La Balcic in aprilie

La Balcic in aprilie | Autor: diuna

Link direct la acest mesaj

Intentionam sa petrecem vacanta de primavara la Balcic si imprejurimi, prima jumatate a lunii aprilie. Ce inseamna Balcic in extrasezon? Avem unde manca ceva la pret mai accesibil, asa ca la terase vara? Gradina Castelului are ceva de oferit la vremea aceea? Restaurantul fermei Dalboka o fi deschis?
Daca ati fost cumva pe acolo la inceput de primavara, va rooog niste pareri...!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Noi am fost la sfarsitul lui aprilie -inceputul lui mai si erau toate deshise. Gradina nu am vizitat-o atunci pentru ca o mai vizitasem de cateva ori, dar de afara se vedeau trandafiri si totul foarte ingrijit. Ma gandesc ca poti suna la ferma din Dalboka, iar daca restaurantul de la castel e deschis e perfect :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Noi am fost 3 zile, de pe 30 noiembrie pana pe 2 decembrie. Ferma Dalboka era deschisa dar cu putini clienti, mancarea excelenta , restaurantul de la castel deschis si alte cateva prin statiune. Doar ca nu prea aveau fructe de mare proaspete ( in afara de scoicile de la Dalboka) dar am mancat peste foarte bun si altele.

Am vizitat si gradina, arata foarte bine, serele erau deschise si am vazut o multime de cactusi foarte frumusei.

In aprilie am mai fost, daca prinzi soare e foarte frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diuna spune:

Ooooh, multumesc! Ma bucur sa primesc vesti bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manuelacrina spune:


Mergi cu incredere ! in aprilie anul trecut erau deschise toate terasele, gradina castelului era verde, proaspata si frumoasa, serele gradinii la fel !
... noi am mancat foarte bine la terasa de pe plaja, de langa intrarea in gradina castelului.

Daca tot ajungeti in zona, va recomand sa vizitati si Capul Kaliakra ... uimitor ca priveliste, relief, vestigii istorice.

Vacanta frumoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Despre Balcic am gasit un material aici, scris in urma unei calatorii acolo:
http://calatorestecuminerva.blogspot.ro/2012/07/gradinile-suspendate-ale-balcicului.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diuna spune:

Am luat aminte, multumesc. Capul Kaliakra e in program. Sper sa ne bucuram de vreme buna.

Mergi la inceput