Cand 2 oameni inteligenti se despart ...

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Aici cred ca poate reveni (dar nu trebuie musai...) discutia despre subiectele care fac audienta la TV. Audienta "surprizelor" a fost uriasa, iar AM a fost numita "zana". Poate formatul de succes a fost cumparat, insa succesul a fost incontestabil. Nu se poate nega propulsia prezentatoarei.
Dar sunt de acord cu buflea, nu-mi prea fac griji pentru viata lor dupa divort, cu singura precizare ca exista inca un copil cu parinti in locuri diferite (o suparare veche de-a mea). N-o vor duce rau, nici ea, cu proiectele ei fara ecou, nici el cu admiratorii lui (chit ca nu inteleg neam cum umple de cateva ori la rand Sala Palatului).
Sunt doar doi oameni care nu mai doresc sa aiba un viitor comun.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Cine uda batistele la subiectul asta si cine e maxim ingrijorat pentru situatia celor doi?
Vorbim si noi, ca oamenii, sau trbuie sa cantam in cor ca Andreea e prefacuta iar Banica e un don juan? Gizas!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anemona11

Minunat si concis a scris Buflea.

Da, cine are disponibilitatea sa cumpere gogosile Andreei Marin, e liber sa ude batistele.Si sa ii asculte sfaturile despre lume si viata ...
Falsitatea ei e proverbiala dar este reala in primul rand.

AM isi tese acum planul. Ca o diva-zana ce se crede (si poate chiar o fi), urmeaza alte scene de opereta. Din cate am aflat eu, va lansa o emisiune numai buna pentru cele care isi sufla acum trist nasul in batista:despre destin si cum sa il manipulam ...
Probabil va pleca o vreme in Spania, de unde a cumparat formatul tv si va reveni in tromba... pe ecrane, cu rochii si machiaje care sa ii ascunda perfect falsitatea.




mai da cum le stii tu pe toate. parca traiesti cu ei in casa, zau asa.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Buflea, am uitat: si tu de fapt ce vrei? Sa ramana aici, sa stea in piata ca sa fie lapidata, pt ca???
btw, dc ea facea ceva murdar, nu urma linia "falsa "ca la tv, credeti voi ca nu aparea in presa? de ce scandalurile l- au vizat doar pe el?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Eu personal ? ... Eu vreau sa ma bucur de ceea ce au de dat din punct de vedere artistic. Cum ea oferea publicului admirativ discursuri pe care le pot citi in manual, nu cred ca ma afecteaza plecarea ei ... Bine ca el ramane in tara, ca el are resurse artistice in a incanta in afara planului personal.

Dar da-mi voie sa gandesc ca a fugi in strainatate pentru imagine, cantareste mai mult pentru ea decat oportunitatea copilului de a-si vedea cat de des posibil tatal. Sigur, poate ca tatal nu vrea sa mai vada copilul ala si atunci nimeni nu are nimic de pierdut, doar imaginea Andreei ceva de castigat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucialu

Io nu inteleg de ce sunteti atat de taiosi cu ea?
Este cumva prima vedeta prefabricara de televiziuni? Este cumva exemplul cel mai rau dintre ele?
Ca nu o fi naturala precum Teo ori Mihaela...pfa! si ce s- a ales din prestatiile celor doua ? Pe cati i- a ajutat?
Stiti care este culmea ironiei? Ca pe Teo, eu una am urmarit-o si mult, inca de pe vremea cu Badea. Emisiunea cu surprize a Andreei nu mi- a placut ever! Eu cand vorbesc despre implicarea ei in ajutorul dat oamenilor, nu fac nicio legatura cu emisiunea aia...ci la cel de dupa. Deci nu ma simt inselata ca persoana din public cu nimic.
Cat despre faza cu cat a fost platita ea...de fapt si ea din banii Tvr- ului...
Pt mine poate ea nu este exemplul de doamna, asa.. cu toata gura,dar altele sunt si mai departe de notiunea asta. Ba, eu una sunt satula de tot dramatismul si de tot felul de telenovele maneliste turnate cu ghiotura pe canale, net, ziare etc. Apreciez ca nu se da cu tampla de faianta, public, si nici ca nu- si smulge parul.
Cum spuneam: dp meu dv este povestea cea mai putin nociva vanduta de presa.

inde
"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)
my little sunshine




mie mi-a lasat emisiunea un gust amar (ca pana atuci oricum nu imi placea) cand m-am intalnit intr-o tabara nationala de copii talentati (eu eram acolo doar in vacanta, ca o stiam pe asistenta, n-aveam nici un talent) cu un baiat de vreo 12 ani sau cat avea, habar n-am. El a fost la Suprize surprize si s-a intalnit acolo cu R. Cleidermann, copilul fiind un talent in ale pianelor. Ne-a povestit cum a fost totul regizat, cum el stia ca se intalneste cu maestrul, a fost instruit ce sa spuna, ce sa nu spuna, ce nu ii place lui Cleiderman si unde sa stea, si cum sa reactioneze si tot.
Apoi m-am gandit la toti oamenii de acolo care s-au chinuit sa mimeze o emotie doar ca unii si altii sa faca bani.
Mi se pare ca trebuie sa ai ceva ca sa poti prezenta o astfel de emisiune si sa bocesti la comanda.
Bine, poate doar pt mine e ceva greu, ca eu nu pot minti si daca ar trebui sa fiu actor as muri de foame, nici nu m-as urca pe scena.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

eu cred ca falsitatea si lipsa de autentic e strict o chestie de perceptie, ma enerva ca se maimutarea la tv si mai eram si fan raduleasca asa ca i-am tras o eticheta si gata. Adevarul e ca Surprize a facut o audienta fantastica, femeia a fost sufletul emisiunii , a iubit-o o tara intreaga aproape fix pentru ceea ce ma enerva pe mine. Aku nu era sa se plieze dupa gustul meu mai ales ca nu ma uitam la emisiunea ei decat fortata de imprejurari.
De fapt chiar cred ca e o tipa ok daca imi iau voalul de pe oki:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Si eu cred ca e o tipa ok, doar ca nu imi pace ca ne vinde o imagine falsa. O prefer pe Raduleasca care spunea prostii dar macar, la momentul respectiv credea in ele.

Si am pretentia ca atunci cand regizezi lacrimi la TV, sa le interpretezi convingator ... Uite imi aduc aminte de Toni Grecu, care am remarcat ca avea momente cand radea cu lacrimi la ce spuneau aia pe scena de parca era prima oara cand auzea glumele alea. Ei bine, mult timp m-am intrebat daca nu cumva aia chiar improvizau live, atat era de autentic cand radea.

Surprizele au avut succes pentru ca lacrimile regizate erau un gen de TV nou pentru spectatorul roman. Nu o sa ascund ca si mie mi-a placut la inceput pana cand m-am obisnuit cu emisiunea si au inceput sa ma deranjeze detaliile. La finalul celor 7 ani deja eram in categoria celor care o numeau Stupize, stupize.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salcia spune:

Mie mi se pare trist ca toata lumea e asa de virulenta fata de "falsitatea" Andreei, si trece cu multa usurinta peste diversele "pete negre" (sau cel putin gri) din biografia lui Stefan Banica (infidelitati, acuzatii de violenta etc.). AM a fost blamata si ca e "tzatza" si se cearta in direct, si ca de ce nu sta aici sa se lupte cu presa de scandal... Oricum o da nu-i bine. Pana la urma e viata ei si are tot dreptul sa ia deciziile pe care le crede cele mai potrivite pentru ea si copilul ei.

Eu n-am o simpatie deosebita pentru AM, nu am urmarit emisiunile ei, dar nu pot sa nu remarc totusi ca, pe undeva, parca tot femeia e de vina ca lucrurile nu merg bine in casnicie, indiferent ce face.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Eu personal ? ... Eu vreau sa ma bucur de ceea ce au de dat din punct de vedere artistic. Cum ea oferea publicului admirativ discursuri pe care le pot citi in manual, nu cred ca ma afecteaza plecarea ei ... Bine ca el ramane in tara, ca el are resurse artistice in a incanta in afara planului personal.

Dar da-mi voie sa gandesc ca a fugi in strainatate pentru imagine, cantareste mai mult pentru ea decat oportunitatea copilului de a-si vedea cat de des posibil tatal. Sigur, poate ca tatal nu vrea sa mai vada copilul ala si atunci nimeni nu are nimic de pierdut, doar imaginea Andreei ceva de castigat.


Pai, pe tine vad ca te coafa dc el pleca spre tine. Caci de ramane in tara, nu prea vaz ce bucuria lu' peste sa ai la prestatia lui "artistica", decat de e nemuritor dimpreuna cu Dansez. Gratie media pro, avem recitaluri la fiecare editie, de zici ca rock a' roll-ul se canta in da'ci prin cubluri si pe toate meridianele
Mnah, la veniturile lor, cre' ca o sa isi poata sa isi vaza fiica ori de cate ori va dori. Asta nu e o problema, numa sa il lase "contractele" si fanele. Am impresia si ca fio-sau l- a vazut mai des gratie Zanei, care a incurajat o relatie frateasca intre a mica si baiat. Da' sa fiu eu rautacioasa si sa ma insel!
Cat despre linsaj, pai face ft bine ca pleaca, daca pleaca...astia au postat amu nia, imagini cu scoala fetii plus ca s-au interesat acolo de programa, alea-alea, caci rudele ramase in tara, le-au turtit nasurile cu usile. Asa ca, dezgroapa poze cu Mihaela, ne arata cutitul infipt in limba Topeascai...au intrebat si vecinii, ca vecinii Stiu dom'le! Bat scolile... Pe ale de stat, de prin creierii muntilor, unde stau 4 clase intr-o sala si au o buda in curte in 2013, nu le-ar bate.
Au transmis in direct ei si cand s-o dus vaduva lui Nicolaescu sa ridice urna. Erau trimisi cu carul..sa o prinda live, vine/ nu vine/ tine urna cu ambele maini, o tine numa cu una/ o va tine un bodyguard...? trebi de interes national, stii tu.


Voua ce va spune o femeie care cu ochii in lacrimi repeta ca, vrea liniste de sarbatori, cu cei dragi sufletului ei langa ea, si mai zice ca nu vrea lucruri, dand din mana a lehamite?

Mergi la inceput