Cel putin 5 kg jos!

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Buna!
Ma bucur,Lyada,vesti bune!
Azi am mincat!
-MD-somon cu lamiie,o cafea
-prinz -o supa chioara cu o jum pulpa,4 bucati brinza feta,o cafea
-la ora 15-inca o cafea
cina-saLATA CU SOMON
Sper sa stau departe de svaiter ,ca am observat ca nu ma mai pot opri.Aseara am mincat 150 g,ca pe desert.Treceam pe linga frigider si imi mai taiam o feliuta.
Saptamina asta sper sa nu pun ceva la loc,dar parca ar merge macar -0,5kg,pentru moralul meu "simtitor".


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Neata,

M.am inspirat si eu din meniul tau, asa ca:

MD somon afumat cu putina salata, o felie paine, jumate ou fiert
G mar
P salata cu muschi curcan, cascaval cu urda, jumate ou fiert


M.am trezit pe la 5 cred ca de foame si am mancat 2 biscuiti mari cu crema cacao, stiam cu ochii inchisi unde sunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

neata fetlor
ma mentin la 58.5, dar m-a doborat raceala asta cu dureren-n gat,febra, fara muci, deci cam atipica, n-am chef de nici mancare si nici n-am reuist sa dorm, caprele m-au calatit pana pe la 12.30 aseara si apoi n-am putut sa dorm si m-am sucarit si pe sot ca l-a apucat schiul acum, isi ia sapuneala la-ntoarcere, nu e corect unul la bal si altul la spital, in puii mei, deci am sa plec si eu in egipt undeva la soare dupa ce vine el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui anna_a

neata fetlor
ma mentin la 58.5, dar m-a doborat raceala asta cu dureren-n gat,febra, fara muci, deci cam atipica, n-am chef de nici mancare si nici n-am reuist sa dorm, caprele m-au calatit pana pe la 12.30 aseara si apoi n-am putut sa dorm si m-am sucarit si pe sot ca l-a apucat schiul acum, isi ia sapuneala la-ntoarcere, nu e corect unul la bal si altul la spital, in puii mei, deci am sa plec si eu in egipt undeva la soare dupa ce vine el

Eva Maria & Ema Andreea - 22 Nov 2011

Daca te doare numai gitul ,poate nu-i viroza.Bea si tu un coniac si atenueaza tot,plus ca te binedispune.
Greutatea e super.
Pleci in Egipt cu fete cu tot?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Buna!
Azi am mincat niste pastrama de curcan si o felie de svaiter,0.1 carbs.
Voi minca niste ton,la prinz.
Seara o salata cu ceva.
Desi sint la salate ,dimineata si la prinz ,din varii motive(lene ,lipsa timp,proasta organizare) maninc tot proteine si atit.Cine ar fi crezut,ca simteam ca nu mai pot.
Deocamdata stagnez. Teoretic nu iau nici cele 20 carbs zilnic,din doeta care o tin si cu toate astea nu dau jos.Sper macar sap#259;tamina asta ,pina se obisnuieate organismul cu legume ,sa nu pun ceva.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

anna, rezistenta maxima, e nasol cand se suprapun raceala cu lipsa de somn.

dar e bine ca te mentii la kg!

Dulcetica, chiar asa, unde-s salatele? azi am nimerit varianta Pikans de la Mega, dimineata am constatat ca are si putin praz, dar pregatisem deja 2/3 din ea pt birou, abia astept sa se faca ora

tine-te tare, cred ca te apropii de un minim istoric nu? poti schimba prefixul curand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Vezi cu cine te pupi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Am mincat o conserva de ton ,dar nu mi-a placut deloc.Groaznica! Trebuie sa ma reprofilez. Poate atac si eu verzele alea ,ca-s luate de duminica si nu le-am scos din punga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

groaznic tonul daca e in apa/suc propriu si mai e si fulgi, n-as manca asa nicidata, eu iau numai bucati in ulei e bun, sotul ma mai combina cu in apa

in fine, ma bag si eu in seama sa-mi mai treaca supararea; ne-am sucit cu casa aia si cred ca o sa facem un mare rahat pt toata lumea :((((
dc o luam nu cred ca e bine pt noi, nu acum; dc nu o luam ii f...pe toti ceilalti vanzatori, cumparatori, frati, surori, catei, purcei si ce mai avem prin jur
declar saptamana de kko, n-a fost o idee buna deloc sa-l las pe domnu' sa plece acum cand incercam sa cumparam casa pe care el o o vrea si cu care am avut x probleme deja, unde x >=5 , uffffff



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Teoretic acum e bine de cumparat ,ca-s preturile mici.Succes!
Daca nu o poti cumpara ,e un semn:ori au fantome la subsol,scirtie scarile,ploua mult pe partea voastra ,etc.
Hai n-o mai lua in tragic,poate-ti iei cu piscina ,la acelasi pret.


Mergi la inceput