WIZZ AIR-opinii

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ema86 spune:

Buna ziua tuturor!
Si eu am zburat cu Wizz air de mai multe ori si per total am fost multumita,avand in vedere ca e vorba de o companie low cost, macar personalul e disponibil si cu zambetul pe buze. Plecand de la Roma ,depaseam nr de kg pentru bagaj de cala,asa cam am transferat din valiza surplusul si au rezultat 3 bagaje de mana eu si 2 verisoara, deci cred ca e vorba si de gestiunea aeroportului.
Cei de la Bacau cantaresc bagajul de mana de 2 ori,pt ca oamenii sa cumpere apa si mancare din avion...

Nu imi amintesc bine daca la Wizz air sau Easyjet se vand tigari in avion...ma simteam un pic ca in gara,unde vin bisnitarii cu ciocolata expirata si reviste de acu 2 ani

Din ce stiu sunt cam reticenti in privinta medicamentelor,deci mai bine le puneti la bagaj de cala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Marox, mama ta locuind in Bucuresti poate are card nominal de transport si atunci nu trebuie sa-si bata capul cu bilete speciale, pur si simplu valideaza cardul si i se ia suma respectiva de pe el. Numai sa aiba bani suficienti pe el, daca nu cred ca se poate incarca si online.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marox spune:

Mianna, multumesc de detaliile legate de autobuzul 783.

Lavi02, n-are card. Si noi, si ea, am cumparat intotdeauna tichete speciale, asa ca nu e o problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marox

Multumesc din nou tuturor pentru pareri si sfaturi!
O sa ziceti ca am pitici numerosi pe creieras ...dar avioanele vi se par sigure?


Ei peste tot se lauda ca au o flota tanara de sub 10 ani.
Mie mi s-au parut OK.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Citat:
citat din mesajul lui tanima_i2002

Ma intereseaza si pe mine daca am platit bagajul de mana mare mai am voie si la bagaj de mana gratuit (cel mic), daca pot transporta de ex dulciuri, medicamente (in cantitate rezonabila:o folie, o cutie, un borcanas), un aparat de masaj mic, aparat foto. Zborul va fi tot cu wizz air.


tanimia, daca le pui intr-o gentuta mica (dimensiunile maxime le-am scris mai sus), e OK.

DAR - medicamentele se declara - noua asa ne-au cerut la security check, e o cerinta a aeroportului, nu a Wizz. Borcanasul ala sa nu contina lichide sau daca are lichid sa nu fie mai mult de 100 ml.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

eu stiam ca fiecare pasager are voie un singur bagaj de mana.
in functie de dimensiuni el poate fi gratuit sau contra cost.

Mergi la inceput