Buna ziua!

Buna ziua! | Autor: danutzica77

Link direct la acest mesaj

Buna ziua!
Pe mine ma cheama Daniela, si sunt din Bucuresti. Acum sunt foarte suparata. Este posibil (80%) sa fi fost insarcinata, nici nu am apucat sa merg la doctor. Dar de ce spun ca e posibil: nu mi-a venit menstruatia si ma dureau sanii de sa imi plesneasca. Din pacate, miercuri (in ziua 38!) mi-a venit menstruatia si cred ca s-a intamplat ca marti am facut mai multa miscare decat era necesar si m-am enervat si agitat. Era o mare bucurie daca ar fi fost adevarat, la 35 de ani ai mei am avut multe "alarme false" dar asta nu cred ca era. Imi pare atat de rau de nu mai pot! Cum din cauza mea sa se fi intamplat asa ceva? Nu am fost inca la doctor sa vad de ce a intarziat atat, nu cred ca poate vedea cineva daca am fost sau nu intradevar gravida. Testele pe care le-am facut nu au fost negative 100% (se vedea liniuta, mai palid, dar se vedea). Poate trebuia sa imi dea doctorita ceva medicamente sau vitamine, nu stiu ce sa zic.....
Imi cer scuze daca am scris unde nu trebuia si daca v-am suparat,
Dana

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns florycyk25 spune:

daca s-a vazut a doua liniuta,eu zic ca erai insarcinata.,.///imi pare rau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Bine ai venit !
Nu te descuraja prea tare din cauza acestei pierderi ,gandeste-te ca poate nu s-a implantat bine si mai tarziu tot o pierdeai(sarcina) ,sau ca embrionul avea posibile probleme si corpul l-a eliminat.Daca iti doresti un bebe incearca sa iei acid folic (intreaba medicul ce concentratie) si sa-ti achizionezi teste de ovulatie ca sa depistezi cat mai sigur ovulatia si atunci sa ai contact sexual si garantat vei ramane insarcinata, poate imediat sau in cateva luni ,daca ti s-a intamplat o data se va intampla si a doua oara.
Bafta !

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum23+

Mergi la inceput