Copilasi iubiti de Sept-Oct 2010(18)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Buna dimineata . e gata si cappucino pt cine doreste.

Nico multumesc

Andreea suna tare bine gogosile alea.

Am cam abuzat de dulce de ziua mea,asa ca ma mai abtin acu' De ieri am inceput sala iar,dupa o pauza de o saptamana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare!
N-am mai dat pe aici de ceva timp...AM inceput sa ma plang de lipsa timpului, oboseala se acumuleaza de la serviciu cu cea de acasa!
Ma bucur pt Adriana ca va fi din nou mamica! Felicitari!
Eu una simt cum p[e zi ce trece imi pierd din rabdare. Cred ca e mai bine sa fii mamica tanara cu resurse de energie! :)
Copii cresc, cu pozne cu tot! Cel mare chiar e "mare", acusica e scolar! Cu mijlociul inca avem probleme cu vorbitul, facem consiliere psihologica, acum sta mama cu el. Maria e dezghetata: imita tot ce fac: tonalitatea vocii, treaba din casa !
Am scapat de racelile urate iarna asta! Nu stiu cum, dar inca nu zic "hop" ca n-a trecut sezonul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

Buna fetelor!
Va doresc o saptamana excelenta!

Eu am dat cu aspiratorul toata casa,acum am luat pauza de cola,elenys se joaca cu lego + desene!

Vreau sa gatesc niste orez cu fructe de mare ca ciorbita mai avem...si cam atat...

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

buna seara !ce faceti??

Eu am facut niste spaghete pt cina....acum face sotul meu clatite

Ce faceti de sf.valentin?? noi cred ca iesim in oras...

Va doresc o seara frumoasa!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Andreea, raspund eu la apel, dar acum trebuie sa fug, sa culc copilul (tata spune povestea, dar ade adormit numai cu mama).

Eu nu mai apuc sa scriu, caci Tudor cum vede calc. deschis, cum apasa pe buton si-l stinge ... spre marea lui satisfactie!

Noi nu sarbatorim Sf. Valentin, la sot nu-i plac "americanismele" si refuza sa se conformeze (nu am ce comenta ca in rest stie sa fie romantic)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

buna seara!

Acum am reusit sa intru si eu pe forum (mi-a adormit copilul si am prins si eu laptopul )

Noi toata ziua ne plimbam, iar cand stau in casa ori fac mancare , ori fac curat, ori ma joc cu Matei care vrea atentia mea non-stop.

Andreea, noi de ziua indragostitilor cred ca petrec romantic in 4 . Nu ne-am facut niciun plan dar cred ca iesim prin oras.

Cred ca ma incumet sa fac si eu reteta ta de gogosi, dar am vazut ca ies multe asa ca trebuie sa chemam si ajutoare la papat. Si asa eu am pofta in permanenta de dulce si cu greu ma abtin. Chiar acum am gasit 3 retete de prajituri pe care vreau sa le incerc, ce sa fac daca baietii mei sunt obisnuiti sa aibe ceva dulce facut in casa.

Cami, si Matei nu adoarme decat cu mine, dar am de gand, cu o luna inainte sa nasc, sa-l las sa adoarma cu tati ca sa se obisnuiasca

O noapte linistita!

_

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 23s+ Filip Florian

--------------------------
"Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mare decat toti banii si toata puterea de pe pamant."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hadrianae spune:

Va salut si eu pe ziua de azi.

Alynta, multumesc.
Rabdarea mi-o pierd si eu din ce in ce mai repede cu unul, d-apai tu cu trei. Dar, de, avem si noi perioade mai bune si perioade mai rele. Lasa ca iti revii tu.

Andreea, ieri m-am gandit toata ziua la orezul tau cu fructe de mare.

Anca, felicitari pentru imbogatirea vocabularului! Ati inceput gradinita? Cum e?

Doina, Andreea, voi cand vreti sa-i dati la gradinita? Ati cautat ceva, v-ati interesat? Eu vreau sa-l dau pe Alexandru cand ne intoarcem si sunt in cautari. Mi-e un pic teama de acomodarea lui cu noua situatie: fratior, intoarcere in Romania, casa noua (speram), gradinita noua...

Noi zilele astea am stat acasa, ca a fost bolnavior. Bine, prea bolnav nu parea, dar la sfarsitul saptamanii trecute a avut un pic de febra (mica si doar seara, asa ca nu m-am impacientat, crezand ca e o mica raceala). Sambata i-au aparut niste bubite mici si rosii pe corp, nu foarte accentuate, dar totusi vizibile si se simteau si la pipait. Luni dimineata am fost la doctor, a zis ca are gatul un pic inflamat, i-a luat exsudat si concluzia: un streptococ, ceva in genul scarlatinei, dar mai usor. Asa ca luam antibiotic si stam in casa. In tot timpul asta el s-a comportat absolut normal, nu parea ca are nimic. Si va dati seama ca 4 zile (si cu maine 5) in casa s-a plictisit ingrozitor (si pe mine m-a terorizat ).


Adriana, mama lui Alexandru (17.09.2010) si 17+

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

buna fetele!
Dau si eu o cafea/capuccino...
Doina mie mi-au iesit 30 gogosi...si o bucata de coca s-a jucatt Elenys

Hadriane...nu stiu la ce gradinita o voi da pe Elenys la toamna...suntem in cautari...daca gasesti ceva bun sa ne spui...
Orezul cu fructe de mare am luat de la lidl paella...sunt in pungi congelate si se face in 15 min......a mancat si fimea doua farfurii

Sa aveti o zi frumoasa!!!
Doina ce retete de prajituri ai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicopic spune:

Buna fetelor!

Nici noi nu tinem neaparat la sarbatoarea de sf. Valentin, dar pt ca am programare la eco si o sa-mi vad mogaldeata asta va fi cu siguranta cea mai frumoasa surpriza din aceasta zi ..dupa aceea, daca totul e ok.. probabil ca vom mai ramane prin oras sa cinstim m-au luat deja niste emotii..si in capul asta am tot felul de scenarii (si bune si rele); nu stiu inca ce sa fac cu Larisa, daca s-o luam cu noi..Doina, hadrianae, voi cum ati procedat?
Anca, multa bafta lui Ionut la gradi! cand incepe? multi
Alynta, multa putere , te cred ca e greu...
Cami, apropo de inchis laptopul si L are mania asta, nu mai zic ca am lasat-o singura 5 min si a reusit sa scoata tasta space (noroc ca a pus-o tati la loc, dar nu mai face contact cum trebuie..)
cum mai e Tudor? merge la gradi? a inceput sa mnance si acolo?
Doina, toata ziua trebaluiesti, sincer te admir e bine ca ai energie..eu am o stare aproape permanenta de moleseala si somnolenta..
Andreea, nu mai merge Elenys in primavara la gradi? parca asa ziceai..
Adriana, multa sanatate lui Alex ne arati si noua pozici din vacanta?

o zi frumoasa in continuare

Nico, mami Larisa 15/09/10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Buna ziua!

Hadrianae, eu il dau pe Matei la gradinita abia la anul in septembrie si cred ca il voi duce la cea mai apropiata care este de stat, pt ca am de gand sa-l las pana la 12. Daca nu era bebe mic aveam de gand sa-l duc acum, in toamna, dar avand in vedere ca Filip o sa aiba doar 3 luni nu vreau sa risc si sa-l expun la virusii adusi de Matei de la gradinita.

Andreea, o sa-ti trimit retetele cand intru de pe laptop.

nicopic, eu cand merg la eco ramane sotul cu Matei si cer mai multe poze ca sa-l vada si ei pe bebe. La sarcina cu Matei, sotul nu a pierdut nicio ecografie, dar acum cred ca e prea mic Matei si nu cred ca ar intelege ce se intampla acolo ca sa-l luam si pe el.
Bafta la eco! Te asteptam cu vesti bune! Cate saptamani ani?

O zi buna!

_

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 23s+ Filip Florian

--------------------------
"Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mare decat toti banii si toata puterea de pe pamant."

Mergi la inceput