHILIPS-AVENT fara spatii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Laura mersi.oauuu face deja la olita?????!!!!ce baiat mare ai acolo!!!felicitRi!si EU stiu ca de la dinti nu face febra asa mare!pupam andreiutzu sa treaca febra si sa aveti o noapte linistitA.
Bumbitza EU zic sa nu iti faci griji ca nu si a dublat greutatea.din pacate asa e cu prea multa usurinta se recomanda direct lp chiar daca ai suficient lm.
Roxi ce nebunide parinti.cum naiba sa lasi copil asa mic singur?????? Si sa il mai si certi?naspa rau
Aruba si EU stiu ca ceaiul de menta mai poate reduce lactatia dar nu cred ca prea mult.insa cred ca cel de salvie e mai puternic.sa nu iti opreasca prea mult.
Danette nu stiu eu cred ca nu I as m ai da o perioada sau as incerca si cu Altul sa vad daca face tot asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Fleur un pupic la eric
Ioana super tarcul.imi place


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Am pierdut sirul discutiilor si nu ma simt in stare sa mai raspund...poate revin maine dc ma simt mai bine.

A venit si randul meu sa cer un umar pe care sa pot plange. Am o stare tare proasta. A inceput sa ma streseze foarte tare ideea ca in foarte scurt timp incep munca. Desi simt nevoia sa mai fac si altceva ca deja mi s-a netezit creierul, sunt ingrijorata cu bona. Nu sunt foarte sigura ca a inteles ce trebuie sa faca, inca sunt lucruri minore la care nu are nicio reactie gen regurgiteaza un pic pe salteaua de joaca si nu-i trece prin cap sa ia un servetel sa stearga... asteapta sa-i spun eu mereu ce sa faca, initiativa 0, si nici macar cand ii spun nu executa intotdeauna corect. Acuma si cu kinetoterapia la care trebuie sa mergem zilnic, sper sa se rezolve cat de cat sapt asta, ca sapt viit nu vom mai putea merge decat de 2 ori pe sapt.

Sapt asta am o gramada de facut. Maine ar trebui sa fac cumva sa ajung sa ma vad cu sefa, marti avem si prog la pediatru, ar fi bine daca m-as duce si eu la un tuns, vopsit..., calcat camasi pt job, o curatenie mai amanuntita, eva de mancare...

Patrick e deja ff solicitant, dimineata kineto, apoi papa, apoi plimbarea, apoi papa apoi joaca pana la baitza. Si mereu cu ochii in 4 pe bona. Sunt cu creierii varza, rupta de oboseala, mai mult psihica decat fizica si as vrea sa inchid usa la dormitor si sa stau o zi intreaga doar eu cu gandurile mele...

Va pup, noapte bUna, revin maine dc apuc. Dim supa pe foc, apoi kineto, papa, plimbare...etc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Buna dimineata si poftiti la multa cafea cu lapte.
Noi ca de obicei, somnic toata noaptea, trezit pt papa la 7, somn inapoi. Sa vedem cat o tine.
Cred ca a fost ceva puseu de crestere zilele trecute. A mancat mult, a fost relativ maraita si a crescut vizibil,iar sunt toate hainutele din dulap mici. Vad ca acum papa mai putin, dar e tot agitata. Din pozitie inclinata aproape resueste sa se ridice in fund si de pe spate tot incearca fara rezultat. Iubeste rostogolirile, dar pe burta oboseste la un moment dat si pe spate nu mai sta ca vrea sa se rostogoleasca. Daca se poate propti cu picioarele in ceva (mainile noastre de obicei) inainteaza incet incet, fara sa ridice fundul. E tare simpatica in incercarile ei.
Intrebare intrebatoare: ai vostri isi tin biberonul? Aurora nu are nici o treaba cu el, se mai joaca cu mainile mele de pe biberon, il mai impinge, dar nici gand sa puna mana pe el si sa o tina acolo. Nu ma refer ca ar trebui sa il tina complet singura, evident, dar macar sa dea semne ca stie ce trebuie sa faca.
Laura, pupici pentru Andrei sa treaca febra. Sper ca a fost Ok peste noapte. Te asteptam cu vesti.
Danette, incearca si alt LP. Intreaba si dr. Din ce zici pare sa fie combinatia cu saliva.
Carmen, capul sus ca o sa fie bine. Poate bona e intimidata de prezenta ta si de aia nu ia initiativa. Nu stie daca sa faca ea, sau faci tu. Poate cand va fi singura, va fi ok. Zic si eu... O sa fie ok si cu munca, dar sunt sigura ca e greu la inceput. La tuns, vopsit si aranjat cu tine si o sa te simti mai bine. Cand incepi?
Eu nu am loc de tarc si nici nu stiu ce sa fac. Pare super util ca daca nu chiar nu o mai pot lasa singura cand intra in deplasare, dar nu am unde il pune.
Va pup, mai bantui pe aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nycosia spune:

neata fetelor! avem cafea mulllta tare si cu de toate ( ce mult ati scris...noi am avut 2 zile ciudatele.o sa va spun eu...)
noi ne-am trezit la 05 .00 ...sper ca intr-o zi sa se trezeasca macar la 06.00
laura felicitari pt reusita cu olita...cum se simte Andrei? A scazut febra?
ioana misto tarcul dar noi avem, tarc normal
danett poate e mai acida saliva daca o deranfa dadea cu manuta peste ele...david a avut o iritatie la ureche si incerca sa se scarpine!
roxu despre parintii respectivi...fara cuvinte...din pacate sunt multi in Rom!
carmen esti puternica si o sa gasesti solutii... e greu prima perioada pana intri intr-un ritm...legat de bona poate nici nu se simte in largul ei stiind ca o urmaresti atent ..ai rabdare ca o sa se aseze lucrurile!
in alta ordine de idei pentru mamicile de baietei ...stiti /ati vazut ceva despre asta:
http://www.drmomma.org/2011/06/ballooning-in-intact-child.html
va intreb ca am obs la D asa ceva dar mai puternic si nu tot timpul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nycosia spune:

muraturica gand a gand!cu intorsul dupa 1 an si eu sunt in situatia ta...adica nu stiu cand...ma pierd in legile lor!
D tine biberonul dar nu e inebunit dupa intors....unii copii sar anumite etape sau le fac mai tarziu in timp ce invata lucruri mai complicate...nu toti sunt la fel...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Neata fetelor ,

Multumesc pentru grija . Acum de dimineata avea iar 39.3 Nu pare a avea nici un simptom de altceva , este ft pleostit . Are mucisori albi , nu-i curge nasul , doar a tusit , dar ft putin . Mai mult din plans a dat-o in tuse . Aseara a plans ft tare . Abia a adormit la 1 .
I-am bagat un supoz cu paracetamol acum de dimineata din nou , ii dau ibalgin si nurofen alternand la 3 ore .Aseara dupa supozitor si ibalgin scazuse febra , dar nu sub 37 . Nici nu stiu ce sa fac , sotul este la munca , la usa la dr daca te duci stai de te canta cucii
Offf , revin daca se simte mai bine .Si eu zic ca de la dinti , nu o face asa de mare febra . Sper sa nu fie el o exceptie .

Oare sa nu-i mai dau de mancare azi ?! Sau sa merg doar cu san Va pup

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nycosia spune:

laura vezi ca ibalgin si nurofen sunt amandoua pe baza de ibuprofen( icearca sa-i scazi febra cu comprese si sa stea dezbracat,D a stat in maieu...iar in camera sa nu fie ff cald).....preferabil sa ramai la mesele obisnuite cu san la cerere ca de la febra o sa-i fie sete.dar mie mi-a recomandat pedriatrul sa nu introduc nimic nou in diversif pana nu se face bine!

asa a avut si D fara alte simptome si a fost viroza eruptiva!
muuulta sanatare
ai verif urechile...poate il doare de a plns asa tare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nycosia spune:

poti sa- pui sosete umede la temp camerei in piciore si alterneri nurof cu paracet la 4 ore ...daca creste si nu scde stiu ca se poate da novcalmin sup..
scuze scriu cu D in brate

Mergi la inceput