Cand 2 oameni inteligenti se despart ...

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Pentru Lucia, si ce care au impresia ca ne bucutam de divortul lor ... nici pe de parte. Nu ma bucura dar sincer, nici nu ma intristeaza ... nu prea simt nimic, e viata, unii merg inainte impreuna, atii nu mai pot impreuna, nu=-i cunosc, nu pot sa judec, dau din umeri.

Intamplarea (sau poate nu) face ca vedeta Andreea Marin, a vandut pana acum publicului "o imagine" in care rolul de sotie ocupa un loc important, alaturi desigur de cel de vedeta TV, mama, purtator de cuvant, prezentator de speech-uri despre viata, mlitanta in campanii umanitare ...etc. Din aceasta imagine pe care am cumparat-o ani de zile, s-a dovedit ca multe elemente erau ori mediocru interpretate, ori false ... atata timp cat ne-a vandut imagine si discurs despre viata, dandu-se pe ea ca model, comentam ce ni s-a oferit ...

Persoana publica Stefan Banica ne-a vandut teatru, film, muzica si televiziune ... din toate astea, in rolul de prezentator este teribil de plictisitor si ar trebui sa renunte la el. Teatrul, filmul si muzica sunt placute, cerute de public si pana acum deloc false. Cand acestea vor deveni false sau prost interpretate, comentariile vor fi la fel de negative.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cristina_C

Cred ca unui copil nu-i pica bine sa-si auda mama spunand ca regreta casatoria cu tatal lui. Se va gandi ca mamei i-ar fi fost mai bine sa nu-l aiba pentru ca, logic, daca nu se casatorea cu tatal lui, nici el nu aparea. Din respect si dragoste pentru copii, mamele care divorteaza nu ar trebui sa le dea de inteles ca au facut o greseala cand s-au casatorit. Lucrurile sunt cum sunt. O casatorie nu este garantata pe viata. Cei mai multi oameni se iubesc in momentul in care se casatoresc, se iubesc si cand concep un copil, toti acesti ani ducpana la urma, la ceva minunat: existenta acelui copil. O mama cu adevarat inteligenta tine cont de asta . Andreea a spus ca niciodata nu va spune nimic rau despre Stefan si cred ca nici invers nu se va intmpla.




Da, ok, totusi comportamentul mamei depinde foarte mult de atitudinea tatalui fata de copil (si de mama, in sensul respectului necesar intre doi parinti) dupa divort.

eu am ales tatal perfect pentru copilul meu, desi am divortat de mult timp. Cred ca un tata mai bun nici ca as fi gasit. Nu regret nici o cli[pa nici casatoria, nici copilul, nici divortul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui A_Iulia


eu am ales tatal perfect pentru copilul meu, desi am divortat de mult timp. Cred ca un tata mai bun nici ca as fi gasit. Nu regret nici o cli[pa nici casatoria, nici copilul, nici divortul.


,! Acu' nu stiu, sa ma mir sau te ad-mir?
Dar sincer, nu crezi ca tatal perfect ar fi pastrat familia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Buflea, eu nu stiu in care mesaj te-am invinuit ca, te-ai bucura de divortul celor doi???
Si ca sa fie oabla, nici eu nu ma bucur, desi Banica nu imi place. Nu ca ma tavalesc in admiratie pt Andreea, dar ea e un om ok, cum spunea Marina. Cat despre prestatia lui artistica, inteleg ca e remarcat in teatru, inteleg ca are fane in domeniul clatinatului din pelvis, dar la filme..mai va! noroc cu Ho-ho-ho-ul! tot de la Media Pro, in rest reluarile Liceenilor! si s-au facut filme romanesti premiate la Cannes etc, el nu joaca.
Btw, ca tu nu prea cred ca esti in actualitate cu muzica romaneasca. Vrei sa stii ce promoveaza Media Pro? Loredana Groza la max cu tot felul de ridicari la cer, zig-zaga, Andra cu ...Ca la meteo-ca la meteo, nu mai stiu care naiba cu fetele se misca( probabil unul din ala venit din pestera, care nu vazuse decat femei desenate pe pereti), Cai verzi pe pereti si alte delicii printre care si Banica, omul care prevesteste invierea lui Elvis,la ce furori face ... de Craciun Si asta pe principiul ca, cine urla mai tare are si dreptate. Ii difuzeaza in da'ci, de zici ca sunt cei mai tari cantaciosi din lume!M-am dat rau de tot in ultimul timp, pe muzica clasica, am nevoie de oxigen, in plus, dc e si fata in masina si ne-am saturat de Cutiutele Muzicale, Europa FM, unde mai ai sanse sa auzi muzica, prefer sa ii ajunga la urechi clasica, decat porcariile astea facute cred, intr-o pauza de inviorare la benzinarie, ori dupa o betie crunta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Cat timp o sa mai treaca pt. ca noi sa nu mai fim pacaliti cu promovari de 2 lei!
Voi chiar nu va dati seama ca toata afacerea este o reclama mascata?
Ce fel de exclusivitati sunt alea in care apare AM pe toate televiziunile cu emisiuni de scandal?
Te pomenesti ca mai este si platita pt....exclusivitate! Exclusivitate cu repetitie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Lucia,am inteles parerea ta ... Vreau doar sa remarc ca pe AM o placi ca om si pe Banica nu il placi nici ca om, nici ca artist ... Restul vedetelor muzicale din Romania nu conteaza in discutia asta.

Eu gandesc ca persoanele publice trebuie judecate dupa performanta care i-a facut cunoscuti si nu dupa caracterul uman pe care il intuim noi in urma informatiilor primite de la tabloide.

Eu asta judec,ce mi s-a oferit ... AM a oferit o imagine prost interpretata care acum se dovedeste a fi falsa, Banica a oferit teatru si muzica care mie mi-au placut. Ca prezentatorul emisiunii acelea nu mi-a placut si dupa cum vezi o spun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

asa cum spunea cineva, lasand la o parte ca nu ma pasioaneaza rock'n roll-ul, chit ca muzica veche ascult(oricum, dc mi se face pofta, prefer originalul ), ti se ia cand transpira chestii din viata personala a unora(care nici macar originali nu-s artistic vorbind ), si stii ca, desi acasa au fo 2-3c guri de hranit, sunt craidoni pe campii, ori, batausi cu state vechi. Mi se ia de orice mesaj Romantic emit, indiferent de triluri. Idem, Dan Bitman si Florin Chilian.
De pozat, cam majoritatea pozeaza in cele mai 'ubitoare cupluri, de zici ca fiecare cuplu noui nascut, patenteaza dragostea, ori pozeaza in familii perfecte. Mnah, eu iau pozele ca atare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Inteleg, dar nu cred ca ar trebui sa fie asa.

Un artist trebuie judecat strict pentru ceea ce ofera si nu pentru alte calitati. Stiu ca e greu pentru ca consumatorii isi imagineaza ca daca cineva poate incanta masele atunci acel cineva trebuie sa fie perfect in toate domeniile ... Pe aceasta presupunere se bazeaza si presa de scandal cand cauta prin viata privata a artistilor.

PS. Mie mi-a placut mult si de Paunescu, poetul Adrian Paunescu ... e drept ca mi-a parut rau ca nu a ramas doar poet, asa cum si de Banica imi pare rau ca nu poate ramane stabil in iubire ...dar asta nu va impiedica sa-l urmaresc in continuare ca artist.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Citat:
citat din mesajul lui A_Iulia


eu am ales tatal perfect pentru copilul meu, desi am divortat de mult timp. Cred ca un tata mai bun nici ca as fi gasit. Nu regret nici o cli[pa nici casatoria, nici copilul, nici divortul.


,! Acu' nu stiu, sa ma mir sau te ad-mir?
Dar sincer, nu crezi ca tatal perfect ar fi pastrat familia?

"Evenimentele care vin in vietile noastre nu le putem controla, dar atitudinea noastra fata de ele categoric o putem controla !"


Nu are nici o legatura relatia unui tata cu copilul lui cu dragostea pe care o simte (sau nu) fata de o femeie. Si e inuman sa-i ceri unui om sa iubeasca pe cine si cand nu se mai simte in stare. Sau poate avem definitii diferite pentru ce inseamna "pastram familia" - pentru mine nu implica o relatie de complezenta in care doar ne crestem copilul si atat.

Iti pot spune cu mana pe inima ca am vazut multe modele de familii la viata mea. Ei bine, tatal copilului meu face pentru fetita noastra insutit mai multe lucruri decat ai sa vezi la altii, casatoriti si intr-un fel fericiti (dar in care tatal nu isi gaseste timpul necesar pentru copil, ba ca e ocupat, ba ca are alte prioritati...mama e cea care e mereu prezenta, dar nu si tatal, ma rog, stii bine ce vreau sa spun)

Oricat de ocupat ar fi, un tata isi FACE timp pentru copil sa fie cat mai prezent in viata lui, sa petreaca timp impreuna, sa mearga la film impreuna, sa mearga la munte impreuna, sa mearga in concedii impreuna, sa participe la sedintele cu parintii, la evenimentele importante, sa-i organizeze ziua de nastere, etc. Din pacate multi considera ca daca aduc banii in casa, asta este singursa lor atributie si restul nimic nu mai conteaza, se descurca mama.
Ma rog, sunt offtopic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Vedeti voi eu nu ii inteleg pe oamenii astia care se casatatoresc parca numai ca sa divorteze!
Poate imi explica cineva de ce sunt eu asa de demodata incat sa cred ca asa cum fac animalele sau pasarile care isi fac cuib NUMAI atunci cand cresc pui, consider ca si noi ar trebuie sa ne adunam intr-o familie numai atunci cand vrem sa ne crestem puii impreuna!
De ce se casatoresc acesti oameni?
Este trist pt. ca am impresia ca nu inteleg divortatii cat de mult este afectat un copil care vede ca nu are un camin complet asa cum poate vad la alti colegi de la gradi sau de la scoala!
Parintii astia care tin la libertatea lor de ce mai fac copii daca nu sunt capabili sa-si sacrifice "libertatea" lor pt. ei?

Si noi sa-i mai si consideram inteligenti! Bleah!

Mergi la inceput