Copilasi iubiti de Sept-Oct 2010(18)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Buna ziua!

Nicopic, felicitari pt inimioara

Lui Matei ii ies ultimele 2 masele si e tare marait si de neinteles ooofff...

_

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 24s+ Filip Florian

--------------------------
"Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mare decat toti banii si toata puterea de pe pamant."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pianna spune:

Ana cum ai facut sosul pt spaghete? Eu pana acum am facut doar cu suc de rosii, dar cred ca am mai zis ca eu in bucatarie intru foar din obligatie....
Cami am scapat de otita, pana data viitoare....
Momentan nu o mai duc la gradi pt ca a venit soacrela in vizita si va sta cu ea acasa. La noi la gradi au fost 3 cazuri de scarlatina (de care stiu eu), toate la grupa mare.
Am vrut de multa vreme sa te intreb tu de unde te inspiri pentru activitatile de tip Montesori? Am fost foarte suprinsa de succesul boabelor de fasole.....
Nicopic felicitari pentru bobita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Buna dimineata. Dau eu cafeaua/ceaiul/lapticul azi.
Am avut o saptamana destul de incarcata (desi nu am avut mare lucru de facut...) de aceea n-am mai dat pe-aci (citesc mai tarziu ce s-a mai scris)
Vlad a fost la cresa 4 zile, iar a 5-a l-am tinut acasa deoarece au reaparut mucisorii si ceva tuse Luni mergem cu el sa-i ia proba pentru exudat...sper sa fie ok pana atunci...
Un sfarsit de saptamana cat mai frumos si linistit!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Buna,
Ieri i-am luat juniorului bicicleta, mai trebuie sa vina si vremea frumoasa, ca sa incepem sa colindam parcul
Nico, felicitari pentru bobita mica, sa ai sarcina usoara, bebe sanatos si la termen
Andreea, copilul nostru e foarte mofturos la mancare, nu mananca orice, unele nu vrea nici macar sa le guste (de ex snitele), ba mai mult isi face greata daca insisti sau mananci in fata lui ceea ce el nu vrea. Cica asa face si la gradinita. E unul din motivele pentru care nu m-am intors inca la servici, la sfatul doctoritei care ma incurajeaza ca o sa-si infranga teama de nou, dar cu multa rabdare.
Pianna, la activitati le mai inventez, mai citesc pe blog-uri, mai citesc din carti, ma mai ajuta vara mea cu idei (ea este invatatoare la Waldorf). La noi favorite sunt orezul, malaiul si spuma de ras. Ii place sa lipim si sa facem diverse jucarii din cartoane.
Mari, poate scapati doar cu mucisori

Ma duc sa culc copilul, ca aud mare veselie, deci tata nu are succes

Edit: cer ajutor de la fetele gospodine Stiti o reteta de ciocolata de casa cu LP de copii. Am o cutie de Nestle Junior inceputa si vreau s-o folosesc, dar nu stiu cat zahar sa pun, caci LP de copii este din start mai dulce. Stiu ca Ana a facut, dar nu mi-am notat atunci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Citat:
citat din mesajul lui doina_1984

Lui Matei ii ies ultimele 2 masele si e tare marait si de neinteles ooofff...



am uitat sa baietel cu maselute ... si noi suntem la ultima tura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Buna dimineata !!
Felicitari Nico pt bobita cu inimioara sarcina usoara in continuare

Cami,eu am facut batonul dupa reteta mamei (vezi poza) dar daca nu-ti place asa dulce,pune mai putin zahar. Si eu am pus cu 100 gr mai putin ca nu-mi place asa dulce.

Pianna,am facut sosul cu smantana. O ceapa,sunculita (sau ce vrei),ciuperci,smantana. Calesti putin ceapa,pui sunculita si ciupercile si le calesti impreuna. pui putina apa (nu multa) si lasi sa fiarba putin. pui smantana si condimente dupa gust...piper,sare.....sau ce va place.

Doina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Buna dimineata. Miculde jun este servit: ceai, paine de casa, unt si gem de visine. Cafea mai este, daca vreti, o incalzesc
Din fericire noi am scapat foarte usor si cu ultimele maselute, acum Vlad rade cu ,,gura plina''. Despre sanatate, pot sa spun ca mucisorii n-au mai curs decat foooarte rar, iar de tusit s-a intamplat mai mult dimineata sau la pranz dupa somn cand probabil se aduna in gat ce trebuie eliminat. Ii dau 2 pliculete de ACC pe zi, propolis picaturi, miere cu lamaie, ceaiuri cat incape plus cavit junior imun (asta e mai nou inlocuitorul lui cioco michinis =milkinis).
La noi e soare si frumooos, dar si ger, asa ca nu stim cat vom iesi afara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

Buna fetele!
ieri nu am intrat..am fost la socrii ,a fost ziua socrului meu...

azi am gatit pilaf cu ardei,dovlecel,morcov si brocoli cu piept de pui fiert si tras in tigaie cu unt...pt elenys
Diseara fac paste !

Cami am inteles...lasa ca o sa pape si el...usor usor...

Mai sunt copilasi fara ultimile maselute neiesite?...lui Elenys inca nu i-au dat ultimele 4 masele....
O duminica frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Buna seara!
Felicitari Nicopic! Asteptam si schimbarea semnaturii!
Cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Buna dimineata,
Ofer cafeluta, cappuccino, fresh si clatite

Ana, multumesc de reteta!o sa incerc, vad ce iese, problema mea este tocmai zaharul, caci LP este dulce, iar daca pun mai putin zahar poate nu mi se leaga


Mergi la inceput