Burtici cu Ciresele de mai-iunie 2013 (24)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluca1109 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kabecka

Azi vreau sa fac cheese cake-ul asta:http://www.pranzuldincaserola.ro/2009/10/08/cheesecake-foarte-simplu-the-uhmmm/

Sa vedem ce iese.


Arata yummy.
Succes!

Raluca


S 24+
Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Kabecka arata super !Spor la treaba si pofta mare !
Eu una am spus stop cu dulciurile ,am servit si am prestat destul in decembrie ,acum avem compoturi facute asta-vara de care nu ne-am atins si gemuri de toate fructele.Cel mult o sa fac clatite ca sa avem cu ce consuma gemul dar altceva nu ma mai bag.Eu incerc sa-mi pastrez greutatea si sa nu mai cresc decat max 2 kg.Sa vedem daca-mi reuseste.Pe mine ma ajuta si balonarea ca nu pot sa bag decat putin in stomac.

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kabecka spune:

Fetelor va zic cum iese, ma apuc mai tarziu un pic ca astept sa-mi aduca baietii ingredientele.

Vio, eu de cand sunt gravida nu prea am facut dulciuri pt ca nu am avut chef de ele. Imi mai zice zotul, nu ne-ai mai facut si noua ceva dulce....fac mai mult pt ei, dar cu siguranta o sa mananc si eu.
2 kg cat ai luat pana acum mi se pare suuuper ok. Eu si acum si sarcina trecuta am luat constant in greutate, dar in final am ajuns la +12. Sunt f curioasa de data asta. Pana acum am +4.5 kg. Marti fac si eu 20s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Simcri help! Va spuneam ca inlocuitoarea mea e bolnava de o saptamana. Am aflat ce are : mononucleoza. Ea zice ca vine luni la lucru , eu sper ca nu .... Cat de mult trebuie sa ma feresc de ea? Ce trebuie sa fac? Deja ma gandeam ca no way sa mai vina la mine la birou (suntem intr-un birou mare, gen semi open space, dar venea la mine sa lucram impreuna). Vineri ar trebui sa mergem sa la un client ... unde avem un workshop. Trebuia sa mergem toti cu o masina, deja ma gandesc ca eu vreau sa merg cu a mea, asta e clar.
Poate sunt parano, de aia as avea nevoie de sfaturile tale please.


Vicky, Printzesone and BB (24+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Buna dimineata burtici...
...acum ne-am trezit si noi , am adormit azi noapte pe la vreo 1-2(nu aveam somn, ma uitam cu sotul laun film ca poate poate ma adoarme filmul ala), si am adormit ce bine dormeeeaaaam , si apoi pe la vreo 4 am fost trezita de un zgomot ce m-a speriat(si burtica o simteam cam agitata din cauza sperieturii) si dupa aia nu am mai putut sa dorm eram suparata, nervoasa ca mi-a fost deranjat somnul... uffff, asa de bine dormeaaaaam. Nu stiu cum am adormit iar, cu greu, dar am dormit si recuperat somnul, si iata-ne iar, tocmai la ora asta facui ochisori







Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

20+ cu minune surpriza
Multumim lui Dumnezeu! Sa creasca sanatos si sa fie cuminte pana la termen de 40s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Vai ce active sunteti...

Vin si eu la o cana de ceai, de toate felurile beau... Multumim Vio si Simcri

Vicky, multumesc pt sfat o sa tin neaparat cont de el


Ankylya, ma bucur ca ati reusit, si in sfarsit aveti un locusor al vostru, liniste, intimitate. Sa va fie bine si cu noroc!


Kabecka, linkul nu o sa apara aici pt ca DC nu da voie(cica e reclama), dar poti incerci sa lasi spatii mai dese in adresa, www . abcdefgh . com (de exemplu)


La noi nu e zapada , dar e rece.

N-am chef sa fac nimic azi in casa, nici de bucatareala nimic, o sa stau in pat toata ziua sa lenevesc.





Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

20+ cu minune surpriza
Multumim lui Dumnezeu! Sa creasca sanatos si sa fie cuminte pana la termen de 40s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Geo, ai PM



Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

20+ cu minune surpriza
Multumim lui Dumnezeu! Sa creasca sanatos si sa fie cuminte pana la termen de 40s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Deny, cu placere! Trebuie in cap sa-ti schimbi optica : am dreptul, mi se cuvine, si sa uiti de Ro, unde din pacate totul se plateste .
Si mai ales sa capeti incredere in sistemul ala de sanatate.
Acu in cel Olandez, nu as capata, dar din cate stiu, ala austriac e ok ..




Vicky, Printzesone and BB (24+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen333 spune:

Mai, viroza nu face muci verzi asa repede. Daca e Hemophilus si netratata ajunge sa se agraveze? Iris, in locul tau as face exudat faringian, apoi as lua antibiotic si intre timp vine rezultatul la exudat. Eu inteleg ca e ok acum, organele sunt formate, nu stiu ce sa zic de alegerea antibioticului dar trebuie sa stie doctorul.
Nu am luat antibiotic decat foarte rar, dar sunt niste semne care nu trebuie ignorate.
Se zice ca otita medie fac doar copiii, insa eu am facut acum peste 1 an, si ma durea de am crezut ca-mi sparge timpanul. Si chiar asa putea fi daca nu mergeam la timp la dr, atunci am luat antibiotic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Carmen, pentru mine mucii verzi inseamna ca gata, incep sa ma vindec. Nu am luat veci antibiotic pentru muci verzi. Nici Maya nu a luat.



Vicky, Printzesone and BB (24+)


Mergi la inceput