Strugurasi de septembrie-octombrie 2011**6**

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Camady: Si Dani se scarpina in cap uneori. Am remarcat ca mai des cand folosim caciulita de lana. Are pielea sensibila. Dar si cand ii e somn. Nu cred ca e de la sampon. Folosim athoderm pp gel de dus de la bioderma sau asa ceva, ma uit acasa exact care e numele. E pentru piele sensibila sau cu dermatita atopica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

mihaela mi s a ridicat parul la ceafa cand am citit de gaina aia :)) eu nu mai mancam gaini de atunci daca o pateam (bine , oricum nu mananc):D

nanna ce matinala esti !
ce face Inez , au spart maselele ?
lui T i a spart o portiune de masea , acum urmeaza caninul
ziua e ok , poate ceva mai nervos , dar noaptea e jaleee
mi e asa mila de el :(
uite trici pe care am ochit o si m am amorezat de ea :D
http://www.nichiduta.ro/detalii-produs-2781/tricicleta-puky-cat-1s-rosie/

camady T nu se scarpina in cap
sampon folosim de la inceput klorane

may ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

Jade ... am vazut intr-o poza k T are pe Tom Talking de plus?De unde l-ai luat pt k am dori si noi k Robi e foarte fascinat de el!

Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Jade: Gaina aia a ajuns la ghena direct :) Cei de la ferma vesela mi-au scris email saptamana urmatoare sa ma intrebe daca vreau curci. Nu le-am mai raspuns. Nici ei nu au mai trimis mail ulterior. Nici daca ar fi trimis nu le mai raspundeam asa ca e bine.
Al meu mai are 4 masele de iesit. Si am impresia ca lucreaza. Dupa o pauza de vreo 2-3 saptamani de culcat cuminte si dormit exemplar, a inceput sa mi se trezeasca iar noaptea. Nu ma supar pentru ca am sanii super plini si durerosi daca nu se trezeste. Dar aseara e a doua noapte cand dupa ce a supt (pe la 2 si pe la 5) a vrut sa se dea jos din pat si mi-a facut scandal mare ca nu-l las. M-am tinut tare pe pozitie si a renuntat. De fapt o data a trebuit sa-l chem pe sot. De care ii e un pic teama. Cand i-a zis el ca sa se potoleasca si sa faca nani s-a linistit instant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Salutare

Nanna, Raluca

Eu azi nu am apa, nici mancare la fata. cred k ii fac paste cu avocado... sper sa ii placa :d

Am veni si noi la munte dar nu avem cum :(

si Maia se scarpina super nasol in cap la un moment dat... acum nu mai, de obicei cand o alaptam seara.

Athosik avem deja grup pe FB, este pe prima pagina linkul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

Lena C ....eu nu am vazut k este?Nu stiu despre ce este vorba da-mi tu adresa k eu nu o vad

Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

Am gasit grupul pe FB ...am dat si eu JOIN ...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Lena: Care e legatura intre supt si scarpinat in cap? Dani nu (mai) are cojite din alea de lapte si tot se scarpina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

neata fetelor la amiaza !!

Despre intalnirea la munte , din partea mea oricand , numai nu in we cu 9 iunie ca cunun atunci . In rest na ar trebui sa nasc pe 8 iulie dar acum numai sa nu nasc in we ala cu muntele ca in rest vin, stiti ca noi suntem parinti denaturati .Locatie nu stiu, dar daca suntem mai multe ar fi tare dragut sa rezervam o cabana intreaga.
Eu nu ratez clar intalnirea a fost prea superb anul trecut.
Nu mai stiu cine intreba dca are voie si tati, normal, cu cine lasam copii cand stam la barfa (eu una poate o sa am doi ).
ar fi dragut sa stabilim de pe acum ca dupa o sa fie greu ca multa lume isi stabileste dja concediul si nu ne mai potrivim.
Eu anul asta zic pas la concediu inafara tarii , clar o sa mergem undeva in tara la Herculane sau la Felix as vrea cel mai sigur prin august la sf , sa aibe si Ilinca macar o luna .

Nanna despre iesirea in we am gasit un restaurant la ultimul etaj de la Mobexpert pipera care are si loc de joaca dragut unde pot sta copii. Ma gandea daca tot iesim in we pot sa vina si consortii ca locatia e cam departe , dar pare dragut si nu cred ca e nici fff aglomerat we fiind in rest e ful.Alte idei nu prea am.Noi iesim de obicei in piarnia in regie dar nu au loc de joaca doar loc pt nefumatori , dar cum Iancu e de obicei singurul copil nu e problema.
in rest in mall dar e fff aglomerat .Ma mai uit , dar daca aveti si voi alte idei astept cu placere.
pt maselute , sper sa iasa repede si sa nu mai doara.

Mariana bine ai revenit dulce craiului de Anto cred ca a devenit si mai frumos in ultimul timp. Spor la finalizarea aprobarilor.

Pinky tare mult as vrea sa ne revedem, dar nu stiu sincer cand ajungem pe la Cluj, ajung la concluzia ca trebuie sa fim obligati de circumsatante. O sa incerc sa ma mobilizez poate poate reusim in primavara asta..

Despre somalezul de Iancu(somalez pt ca are o burta imensa), deci toti cred ca au la varsta asta pot sa il laud ca de doua nopti se trezeste dar isi ia singur suzi si culca la loc.Deci pana la urmatorul dinte sunt fericita.

gata ma intorc la munca

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011) + 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Mihaela Nu cred ca are vreo legatura, cred k era tic... la un moment a avut bubite dupa urechi si presupun ca se scarpina din inertie....

Mergi la inceput