Cand 2 oameni inteligenti se despart ...

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Da, posibil ... ca parea foarte furioasa.

L-o fi vazut cineva, daca s-o fi difuzat si ne poate confirma.

Oricum presa o hartuieste atat de tare, tot din cauza imaginii perfecte. Nimic nu este mai jucy decat sa demolezi o asemenea imagine. Cu cat spui mai mult "e viata mea privata", "nu vreau sa dau amanunte", cu atat o sa te alerge presa mai mult.

Pe Teo, care parca si ea a divortat, nu am auzit sa fi fost atat de macelarita de presa ... asta pentru ca Teo este foarte naturala, umana si deschisa cu viata ei. Chiar daca nu este 100% asa, asta e sezatia pe care o ofera in afara ... de sinceritate. Este un rol pe care il joaca foarte bine si scapa mai putin sifonata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Eu nu consider ca titlul este inspirat, asocierea inteligentei cu divortatii anului 2013 este nepotrivita dupa mine, mai ales cand divortul este cu repetitie pt. amandoi numitii de mai sus.
Eu cred ca toata mascarada este servita tabloidelor ca hrana de supravietuire si sunt revoltata ca acestea, tabloidele adica, au devenit "obeze" de atata "mancare de proasta calitate".

De ce se vinde asa de bine divortul din lumea mondena? Este usor de presupus, vulgul jubileaza ca "rasfatatii soartei" au si momente proaste nu ca sunt ei prosti si nu pun mai multa valoare pe viata lor!

Oare de ce nu sunt gustate subiectele, dupa mine, mult mai interesnte, gen: cum au reusit sa mentina o casatorie atata timp VIP-uri de alta categorie, cu adevarat inteligente, cum ar fi: Mariana Mihut si Victor Rebengiuc( ce frumosi si de succes au fost in tinerete!), Carmen Stanescu si Damian Crasmaru( asemenea!), Draga Olteanu si adorabilul dr. Matei, Anca Pandrea si Iurie Darie, Violeta Andrei si Stefan Andrei, sa nu mai zic de saracul Mircea Diaconu care si-a ratat cariera de om politic de dragul sotiei lui Diana Lupescu care s-a vrut musai regizor.

Revenind la subiect, eu consider ca acest cuplu a incercat sa-si faca reclama cu regie gen "dansati pt. mine" si in notele false de "surprize, surprize"!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

b.nica - trebuie sa recunosc ca iti dau dreptate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

vreti sa spuneti ca daca esti inteligent iti mentii casnicia, si daca nu, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

In ceea ce ma priveste am vrut sa spun ca pe cei 2 nu-i caracterizeaza inteligenta din moment ce sunt la al 3-lea divort de caciula!
Ca sa ajungi la aceasta performanta nu cred ca nivelul IQ-ului este demn de luat in seama.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

cat despre Banica...

eu cand admir pe cineva, am nevoie sa admir sau sa nu ma jeneze nimic la el.
merg la concerte, imi place sa-l vad cat mai de aproape.

ei bine, dupa ce am aflat despre alt artist, Chilian, ca a fost violent cu o fosta, am inghitit mai greu versurile lui sensibile.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui herra
vreti sa spuneti ca daca esti inteligent iti mentii casnicia, si daca nu, nu?

Daca sotii sunt inteligenti SI au fost inteligenti si cand s-au casatorit, casnicia este garantata pe viata. Daca nu, nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui herra
vreti sa spuneti ca daca esti inteligent iti mentii casnicia, si daca nu, nu?

Daca sotii sunt inteligenti SI au fost inteligenti si cand s-au casatorit, casnicia este garantata pe viata. Daca nu, nu.


asta se vrea gluma, nu (ca eu ma prind mai greu)?

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ana Stroe

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui herra
vreti sa spuneti ca daca esti inteligent iti mentii casnicia, si daca nu, nu?

Daca sotii sunt inteligenti SI au fost inteligenti si cand s-au casatorit, casnicia este garantata pe viata. Daca nu, nu.


asta se vrea gluma, nu (ca eu ma prind mai greu)?


Nu Ana, Capcaunul are perfecta dreptate si asa gandesc si eu!
O dai in bara la prima casatorie, te prajesti poate si la a doua, dar dupa 3 mariaje sa divortezi, nu mai zic de varsta, este ... fie ca nu ai invatat nimic din viata fie ca o faci cu premeditare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

nu pot decat sa sper. ca e o gluma.

daca nu, se pare ca s-a mai gasit o eticheta de pus la oameni, sau o masura a inteligentei.

Mergi la inceput