Fotofobie - cum sa face controlul la oftalmolog ?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

dr burloiu

prima data am fost la control la 10 luni si apoi la 3 ani;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marylenac spune:

Azi merg si eu la o consultatie cu Tudor, la Infosan - dr. A. Ciubotaru. Am intrebat in stanga si in dreapta, am citit pe aici si am hotarat sa merg la dansa. Il suspectez pe Tudor ca nu priveste fix, 100% in aceeasi directie cu ambii ochisori. In afara de mine, nu mai observa nimeni chestia asta (familie, cunoscuti), toti imi spun ca sunt eu dusa, ca sa las copilul in pace.... dar pt mine e important sa stiu, sa am certitudinea ca putem face ceva pentru el in timp util in cazul in care se descopera ceva. Mai bine pierd eventual banii dati pe consultatie decat sa ma dau cu capul de pereti mai tarziu. Voi reveni cu detalii despre cum s-au derulat lucrurile la consultatie, evident, daca are cineva nevoie de lamuriri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlinaEmi spune:

Multumesc mult pt. raspunsuri. Ii voi face o programare la INFOSAN si va tin la curent

Copilul are ochii caprui deci nu-i asta cauza.

Sper totusi ca nu insemne nimic "fotofobia" asta si sa fie doar asa ca este el mai "fitzos" si cam face din tantar armasar la orice mic discomfort.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza2005 spune:

Si baiatul meu vara nu iese din casa fara sapca si ochelari de soare (daca uita ochelarii isi indeasa sapca pana nu i se mai vad ochii)dar nu e sensibil la lumina din casa : daca s-ar putea ar trebui sa tinem toate luminile aprinse.
Toamna trecuta i-am facut consult la Infosan in ideea ca incepea scoala si nu vroiam sa am surprize. Cand am facut programarea am specificat ca vreau sa fie prezenta Dr. Andreea C.
Din fericire totul este in regula.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlinaEmi spune:

Am incercat azi sa fac o programare la Infosan la d-ra Dragu pe care o recomanda cineva aici dar din pacate dansa este in concediu de maternitate. Imi recomanda cineva un alt medic de la ei, unul cu lipici la pici, n-am nevoie de vreo somitate la care se asteapta cu lunile, nu cred sa fie ceva grav.
Mersic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

Aaaaa, sunt putin confuza...eu am fost cu fiica-mea ultima data la dna dr Dragu, prin iulie cred...si nu era gravida...ba chiar era imbracata intr-o fusta scurta si mulataaa, si nici urma de sarcina (poate o fi avut 2-3 luni si nu se vedea)...mda...acum ca fac socoteala, ar fi putut naste intre timp....
Ca fap divers, noi prima data cand am fost la dansa avea fetita de 2 luni si se intorsese deja la serviciu.

Pe altcineva nu-ti pot recomanda ca nu am fost decat la dr Dragu si la dr Ciubotaru, dar cred ca toti sunt ok....nu am auzit vreodata copii plangand pe acolo, deci tind sa cred ca toti lucreaza frumos cu copiii.

Mergi la inceput