Cel putin 5 kg jos!

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

dulci, tu crezi ca eu ma Munchem m-am distrat si plimbat? de fapt nici n-am pus piciorul acolo, am fost la aeroport si de acolo la Eching, 30 min cu trenul
am plecat la 6 dim de acasa, am ajuns la 10 la birou, munca pana la 18, iesit la masa, intors la 21, munca pana la 22.30, somn si miercuri la fel, birou la 8 acolo, munca pana la 17.30, plecat la aeroport, cursa tocmai la 19.45, ajuns la 23.30 acasa; sunt obosita rau
si in plus am si 59 kg, ca asa e in deplasare mananci multicel, mai un sandwich, mai un brezel din ala

lyada, eu am facut proceduri de 2 ori cate 2 pachete de 10 chestii
ultima data am facut anul trecut prin mai 2012 cred, 10 cavitatie de 20 min + 10 presodrenaj de 40 min; nu pot spune ca am slabit din asta, am dat un pic jos, gen 2kg, dar atnci aveam mai multicele si tinea si regim; nu sunt chiar bani aruncati, dar nici ceva specatculos, se mai rezolva cu celulita si alte chestii
iar daca luati o oferta de pe diverse site-uri, nu e nici scump, gasit la 100-300 lei pachete f bune; eu as mai face o tura, dar n-am timp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

buna,


inteleg, gasisem oferta asta http://www.groupon.ro/deals/bucuresti/GoSkin-Piata-Amzei/18731148 insa am cerut informatii suplimentare la telefon si am inteles ca de fapt e vorba despre 6 vizite in care se fac toate cele chipurile 28 proceduri.

am vazut ca apar ofertele astea cu periodicitate asa ca nu ma grabesc sa ma arunc la prima, a fost un puseu de moment calmat rapid de felul in care am primit informatiile la nr de contact, multa amabilitate insa nimic concret despre procedurile in sine.

ieri am sarit iar din schema cu un kfc la pranz, a fost o zi in care nu mi-am pregatit pachetul pentru birou si nu a fost bine. Seara mai subtire, o fiertura de legume congelate.

sunt la cm deci sanse zero de scadere urmatoarele zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

la multi ani fetelor, mamelor, slabutelor!

eu sunt iar la 59 aproape (58.9 dimineata), dar sunt f obosita si treb sa mananc ceva, adica o ciorba calda, tocmai am bagat una de periosoare

lyada, pai e ok in 6 sedinte, ca doar nu vrei sa te duci infiecare zi pe acolo ca pierzi o gramada timp; dar sa stii ca gasesti si mai ieftinut, mai urmareste redutti, grupon si alte din astea
sa faci drenaj/presopunctura, cavitate (asta ma intreb dc e la fel cu lipoliza), vacuum,masajul iar e bun; electrostimularea mie nu-mi place, ma plictiseste rau si daca nu dai aparatu tare n-ai rezultate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

neata fetelor,
eu sunt in pauza pana luni, am tot bagat mucenici moldovenesti si mancare si somn ca nu mai puteam, din alea cu culcat la 9.30 -10
dar au avut grija fetele sa ma trezeasca noaptea sa mai bage si ele un laptic ceva
de luni treb sa revin la cura, dar pana luni mai bag niste porcarii pe la socrela, mai merg la o turta si tot asa
voi cum rezitati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Buna,


Azi lenevesc, merg la vopsit pe la pranz si am in plan un peste la gratar, încerc tilapia, imi place cum arata si sper sa si iasa gustos.

Ieri am mancat rezonabil, am facut supa de linte rosie, a doua oara o sa tin minte sa fiu mai generoasa cu condimentele, mi.a iesit cam fada insa a fost mancabila. Am si azi, sunt acoperita - macar in weekend încerc sa mananc altceva decat salate, ca sa sparg monotonia.

Mucenicii i.am mancat acum vreo 3 saptamani, altii nu am facut, din punctul asta de vedere rezist bine. Am reusit sa termin punga de covrigei Buzau, o saptamana nu.i mai cumpar, am zis. Daaar... am un pachet de biscuiti cu crema de vanilie din care ieri am tot mancat, sper azi sa nu ma impiedic iar de ei. Am o usoara durere de gat, un inceput de tuse, cam neplacut pt weekend...

Ce o manca Dulcetica?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Neata,

am reusit sa ies din weekend plus CM fara surplus,ieri am mancat conform, pestele la gratar mi.a iesit de nota 10, am mancat supa linte cu un file peste la pranz si alt file cu fasole verde cu sos iaurt si marar seara.

azi am in plan:

MD: cereale cu lapte si jumate banana
G mar/iaurt
P: salata de ton&ou fiert
C ghiveci de legume, cu multa fasole verde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

buna fetelor,
sa vad maine cum stau, dar sigur nu prea bine, va mai povestesc eu ca acusi am confuri peste confuri

bianca, uite aici oferta f buna si ieftina, daca ai timp merita sa incerci
http://www.zumzi.ro/pachet-70-pasi-magici-pentru-remodelarea-siluetei-tale-d16723?direct=1&utm_source=16723_nl_bucuresti&utm_medium=email&utm_campaign=16723


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

multumesc Anna, e unul dintre locurile unde ai ajuns? am gasit un mix de reviews f bune cu f proaste si nu stiu pe care sa le iau in calcul. Ca zona ar fi ok.

Azi am esuat cu o imensa felie de tort, dupa salata conforma. a fost atat de bun ca aproape ca nu am regrete.

M-am gandit weekendul asta ca am eliminat in ultima saptamana painea, carnea de vreo 2 saptamani chiar, pana si cereale am mancat mai putine si abia se simte la cantar. Cam nasol...au ramas doar bomboanele de scos din menu, cel mai greu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

eu am fost pe la Aviatorilor, pe stardutele alea cu ambasade, str Londra parca, Lady's Lounge, mie mi-a placut salonul, fetele; eu am dat 400 parca pe 10 cavitatie + 10 drenaj, deci mult mai multut + drumul cu taxi ca nu-mi puteam misca fundu'

eu zic ca al 100 lei e super ok,mai ales ca sunt multicele proceduri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Neata,


Eu nu am vesti la raport, minus 100g arata cantarul, ieri seara am mancat un iaurt mic cu cateva bucati de fasole verde, am ajuns tarziu acasa dupa o sesiune de shopping prelungita la Mussette outlet. Ma simt insa mai supla, o fi autosugestia.

Aveam un avocado pe cale sa se strice si am cautat rapid o reteta simpla, nu aveam timp de guacamole pt MD. Am gasit o combinatii super, ton cu iaurt, zeama lamaie si putina ceapa verde, pus in jumatate de avocado. A fost excelent, cam greu, nu am reusit sa termin, dar retin ideea pt o salata de ton diferita.
G mar
P salata de varza, morcov, muschi, cascaval, ou fiert
C nu stiu, ajung tarziu

Mergi la inceput